ملت سوریه باید درباره آینده خود تصمیم بگیرند نه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 24 تير 1403

Today : Sun, July 14, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  68634 تاریخ انتشار:  1394-11-26 - 05:45 تعداد بازدید:  1914
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهوری غنا:
ملت سوریه باید درباره آینده خود تصمیم بگیرند نه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها

داخلی

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهوری غنا سیاست ثابت جمهوری اسلامی در قضیه سوریه را «طرفداری از صلح» برشمردند و گفتند: ما همواره تلاش کرده‌ایم که این قضیه به نفع ملت سوریه تمام شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار «جان درامانی ماهاما» رئیس‌جمهوری غنا با اشاره به نگاه مثبت و جانبدارانه ایران به افزایش همکاری با کشورهای آفریقایی از ابتدای انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: قدرت‌های سلطه‌گر، مخالف روابط گرم ایران با آفریقا و همچنین منشأ عمده جنگ‌ها، درگیری‌ها و تغذیه گروه‌های تروریستی هستند اما علاج همه این مشکلات در نزدیک شدن «کشورهای مستقل» به یکدیگر و افزایش همکاری‌های آنهاست.
حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، منافع قدرت‌های استکباری را در ایجاد ناامنی و جنگ‌های گوناگون در نقاط مختلف دنیا خواندند و گفتند: گروه‌های تروریستی در منطقه ما و آفریقا دست پرورده سازمان‌های جاسوسی امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند.
رهبر انقلاب در خصوص اظهارات رئیس‌جمهور غنا درباره رنج سوریه از تروریسم، با طرح این سؤال که چگونه حجم انبوهی از سلاح‌های پیشرفته و پول در اختیار تروریست‌ها قرار می‌گیرد، افزودند: ریشه همه مشکلات، قدرت‌های استکباری هستند که آمریکا در رأس آنهاست و رژیم صهیونیستی نیز مظهر شرارت می‌باشد.
ایشان سیاست ثابت جمهوری اسلامی در قضیه سوریه را «طرفداری از صلح» برشمردند و گفتند: ما همواره تلاش کرده‌ایم که این قضیه به نفع ملت سوریه تمام شود و معتقدیم از خارج یک کشور نمی‌توان برای آن ملت، نسخه علاج نوشت. حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای تأکید کردند: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نمی‌توانند برای ملت سوریه تعیین‌تکلیف کنند و این ملت سوریه هستند که باید درباره آینده خود تصمیم بگیرند.
رهبر انقلاب، راه‌حل مسأله سوریه و مقابله با مشکلاتی نظیر تروریسم و رنج‌های مردم فلسطین را در گروی همکاری و نزدیک شدن بیشتر کشورهای مستقل خواندند و گفتند: ایران و غنا ظرفیت‌های خوب و زیادی دارند که امیدواریم این سفر به افزایش همکاری‌ها منجر شود.
ایشان همچنین از مبارزات استقلال‌طلبانه برخی شخصیت‌های افریقایی علیه استعمارگران تجلیل کردند و افزودند: این شخصیت‌های برجسته، هویت آفریقایی را در دنیا ارتقا دادند.
در این دیدار که روحانی رئيس‌جمهور نیز حضور داشت، «جان درامانی ماهاما» رئيس‌جمهور غنا با اشاره به تمدن غنی ایران و پیشتازی در عرصه‌های علمی، سخنان رهبر انقلاب اسلامی را مشوق ساختن دنیایی همراه با صلح خواند و در خصوص مسئله فلسطین گفت: تألمات ملت فلسطین، همه ملت‌ها را نگران کرده و باید با همکاری یکدیگر از حقوق ملت فلسطین دفاع کنیم.
وی با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی در آفریقا و غرب آسیا و قدردانی از مبارزه جدی ایران با تروریسم، در خصوص وضعیت پیچیده سوریه گفت: سیاست خارجی ایران به درستی بر پایه احترام به حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت خود استوار است و امیدواریم با نقش مؤثر ایران در مبارزه با تروریسم، مسأله سوریه حل‌وفصل شود. ماهاما با تقدیر از کمک‌های انسان دوستانه ایران به مردم غنا خاطرنشان کرد: به نمایندگی از ملت‌های آفریقا از جمهوری اسلامی به دلیل ایفای نقش حمایت‌گرانه از جنبش‌های آزادیخواهانه این قاره به‌ویژه جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی قدردانی می‌کنم.
رئیس‌جمهور غنا با اشاره به مذاکرات خود در تهران و امضای چند یادداشت تفاهم، افزود: آماده افزایش همکاری‌ها در بخش‌های مختلف هستیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com