1397-07-211397-08-01bool(false) کنارگذر همدان بزرگراه می‌شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 آبان 1397 - شماره 3320
 
امروز : سه شنبه ، 1 آبان 1397

Today : Tue, October 23, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83421 تاریخ انتشار:  1396-10-10 - 05:45 تعداد بازدید:  562
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مقاومت پلیس‌راه نتیجه داد
کنارگذر همدان بزرگراه می‌شود

اخبار

 کنارگذر غربی همدان افتتاح نشده با تغییر وضعیت روبه‌رو شده است. بنا بر آنچه که رئیس پلیس‌راه استان همدان اعلام کرده با مخالفت و اصرار این دستگاه روی مخاطرات بالای این کنارگذر بر بزرگراه شدن این پروژه توافق شده است. تکمیل کنارگذر غربی همدان مشکل تردد در مسیر عبور به غرب کشور تا حدود زیادی حل خواهد شد. تکمیل این پروژه به اعتباری 120 میلیارد تومانی نیاز داشته که با بزرگراه شدن آن بی‌شک به اعتبار بیشتری نیاز دارد. کنارگذر غربی همدان از پلیس‌راه همدان - تهران آغاز و تا بعد از سه‌راه صالح‌آباد و پایگاه شهید زارعی ادامه دارد.
آزادراه شدن این پروژه عملاً می‌تواند موجب کاهش تردد خودروهای ترانزیتی و مسافری از مسیرهای درون شهری همدان شود که امروز به معضلی تبدیل شده است. به طوری که کامیون‌های سنگین بار به دلیل نبود کنارگذر از پل‌های درون شهری که برای خودروهای سبک ساخته شده عبور می‌کنند و این موجب کاهش عمر این تأسیسات و افزایش هزینه‌های شهرداری برای نگهداری شده است.
به نظر می‌رسد بزرگراه شدن کنارگذر غربی همدان از آنجایی که به پروژه گسترش و اهمیت داده می‌تواند موجب جذب اعتبارات ملی و کلان و تکمیل هرچه سریع‌تر آن شود.
 تأکید و مقاومت رئیس پلیس‌راه استان همدان برای جلوگیری از از بهره‌برداری کنارگذر غربی همدان و نامه‌نگاری‌های صورت گرفته با مسئولان ملی، سرانجام نتیجه داد و زمینه‌ساز تبدیل این مسیر به بزرگراه را فراهم کرد.
رئیس پلیس‌راه استان همدان در گفت‌وگو با ایرنا از برپایی نشستی در این‌باره با حضور معاونت عمرانی و مسئولان حوزه راه، برای بهره‌برداری از این طرح خبر داده است.
رضا عزیزی افزود: در این نشست مخالفت جدی با بهره‌برداری این طرح را اعلام و عنوان شد که در صورت بهره‌برداری این طرح، راه‌وشهرسازی باید پاسخگوی سوانح رانندگی احتمالی باشد.
وی اضافه کرد: بنابراین نامه‌ای برای مسئولان ملی به منظور تعریض این محور 2 خطه و تبدیل کردن آن به محور 4 خطه ارسال شد.رئیس پلیس‌راه استان همدان اظهارکرد: نباید به بهانه بهره‌برداری از یک طرح، زمینه بروز خسارت به شاغلان عرصه حمل‌ونقل و مسافران را فراهم کرد. عزیزی افزود: در صورت بهره‌برداری از کنارگذر غربی 3 استان از این مسیر تردد خواهند کرد، بنابراین مسیر یاد شده باید از ایمنی بالایی برخوردار باشد. وی ادامه داد: چنانچه این طرح زیر بار ترافیک می‌رفت باید به صورت 24 ساعته یک خودروی حمل جسد نیز در کنار گذرغربی مستقر می‌شد تا جان‌باختگان سوانح جاده‌ای را به خانه ابدی منتقل می‌کرد.
عزیزی اضافه کرد: در راه‌های 2 خطه اشتباه و سهل‌انگاری یک راننده موجب مرگ سرنشینان دیگر خودروها نیز می‌شود؛ اما در مسیرهای 4 خطه این سهل‌انگاری منجر به آسیب به راننده خاطی می‌شود.
گفتنی است طرح حدود 30 کیلومتری کنارگذر غربی همدان از پایگاه پلیس راه مستقر در جاده همدان - تهران آغاز می‌شود و تا بعد از سه‌راهی صالح آباد و پاسگاه شهید زارعی ادامه می‌یابد.
 گرانی عوارض 21 فوتی بجا گذاشت
رئیس پلیس راه استان همدان همچنین با بیان اینکه افزایش عوارضی موجب تردد نداشتن رانندگان در بزرگراه شده است، افزود: امسال 21 نفر در جاده قدیم ساوه ـ همدان فوت کرده‌اند.
رضا عزیزی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به افزایش عوارضی در همدان اظهار کرد: این امر باعث شده که خودروها از جاده‌های دوطرفه عبور کنند و از بزرگراه عبور نکنند.
وی با بیان اینکه در بزرگراه عوارض خودروی سواری 4 هزار و 400 تومان و تریلی 22 هزار تومان است، افزود:‌ فرض کنیم یک تریلی 22 هزار تومان از همدان تا دخان و 22 هزار تومان نیز از دخان تا ساوه پرداخت کند که مجموع 44 هزار تومان می‌شود و در نتیجه ترجیح می‌دهد که از بزرگراه عبور نکند.
رئیس پلیس‌راه استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته با ارزان بودن عوارض‌ها در 30 کیلومتر جاده قدیم ساوه ـ همدان 3 نفر فوتی گزارش شد، خاطرنشان کرد:‌ امسال تاکنون 21 نفر در 28 کیلومتر جاده قدیم ساوه ـ همدان فوت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه بزرگراه ایجاد شده تا رانندگان از آنجا عبور کنند اما به خاطر هزینه بالای عوارضی تمام آنها به سمت جاده قدیم سرازیر شده‌اند، افزود: غرب کشور از لحاظ اقتصادی ضعیف است که خودروهای مردم این مناطق نیز استحکام لازم را ندارد و نیز حاضر نمی‌شوند هزینه عوارضی را پرداخت و جان خود را نجات دهند. عزیزی با تأکید اینکه در نهایت به خاطر 8 هزار تومان عوارضی، یک پراید در جاده قدیم ساوه ـ همدان زیر تریلی می‌رود، افزود:‌ البته تریلی‌ها از بزرگراه عبور نمی‌کند؛ چراکه باید 50 هزار تومان تا ساوه عوارضی پرداخت کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com