تقابل تقاضای ریال و دلار در استارت‌آپ‌ها نرخ ارز در کشور دارای همدان پیام
 
 
يكشنبه - 15 تير 1399 - شماره 3793
 
امروز : دوشنبه ، 16 تير 1399

Today : Sun, July 5, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  94559 تاریخ انتشار:  1398-03-18 - 09:10 تعداد بازدید:  140
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تقابل تقاضای ریال و دلار در استارت‌آپ‌ها نرخ ارز در کشور دارای

تحلیل

تناوب بسیار زیادی است. این تناوب و ارزشمندی سرمایه‌گذاری بر صادرات محصولات به خارج از کشور، موجی از تلاش‌ها برای ارسال محصولات و یا خدمات به خارج از کشور را ایجاد کرده است که در این مقاله، تحلیل کوتاهی از آن خواهیم داشت.
برای حضور در بازارهای خارجی، استارت‌آپها نیاز به سرمایه‌گذاری و منتورینگ حرفه ای دارند. این واقعیت کسب و کارهای نوپا را به اقدامات حول ارزشگذاری برندها و همچنین ارزیابی بازارهای خارجی سوق داده است و شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را به عرصه استارت‌آپی کشانده است.
اما چالش‌های حیاتی در مسیر ورود به بازارهای خارجی وجود دارد که تصمیم‌گیری در باب ایجاد تقاضای دلاری یا ریالی را کمی سخت‌تر از گذشته کرده است. این چالش‌ها که غالباً محدودیت‌های لوجستیکی را هدف قرار می دهند، می تواند محدودیت‌های جدیدی را در کنار شناسایی بازارها، ایجاد کنند.
در این یادداشت به بررسی ۲ عامل اصلی تصمیم‌گیری در اقدامات بین‌المللی پرداخته می‌شود:
۱. شناخت بازار، تکانه های تقاضا و عادات مصرف فصلی:
آمار موفقیت استارت آپها در ایران، در عین ناباوری چیزی در حدود ۱۰% در هر ۳ سال است که دید روشن و مثبتی را از آینده استارت آپ به فعالان این صنعت ارائه نمی دهد.
متوسط احتمال موفقیت بسیار پایین در سالهای گذشته در استارت آپهای ایرانی، می تواند به عنوان یک زنگ خطر برای صاحبان آنها باشد. طبق بررسی های انجام شده، دلیل عمده عدم موفقیت استارت آپها، عدم شناخت بازار و ناآشنایی با نیاز مشتریان است. حال آنکه عدم شناخت بازار خارجی، رقبای بالفعل، رقبای بالقوه و افت و خیرهای تقاضای بازارهای مذکور، هر یک به تنهایی می توانند احتمال موفقیت استارت آپها در خارج از مرزها را کاهش دهند.
لذا قدم اول در حرکت به سوی بازارهای خارجی، شناخت دقیق بازار داخلی و عادات مصرفی بازار فعلی و قدم ثانویه، بررسی بازارهای خارجی و عادات مصرفی فصلی آنها است که غالباً به دلیل پر زرق و برق بودن درآمد، از دیده‌ها پنهان می‌ماند.
۲. تبلیغات و جذب بازار رقبا و عکس‌العمل‌های آنها
بازی در زمین حریف، در عین جذابیت، همواره دارای علامت های سوال بسیاری است. یک کسب و کار ایرانی، نمی‌تواند بدون شناخت راهکارهای بهینه تبلیغات و بازاریابی برندهای خارجی، به بازار آنها وارد شود.به دلیل اینکه برندهای استارت آپی، سرمایه های محدودی برای اجرای فعالیت های بازاریابی، مخصوصاً در خارج از کشور و با نرخ تبدیل ارز بسیار بالا دارند، نشاندن تیر اول در هدف، می تواند احتمال برنده شدن آنها را افزایش دهد و اشتباهاتی هرچند کوچک نیز، می تواند ادامه حرکت در بازارهای خارجی را به خطر بیندازد.البته ناگفته نماند که پیش‌بینی عکس‌العمل برندهای خارجی نیز، می تواند در ادامه مسیر، کمک حال برندهای استارت‌آپی ایرانی باشد. زیرا خواندن دست حریفان در بازار کسب و کار، همواره برگ برنده یک استارت آپ موفق است.از این رو پیشنهاد می‌شود اگر کسب و کارها قصد ورود به بازارهای خارجی را دارند، به خوبی از صحت اطلاعات بازاریابی در کشورهای خارجی آگاه باشند. زیرا یک حرکت اشتباه برای شروع، علاوه بر ضرر مالی بسیار زیاد، می‌تواند یک عکس‌العمل شدید از طرف رقبا را به همراه داشته باشد که برآیند این دو رویداد، مانع اجرای قدم دوم استارت‌آپ در خارج مرزها خواهد شد.در پایان نیز می‌بایست اشاره کرد به دلیل افزیش نرخ تبدیل ارز به ریال، پیش گرفتن استراتژی‌های صادراتی، از تصمیم‌گیری‌های منطقی خصوصاً در زمینه هایی خواهد بود که بازارهای جدید و استارت‌آپی هستند، لیکن به دلیل شرایط اقتصادی، شکست اولیه در انتخاب استراتژی، می‌تواند به کلی شانس موفقیت ثانویه در بازار را از برندها سلب کند.
* منصور کیارش- کارشناس برندینگ


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com