تخصیص نیمی از اعتبارات همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119631 تاریخ انتشار:  1400-06-22 - 08:25 تعداد بازدید:  110
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صیدایی می‌گوید بودجه استان نرسید
تخصیص نیمی از اعتبارات

اقتصادی

■ کتاب سیمای اقتصادی در شورای برنامه‌ریزی استان رونمایی شد

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان همدان گفت: از مجموع هزار و۱۸۳میلیارد تومان اعتباری که تا امروز به استان ابلاغ شده ۵۰ درصد آن تخصیص ابلاغ شده است.
سید اسکندر صیدایی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان، گزارشی از آخرین وضعیت اعتبارات هزینه‌ای و تملک استان ارائه کرد و گفت: در اعتبارات تملک سرمایه‌ای استانی از مجموع ۵۰۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب استانی، 9/79درصد تخصیص به استان ابلاغ شده که از این رقم ۱۴۰میلیارد تومان نقدی و مابقی اسناد خزانه است.
وی با بیان اینکه تاکنون تخصیص اعتبارات نفت و گاز به استان ابلاغ نشده است، بیان کرد: درمجموع از ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات ۶۲درصد تخصیص را داشته‌ایم و حدود ۴۰درصد موافقتنامه‌ها تاکنون مبادله شده است.
به گزارش ایسنا، صیدایی با اشاره به اینکه هنوز نقدینگی عمرانی به حساب خزانه استان واریز نشده، اما نامه تخصیص ابلاغ شده است، گفت: در طرح‌های استانی ویژه ۹۰ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که حدود ۶۹درصد تخصیص دارد.
وی با اشاره به اینکه اعتباراتی که از محل سفر نوبخت به همدان ابلاغ شده بود 3 اعتبار ۷۸میلیارد تومانی، ۳میلیارد تومانی و ۵میلیارد تومانی بود، افزود: 2مورد سه و پنج میلیارد تومانی به استان تخصیص داده شد، اما ۷۸ میلیارد تومان تاکنون تخصیص داده نشده است.
صیدایی اعتبارات پروژه‌های نیمه‌تمام را ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان عنوان کرد که 100درصد آن تخصیص داده شده است و گفت: قانون استفاده متوازن ۲۹۴میلیارد تومان اعتبار داشت که ۲۵درصد تخصیص به شکل اسناد ابلاغ شده و درمجموع از  هزار و۱۸۳ میلیارد تومان اعتباری که تا امروز به استان ابلاغ شده ۵۰ درصد تخصیص ابلاغ شده است.
 وی بیان کرد: در اعتبارات هزینه‌ای استانی ۵۳۰میلیارد تومان ابلاغیه داشتیم که ۳۹درصد تخصیص یافته و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است، همچنین 2 ردیف خاص اعتباری از محل فروش اموال برای پرداخت مانده مرخصی دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته شد و تا امروز به جز یک دستگاه بقیه دستگاه‌ها مانده مرخصی و پاداش پایان خدمت سال 1399 را پرداخت کرده‌اند.  
 توجه به معیشت و سلامت مردم اولویت جدی دولت است
استاندار همدان هم با تأکید بر اینکه مهمترین اولویت کشور در حال‌حاضر کنترل شیوع کرونا و توجه به معیشت مردم است، گفت: در حوزه معیشت حمایت از تولید، از سیاست‌های جدی دولت سیزدهم است که باید دنبال شود.
به گزارش ایرنا، سیدسعید شاهرخی افزود: دولت جدید با انتخاب افراد اصلح و کاردان به‌ویژه با تمرکز بر روی مسائل اقتصادی و با استفاده از نظرات کارشناسان می‌تواند مشکلات اقتصادی را برطرف کند.
وی بیان کرد: هم‌اکنون در استان بیش از ۳۰۰واحد تولیدی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، خدمات و صنایع‌دستی درحال ساخت است که باید به تفکیک شهرستان موردحمایت فرمانداران و دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.
استاندار همدان با اشاره به برنامه ۱۰۰روزه دستگاه‌های دولتی در دوران انتقال دولت دوازدهم به سیزدهم گفت: این برنامه‌ها با نگاه معنوی و تکلیفی و براساس پیش‌بینی‌ها، با کیفیت و کمیت پیش رفت و هر هفته پروژه‌های مهمی در شهرستان‌های مختلف استان افتتاح شد.
شاهرخی افزود: بیش از هزار و ۶۰۰میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف در اختیار استان است که دستگاه‌های متولی با حساسیت خاص این ردیف‌ها را به سرعت تعیین‌تکلیف کنند تا با طی مراحل قانونی و جذب اعتبارات کشوری همانند سال‌های گذشته رتبه ممتازی در کشور داشته باشیم.
استاندار همدان با بیان اینکه کادردرمان نزدیک به ۲سال در خدمت سلامت جامعه شبانه‌روز تلاش می‌کنند و این تلاش تا ریشه‌کن شدن ویروس کرونا به‌طور مضاعف ادامه دارد، گفت: اگر حمایت ستادهای استانی و شهرستانی کرونا که پشتیبانی از دستگاه‌های بهداشتی و درمانی را بر عهده دارند وجود نداشت ورودی بیمارستان‌ها بیشتر از این بود.
شاهرخی با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت شهیدآیت‌ا... مدنی در همدان و تجلیل از مفاخر و نقش‌آفرینان در تاریخ استان همدان در حوزه‌های مختلف را از وظایف انجام شده دولت در سال‌های گذشته برشمرد.
وی با بیان اینکه از مجموع ۳۹ شرکت توزیع نیروی برق در سراسر کشور ۲۹شرکت در روزهای پنجشنبه تعطیل هستند مقرر کرد که کادر اداری شرکت توزیع برق استان همدان نیز روزهای پنجشنبه مشابه سایر استان‌ها تعطیل باشد.
در پایان این جلسه از کتاب«سیمای اقتصادی استان همدان در سال ۱۳۹۹» نوشته "سید ناصر‌محمودی" مدیرکل امور اقتصادی‌ودارایی استان همدان رونمایی شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com