«مفتح» به لیست استانداران اضافه شد همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119793 تاریخ انتشار:  1400-06-31 - 09:47 تعداد بازدید:  658
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دیدار تعداد ازنمایندگان استان با وزیر
«مفتح» به لیست استانداران اضافه شد

داخلی

■ پس از انصراف عسگری و در دیدار غیررسمی مفتح و زمانیان توسط 4 نماینده به وزیر پیشنهاد شدند

محمدصادق مفتح قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی به عنوان گزینه جدید استانداری همدان به جای حمید عسگری به وزارت کشور توصیه شد.
پس از انتشار نامه استعفای حمید عسگری یکی از گزینه‌های اصلی استانداری همدان به مجمع‌نمایندگان، گمانه‌زنی‌ها از ارائه چند گزینه پیشنهادی جدید از سوی برخی نمایندگان به جای این گزینه به وزارت کشور حکایت می‌کرد.
بیشتر از این اخباری از پیشنهاد یکی از معاونان وزارتخانه‌های دولت اسبق به عنوان گزینه جدید استانداری همدان به گوش می‌رسید.
البته حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی رئیس مجمع نمایندگان در رابطه با استعفای عسگری و گزینه جایگزین وی در گفت‌وگو با خبرنگارما گفت که از آنجا که این لیست‌ها(لیست پیشنهادی مجمع نمایندگان استان به وزارت کشور) وجهه قانونی و رسمی ندارد، مجمع نمایندگان برای انتخاب جایگزین وی به جمع‌بندی نرسیده است.
حمید‌رضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان نیز گفته است "براساس نظر وزارت کشور این‌طور بیان شده است که از گزینه نظامی به عنوان استاندار در موارد خاص و اضطراری استفاده خواهد شد و از طرفی از افراد بدون رزومه طبیعی است که استفاده نشود".

 جلسه معرفی جایگزین عسگری
احمد وحیدی وزیر کشور روز دوشنبه در مراسمی اعلام کرده بود که "برای انتخاب استانداران با توجه به شرایط استان‌ها، موارد را با نمایندگان مجلس و معتمدین منطقه بررسی می‌کنیم، این کار امکان دارد که زمان ببرد، ولی ارزش دارد تا بهترین‌ها را انتخاب کنیم".
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این روزها وزیر کشور، میزبان گزینه‌های استانداری همدان با حضور تعدادی ازاعضای مجمع نمایندگان استان است. طبق این شنیده‌ها روز یکشنبه مصطفی زمانیان یکی از گزینه‌های پیشنهادی لیست 5 نفره مجمع نمایندگان استان برای استانداری، با وزیر کشور دیدار کرده است.
چند روز پیش نیز برخی اخبار از دیدار حمید عسگری یکی دیگر از گزینه‌های استانداری همدان  در روز‌ دوشنبه با وزیر کشور حکایت می‌کرد.
با این‌حال طبق اخبار به دست آمده، در جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور، نمایندگان استان گزینه‌های دیگری را به جای عسگری به وزیر کشور پیشنهاد دادند.
گفته می‌شود که نمایندگان استان‌ها برای ارائه گزینه‌های پیشنهادی خود برای تصدی استانداری استان‌های متبوعشان، روز دوشنبه در کمیسیون اصل 90، در جلسات کوتاه مدت(5 دقیقه‌ای) با وحیدی وزیر کشور دیدار کردند.
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که طی این جلسه‌ها، 7 نفر از اعضای مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور دیدار کردند که در این جلسه علیرضا شهبازی نماینده نهاوند و محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان، محمدصادق مفتح قائم‌مقام وزیر صمت در اموربازرگانی(برادر مفتح نماینده تویسرکان) را برای تصدی استانداری همدان به جای عسگری به وزیرکشور پیشنهاد دادند. این درحالی است که طبق این شنیده‌ها فتح‌ا...توسلی نماینده بهار و کبودراهنگ با این گزینه پیشنهادی مخالفت کرده بود.
از سوی دیگر گفته می‌شود که هادی بیگی‌نژاد نماینده ملایر و حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده همدان، زمانیان (یکی از 5 گزینه پیشنهادی مجمع نمایندگان) را به جای عسگری به وزیر کشور پیشنهاد داده بودند.  

 ما سر گزینه‌ای اصرار نداریم
یکی از نمایندگان حاضر در جلسه با وزیر کشور، در رابطه با این جلسه گفت:‌ انتخاب استاندار برعهده وزارت کشور بوده و ما تنها چند گزینه را به خواست وزارت کشور پیشنهاد دادیم، از این‌رو انتخاب گزینه نهایی را به وزارت کشور سپرده‌ایم.
بیگی‌نژاد در ادامه افزود: آقای وحیدی در این جلسه اعلام کرد که گزینه‌های خود و گزینه‌های ما (اعضای مجمع نمایندگان استان) را بررسی می‌کنیم و نتیجه آن را به ما اعلام خواهد کرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد:‌ در این جلسه به آقای وحیدی گفتیم هر تصمیمی شما بگیرید ما قبول می‌کنیم. ما سر گزینه‌ای اصرار نداریم.

 گزینه‌های پیشنهادی خارج از فیلتر مجمع نمایندگان
همواره نمایندگان استان‌ها برای انتصاب استاندار با وزارت کشور رای‌زنی کرده‌اند. با این‌حال در این دوره خود وزارت کشور از مجمع نمایندگان استان‌ها خواسته بود که 3 الی 5 گزینه برای تصدی استانداری استان متبوعشان به این وزارتخانه معرفی کنند.
با این‌حال گفته می‌شود علاوه بر مجمع نمایندگان استان‌ها، وزارت کشور این درخواست را از نمایندگان ولی‌فقیه و معتمدین استان‌ها خواسته است. می‌توان گفت که افراد نزدیک به دولت سیزدهم که در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری برای حجت‌الاسلام رئیسی تبلیغ می‌کردند(ستاد‌های اصلی رئیسی در زمان انتخابات)، به عنوان معتمدین دولت سیزدهم در استان‌ها به حساب می‌آیند.
البته در این میان برخی از گروه‌ها و احزاب هم، گزینه موردنظر خود را به وزارت کشور معرفی کرده‌اند.
طبق آخرین اخبار به دست آمده، روزگذشته جمعی از خانواده‌ شهدا در بیانیه‌ای‌ خطاب به وزیر کشور، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری در دیدار با خانواده‌ شهدا، مصطفی مرادی از مدیران‌کل استانداری همدان را گزینه موردنظر خود برای تصدی استانداری معرفی کرده‌اند.
در این بیانیه‌ مصطفی مرادی(فرزند شهید، دکترای حقوق خصوصی، 15سال سابقه کار در وزارت کشور) که یکی از گزینه‌های جوان لیست 28 نفره معرفی شده به مجمع‌نمایندگان استان برای انتخاب گزینه‌های پیشنهادی به وزارت کشور بود، برای تصدی استانداری از سوی این جمع به وزارت کشور پیشنهاد شده است.
از سوی دیگر برخی از شنیده‌ها حکایت از تلاش یکی از نمایندگان شهرستانی استان که در جلسات مجمع نمایندگان برای گزینش گزینه‌های پیشنهادی استانداری حضور نداشته، در پی معرفی گزینه مدنظر خود به وزارت کشور است.
نسبت به جلسات و اتفاق‌های صورت گرفته احتمال می‌رود که روند گزینش استانداری همدان تا هفته آینده به نتیجه برسد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com