خلوت سازی فضای دانشگاه ها برای سال تحصیلی جدید همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110044 تاریخ انتشار:  1399-04-19 - 12:43 تعداد بازدید:  791
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

خلوت سازی فضای دانشگاه ها برای سال تحصیلی جدید

اخبار

 به منظور مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از ایجاد تجمع در دانشگاه‌ها، از سال تحصیلی جدید فضای دانشگاه‌ها خلوت‌تر می‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه ریزی برای وضعیت تحصیلی دانشجویان در شرایط کرونایی همچون جنگ بوده باید برای هر موقعیتی آرایش جنگی متناسبی پیش بینی کرد بنابراین از هم اینک نمی توان برای سه ماه آینده نسخه قطعی پیچید با این وجود این به معنای روزمرگی وزارت بهداشت و نبود برنامه برای تحصیل دانشجویان نیست.

به گزارش ایرنا، علی اکبر حق دوست با بیان اینکه ایمن کردن فضای آموزشی برای دانشجویان بسیار با اهمیت است افزود: تلفیق آموزش مجازی و حضوری باید دنبال شده و شرایطی فراهم کرد که دانشجویان بتوانند با کمترین خطر تحصیل خود را ادامه دهند.

وی اضافه کرد: برای خلوت کردن دانشگاه احتمال دارد ورودی های مهر ماه را به حداقل رساند و دانشجویان جدیدی که از طریق کنکور وارد دانشگاه می شوند با ۶ ماه تاخیر وارد این مراکز شوند.

حق دوست ادامه داد: همچنین فرایند دانش آموختگی(فارغ التحصیلی) دانشجویانی که در مراحل آخر تحصیل هستند تسریع می شود تا بتوان فضای دانشگاه ها را تا حد امکان خلوت تر کرد.

وی بیان کرد: باید نوعی برنامه ریزی کرد تا اگر لازم شد دانشجویان در کلاس حاضر شوند اما همه آنها در یک زمان به یک نقطه وارد نشوند یعنی هر کدام ۲ تا سه هفته دروس را حضوری آموزش دیده و مابقی را غیر حضوری آموزش ببینند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: همچنین برای تامین وسایل حفاظت فردی در دانشگاه ها برای دانشجویان باید تدبیر لازم اندیشیده شود تا در این باره با مشکل و کمبودی مواجه نشویم.

حق دوست گفت: به دنبال همه گیری ویروس کرونا برنامه هایی برای توانمندسازی کادر درمان، مردم و مسوولان پیش بینی شده که عملکرد همدان با استناد به آمارهای موجود منسجم و کاراتر بوده است.

وی اضافه کرد: در کنار برنامه ریزی با بهره گیری از علم و دانش، تاکنون در همدان طغیان جدی صورت نگرفته است و امید می رود با تدبیر لازم دامنه این ویروس را مدیریت کرده و در صورت طغیانی شدن، آن را کنترل کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: دانش ما در برابر این بیماری جدید و ناشناخته محدود است با این وجود تلاش وزارت بهداشت بر این است مستندات علمی در این محل به صورت محلی و منطقه ای تولید و از ترجمان تجربیات جهان برای مهار کرونا استفاده شود.

حق دوست ادامه داد: تجربه و علم ما در ایران و جهان درباره کرونا به تدریج رو به افزایش است برای مثال برخی مداخلات که از ابتدا مطرح و در کشورهای پیشرفته هم توصیه می شد هم اینک از لیست درمان خارج و شیوه های درمانی جدید مورد توجه قرار گرفته است و این مساله باعث شده میزان مرگ و میر در جهان و ایران کاهش یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com