1402-11-301402-12-10bool(false) روستاییان پیش‌قراول حل مشکلات جامعه بوده‌اند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 10 اسفند 1402

Today : Thu, February 29, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136672 تاریخ انتشار:  1402-11-21 - 11:24 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روستاییان پیش‌قراول حل مشکلات جامعه بوده‌اند

اجتماعی


روستاها همواره در تمام برهه‌های انقلاب پیش قراول حل مشکلات بوده‌اند و به طور قطع در جنگ جمعیتی که غرب برای ما پیچیده اجازه نمی‌دهیم در نسخه‌ای که برای کشور ما تجویز کرده‌اند، موفق شوند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان گفت: در دهه ۷۰ که نیاز به کاهش جمعیت بود و زمانی که سیاست کاهش جمعیت مطرح شد، روستاها برای تحقق این سیاست پای کار آمدند و امروز نیز نیاز است به منظور سیاست افزایش جمعیت ورود پیدا کنند.

فاطمه ستاری‌نوید با تأکید بر اینکه با تشکیل جبهه‌ای از مردم و مسئولان باید برای حل بحران جمعیت تلاش کنیم، افزود: در این رابطه مسئولان موظف هستند برای جوانی جمعیت و حل بحران کاهش جمعیت نسبت به تأمین مسکن، اقتصاد و معیشت مردم توجه ویژه‌ای داشته باشند تا مادران جامعه بتوانند نسل مهدوی و نسل ظهور تربیت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه تحکیم خانواده از اساسی‌ترین الزامات بقای جامعه بوده است و کشورهای غربی نیز پی به این رویکرد مهم برده‌اند و از این رویکرد برای تحکیم خانواده‌های جوامع خود استفاده می‌کنند، گفت: متأسفانه نگاه برخی از شهرهای ما متأثر از فرهنگ غرب شده و این امر در زمینه کاهش جمعیتی و ازدواج دیر هنگام در جامعه تأثیر گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه برخی علت کاهش جمعیت را مشکلات اقتصادی و معیشتی می‌دانند در حالیکه کاهش فرزندآوری بیشتر ناشی از نگاه فرهنگی است، تصریح کرد: خوشبختانه در روستاها هنوز با توجه به بافت روستایی خود باورهای دینی حاکم است و باید روستاییان مراقب باشند تا باورهای غربی و این آسیب‌ها از جمله کاهش آمار فرزندآوری و کاهش آمار ازدواج و ازدواج دیرهنگام دامن‌گیر جامعه روستایی آن‌ها نشود.

ستاری‌نوید حضور و مشارکت بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی و فرهنگی را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه بانوان در جامعه خانه داری است اما خانه‌داری به معنای خانه‌نشینی نیست بلکه منظور از خانه‌داری، همسرداری و تربیت فرزندان صالح بوده و در کنار آن حضور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و در عرصه‌های مختلف بنا بر علاقه‌مندی آن‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های انقلاب در طول ۴۵ سال گذشته در زمینه‌های مختلف علمی، پزشکی، هسته‌ای، دانش بنیان‌ها، موشکی و ... ادامه داد: کشور ایران اسلامی افق روشنی را در پیش دارد و باید همه ما دست در دست هم با حل مشکلات به قله‌های هر چه بیشتر پیشرفت کشورمان را در دنیا فتح کنیم.

ستاری‌نوید با اشاره به در پیش بودن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان، بیان کرد: به طور قطع مردم به‌ویژه قشر بانوان با بصیرت خود با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی بار دیگر موجب یأس و ناامیدی دشمن خواهند شد چرا که اتفاق‌های خوب با پشتیبانی مردم رخ می‌دهد ضمن اینکه مسئولان نیز موظف هستند برای خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه روستاییان سنگ تمام گذاشته و از هیج کاری مضایقه نکنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com