دوربین‌های سطح شهر به سامانه سیمفا متصل شوند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

Today : Sun, April 14, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131082 تاریخ انتشار:  1401-12-25 - 13:09 تعداد بازدید:  357
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دوربین‌های سطح شهر به سامانه سیمفا متصل شوند

اخبار


دوربین‌های موجود در سطح شهر به سامانه سیمفا متصل شوند تا خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، شناسایی گردند.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان درباره آلودگی هوا در شهر همدان اظهار کرد: 2 روزی است وضعیت هوا در ساعت صبحگاهی تا حدود ۱۱، در حد ناسالم برای گروه‌های حساس است به طوریکه شاخص آلاینده‌ها با ذرات 2/5میکرون بین ۱۰۵ تا ۱۱۰ است.

عادل عربی بیان کرد: از نوع آلاینده اینگونه تحلیل می‌شود که در ایام پایانی سال هستیم و تردد خودروها در سطح شهر زیاد است، بنابراین همین امر موجب آلودگی شهر شده زیرا دیگر هوا سرد نیست و وارونگی دما هم نداریم و با وجود داشتن بارندگی، افزایش معنادار ترددها باعث آلودگی اندک شده‌است.

عربی با تأکید بر اینکه صددرصد تردد خودروها علت آلودگی هواست به طوریکه در حالت عادی این وضعیت را نداریم، خاطرنشان کرد: متأسفانه احتراق ناقص خودروها سبب بروز آلودگی در سطح شهر شده‌است.

 وی در ادامه درباره آلودگی صوتی نیز گفت: وسیله پایش آلودگی صوتی نداریم اما استانداردهایی برای تشخیص آن بسته به نوع محیط (مناطق مسکونی، تجاری و تجاری- مسکونی) و زمان(شب و روز) وجود دارد به طوریکه استاندارد شب و مناطق مسکونی سخت‌گیرانه‌تر است.

عربی با اشاره به اینکه در بحث رسیدگی به آلودگی صوتی باید دید آیا شدتی وجود دارد یا خیر؟، تصریح کرد: تنها یک دستگاه دستی صداسنج در استان داریم که در صورت دریافت شکایت، در شرایطی که منبع آلوده‌کننده متوجه حضور ما نباشد و به صورت کاملاً طبیعی به وسیله دستگاه میزان صدا را می‌سنجیم و اگر بالاتر از حد استاندارد باشد کارهای حقوقی برای آن انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در طول سال شاید ۲۰ مورد شکایت در بحث آلودگی صوتی وجود داشته‌باشد، خاطرنشان کرد: این موضوع شاید آنقدر مهم نباشد، در حال حاضر مسأله مهم بحث آلودگی هوا و ذرات گردوغبار در فصل زمستان است.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در ادامه اجرای طرح ترافیک را در کاهش آلودگی هوا بسیار مؤثر خواند و اظهار کرد: ذرات آلودگی با 5/2 میکرون، عامل انسانی دارد که بر خلاف ریزگردها، قابل مدیریت است که یکی از اقدامات همین طرح ترافیک بود که اقدام مثبتی است.

وی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل درون شهری باید سریع، دقیق و گسترده باشد، تصریح کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی باید به گونه‌ای باشد که مردم به جای خودروی شخصی از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، عربی درباره نظارت بر خودروهای فرسوده عمومی و شخصی موجود در سطح شهر اعلام کرد: تقاضای ما از استانداری و شهرداری همدان این بود که دوربین‌های موجود در سطح شهر را به سامانه سیمفا(به منظور پلاک‌خوانی) متصل کنند تا خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، شناسایی شوند که متأسفانه در حال حاضر چنین امکانی مهیا نیست.

وی بر اساس مواد ۹ و ۱۰ هوای پاک گفت: باید سالانه تعدادی از ناوگان حمل و نقل عمومی نوسازی شود، امسال شهرداری در بحث نوسازی حمل و نقل شهری به ویژه تاکسی‌ها خوب ورود کرد به طوریکه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی در اختیار تاکسیرانان قرار داد و حدود40 دستگاه اتوبوس نیز نوسازی شد که هزینه سنگینی دارد اما باید این امر به صورت مستمر انجام گیرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com