دعوت از تجار براي بازار صادرات در استان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 3 ارديبهشت 1397 - شماره 3176
 
امروز : سه شنبه ، 4 ارديبهشت 1397

Today : Tue, April 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84107 تاریخ انتشار:  1396-12-24 - 05:45 تعداد بازدید:  162
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

50 ميليون تومان كالا در همدان منهدم شد
دعوت از تجار براي بازار صادرات در استان

اقتصادی

 ديروز 500 ميليون ريال كالاي قاچاق كه مورد تأييد معاونت غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشكي و سازمان جهادكشاورزي قرار نگرفته‌ بود در همدان منهدم شد.
اداره جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي استان همدان در كنار اين اقدام همزمان 4 كانتينر هم از كالاهاي قاچاق کشف شده، به كشورهاي عراق و افغانستان بازصادر كرد.
رئيس اداره جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي استان همدان در اين‌باره به خبرنگار همدان‌پيام توضيح داد: لباس، دارو، مواد غذايي و گل و گياه قاچاق كه توسط معاونت غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشكي و جهادكشاورزي استان همدان تأييد نشده بودند منهدم شد و يكسري از اين كالاها مانند سيگار، مواد غذايي، آرايشي و بهداشتي كه مورد تأييد اين دستگاه‌ها بودند، به منظور بازصادرات به كشورهاي عراق و افغانستان بارگيري شدند.
شهرام منصوري ادامه داد: چهارشنبه آخر هرماه اقدام به انهدام و بارگيري براي بازصادرات كالاهاي قاچاق در استان همدان مي‌كنيم، که مقدار كالاهاي بازصادراتي براي اسفندماه 4 كانتينر است.
منصوري درباره نحوه تقسيم‌بندي كالاها براي انهدام و بازصادرات توضيح داد: كالاها به 3 گروه عمده دسته‌بندي مي‌شوند؛ يكي كالاهاي سريع‌الفساد درجه يك هستند مانند ميوه، مرغ و گوسفند زنده و... كه سريعاً بايد به نفع دولت به فروش برسند. گروه دوم كالاهاي سريع‌الفساد درجه 2 مانند لوازم آرايشي و بهداشتي و غذايي هستند كه پس از دريافت حكم ضبط دو حالت پيدا مي‌كنند؛ يعني يا مورد تأييد سازمان غذا و دارو قرار مي‌گيرند و به ادارات مي‌فروشيم و يا تأييديه ندارند و بايد منهدم شوند.
وي ادامه داد: گروه بعدي كالاهاي اساسي مانند لوازم برقي، لباس و... هستند كه بنا بر ابلاغ آيين‌نامه اجرايي ماده 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق كالا بايد به شرط صادرات فروخته شوند و امكان فروش در داخل كشور را ندارند.
رئيس اداره جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي استان همدان ادامه داد: سال 96، هزار و 100 پرونده قاچاق در استان تشكيل شده كه حدود 260 مورد از آنها به صاحبانشان استرداد شده است.
منصوري در اين‌باره توضيح داد: در مواردي صاحبان محموله‌ها مي‌توانند اسناد مثبته را ارائه كنند و كل محموله را تحويل بگيرند اما در مواردي فقط بخشي از محموله را مي‌توانند تحويل بگيرند و بقيه آن ضبط مي‌شود، كه اينها به اسناد مثبته كه ارائه مي‌كنند، بستگي دارد.
وي بيان كرد: كاشفان كالاهاي قاچاق موظف هستند که اين کالاها كه چه در سطح عرضه و چه آنهايي كه از مبادي ورودي كشور وارد مي‌شوند، را كشف مي‌كنند حداكثر پس از 24 ساعت نسبت به تحويل آنها اقدام كنند و پرونده را جهت بررسي به مراجع قضايي عودت بدهند. كه مرجع قضايي هم 10 روز به صاحب كالا فرصت مي‌دهد تا مدارك مثبته را ارائه كند.
منصوري ادامه داد: قاضي مدارك ارائه شده را براي بررسي به گمرك مي‌فرستد و اداره گمرك هم از گمركات كشور استعلام مي‌گيرد كه اسناد درست هستند يا خير، و اگر مدارك مثبته صحت داشته باشند كالا به صاحبانشان استرداد مي‌شود، در غير اينصورت به نفع دولت ضبط مي‌شود.
منصوري در پايان سخنانش گفت: دستگاه‌هاي مرتبط مانند اتاق بازرگاني، صنعت و معدن و سازمان جهادكشاورزي بايد ما را در بازصادرات كالاهاي قاچاق ياري كنند و به فعالان اقتصادي استان اطلاعات لازم را بدهند تا آنها كه توانايي صادرات دارند، بتوانند با ما در ارتباط باشند و كالاهاي مورد نظر را بازصادر كنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com