نیکی کن تا نیکی ببینی همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119683 تاریخ انتشار:  1400-06-25 - 07:00 تعداد بازدید:  60
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نیکی کن تا نیکی ببینی

یادداشت

ایران عزیز ما در این سال و زمانه و براساس آمارهای رسمی بالغ بر 85 میلیون نفر جمعیت دارد که باز هم بر اساس داده‌های آماری روزانه حدود 60 میلیون نفر از هموطنان ایرانی برای انجام کارهای روزمره و حل مشکلات خود از خانه‌های خود خارج می‌شوند و به قولی هر کس به کاری مشغول است و به جامعه خود خدمت می‌کند.
علاوه بر این حدود  25میلیون هموطن ایرانی( شامل سالخوردگان، خانم‌های خانه‌دار، کودکان و ...) نیز که به هر دلیل ملزم به بیرون آمدن از خانه‌های خود نمی‌باشند، به این معنی نیست که یا 100درصد از هر مسئولیتی بری هستند و یا به خدمات دیگران نیازی نداشته باشند. افراد جامعه در عرصه‌های زندگی فردی و اجتماعی زنجیروار به هم وابسته‌اند و از دستی به هم می‌دهند و از دستی می‌گیرند. آن کارمندی که پشت میز اداری خود تمام روز را ارباب‌رجوع می‌پذیرد و به دیگران خدمت می‌کند، بیرون از اداره به خدمات‌رسانی دیگران نیازمند است و کشاورز و صنعتگر، معلم، پزشک و صاحبان هر کسب‌وکار به وجود هم و نوع خدمت و هنر و هدایت همدیگر نیازمند می‌باشند و این یک قاعده کلی و نوشته و نانوشته است.
اما تمام این حرف فقط یک روی سکه است و روی اصلی سکه، حسن انجام کار  است که اگر اساس کار یک کشور و ملت بر احساس مسئولیت و وجدان کاری و راستی و درستی استوار نباشد، خروجی کار هم  بیهودگی، سردرگمی و کیفیت پایین و طولانی شدن پروسه انجام یک پرونده و در آخر هم دوباره‌کاری و بی‌اعتمادی خواهد بود.
اگرچه گردش کار و تولید و خدمت و امنیت و اعتبار و پیشرفت در جامعه به 2 بخش دولتی و غیردولتی تقسیم می‌شود و قرار است نظم و نسج و اطمینان‌آفرینی در امورکلی کشور و ملت متکی بر حسن انجام کار و خدمت در بخش‌های دولتی باشد. در بیانی واضح‌تر یک جامعه با تمام بخش‌های مردمی و حکومتی آن خشک و تری هستند که متعلق به هم و عضوهای یک پیکره‌اند .
در قاموس بده و بستان‌های روزمره و سایه و روشن‌های زندگی آحاد مردم، رضایتمندی یک اصل مهم و سازنده است. کار درست و خداپسندانه از هر کس و هر دست، هر ارباب‌رجوعی به ادارات و واحدهای کسب‌وکار را خشنود کرده و به تأمل و الگوبرداری وا می‌دارد .
امروزه صاحب هر دانش و پست و مقام و حرفه و فن و خدمت باید مزین به اخلاق خوب و شکیبایی و دانا به حسن انجام کار هم باشد و به قولی دیگران را بی‌جهت از سر باز نکنند.
یک خدمتگذار واقعی و دلسوز در اداره یا کارگزاری‌ها حتی اگر مشکلی در کار و پرونده ارباب‌رجوع وجود داشته باشد می‌تواند با توضیحی شکیبانه و لبخند مهربانانه و راهنمایی درحد بضاعت و دانایی خود، ارباب‌رجوع بخت برگشته را امیدوار ساخته و رضایتمندانه روانه سازد.
یک شعبه کارگزاری بیمه‌های سلامت و آتیه‌سازان در ناحیه سیزده‌خانه خیابان بوعلی همدان  فعالیت دارد که توسط چند خانم کم سن و سال اداره می‌شود خوشبختانه حسن انجام کار و وظیفه‌مندی در این شعبه کارگزاری به دفعات متعدد برای هر مراجعه‌کننده‌ای مشهود و قابل‌تقدیر است. چند وقت پیش که خودم برای پیگیری یک پرونده پزشکی به این کارگزاری مراجعه داشتم، ناخواسته شاهد گفت‌وگوی چند نفری از مراجعه‌کننده سالخورده بودم که ضمن ابراز رضایت از نحوه برخورد و انجام کار این خانم‌های جوان تأکید داشتند که اگر هر کجا (ادارات و سازمان) این چنین پاسخ مردم را داده و انجام وظیفه کنند، مشکلی باقی نمی‌ماند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com