شاهرگ اتصال نهاوند به غرب کشور همچنان جان می‌گیرد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119836 تاریخ انتشار:  1400-07-03 - 10:42 تعداد بازدید:  241
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جاده‌هایی که می‌کشند و وعده‌هایی که تمدید می‌شود
شاهرگ اتصال نهاوند به غرب کشور همچنان جان می‌گیرد

حوادث

 نهاوند-معصومه کمالوند-خبرنگار همدان پیام: تصادف یک تریلی، یک کامیون، یک کشنده، یک پژو، یک نیسان یک..... جان یک جوان ۳۰ساله، کودک ۱۰ساله، زن ۴۲ساله، مرد۳۵ساله را گرفت.
اخبار شبانه‌ای که مدتی است در محور نهاوند-کرمانشاه شنیده می‌شود و با تصاویر وحشتناکی همراه است.
جاده‌های مرگ‌باری که جوانان و مسافران ‌را می‌بلعند و وعده‌هایی که همچنان تکرار و تمدید می‌شوند.

 مرگ 2 جوان
در تصادف شامگاه چهارشنبه بین 2 دستگاه سواری در محور نهاوند - کرمانشاه 2 جوان ۳۰ و ۳۵ ساله اهل شهر فیروزان و یکی از روستاهای نهاوند در این حادثه جان خود را از دست دادند و یک مصدوم به عوامل اورژانس تحویل داده شده است.

 مرگ همچنان در این محورها می‌تازد
محورهای دسترسی نهاوند به استان‌های اطراف از جمله نهاوند- استان لرستان(نورآباد) محور نهاوند-شعبان-بروجرد که نیاز به اصلاح روکش و احداث دوربرگردان و 4 خطه نهاوند سه‌راهی بروجرد، محور نهاوند-فیروزان-کرمانشاه که مدتی است پس از محور آورزمان به مثلث برمودای ورودی شهرستان نهاوند از این محور تبدیل شده است و سالیانه شاهد حوادث دلخراش زیادی در این مسیر هستیم که نیاز به تکمیل، اصلاح و تکمیل تقاطع‌های غیرهمسطح، استانداردسازی و تأمین امنیت دارد، همچنین محور پرتردد نهاوند-گیان که به دلیل تأخیر زیاد در تأمین اعتبارات و نیمه‌کاره بودن پروژه سلامت تعداد زیادی از مردم منطقه را تهدید می‌کند.
محور‌های برزول- فارسبان که این پروژه نیز به دلیل عدم تخصیص مناسب اعتبارات در زمان اجرا، تعطیل شد.

  وعده‌هایی که جان می‌گيرد
از آخرین وعده برای ساماندهی محور کرمانشاه- نهاوند جان چندین نفر کشته شده و زخمی گرفته شده است.
هرساله به خاطر استاندارد نبودن این جاده و تردد زیاد، عده‌ای از همشهریان و هموطنان را به خاطر سوانح رانندگی به خاک می‌سپاریم.
آخرین وعده‌ای که در تأمین اعتبار اجرا و تکمیل پروژه راه کرمانشاه و آورزمان مطرح شده است، قرار است بر اساس تبصره ۵۶ با همکاری چند بانک‌عامل تأمین اعتبار شود، اما این پروژه‌ها همچنان در انتظار مجوز سازمان مدیریت به‌سر می‌برند و این میان هم اخبارهای مرگ‌باری است که از حادثه‌های متعدد شنیده می‌شود.

 ۱۲خردادماه ۱۴۰۰ و وعده ماده ۵۶
نماینده نهاوند در مجلس ۱۲خردادماه امسال از تحقق تأمین اعتبار محور 4خطه نهاوند به سه‌راهی کنگاور پس از مدت‌ها انتظار خبر داد و گفت: اجرای پروژه 4 خطه کردن محور نهاوند به سه‌راهی کنگاور کار بسیار مهمی است که موجب کاهش تصادفات در این محور حادثه‌خیز می‌شود.
علیرضا شهبازی با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده درخصوص تأمین مالی پروژه احداث محور 4 خطه نهاوند به سه‌راهی کنگاور از محل ماده ۵۶، پروژه در مرحله معرفی شرکت مجری پروژه برای پرداخت اعتبار لازم قرارگرفت، افزود: شهرستان نهاوند دارای 3محور اصلی و حیاتی ارتباطی شامل محور نهاوند ـ آورزمان به ملایر، محور نهاوند ـ کنگاور ـ کرمانشاه و محور نهاوند ـ بروجرد است که طرح 4خطه شدن قسمت‌هایی از این محورها انجام و بخش‌هایی نیز در دست اجراست. نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: محور 4 خطه نهاوند به سه‌راهی کنگاور از راه‌های مهم مواصلاتی شهرستان و شاهرگ اتصال نهاوند به غرب کشور است. شهبازی گفته بود؛ با توجه به تحقق اعتبار لازم، وزارت راه‌وشهرسازی و دستگاه‌های زیرمجموعه و متولی در استان و شهرستان هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل و احداث و اتمام عملیات این جادّه مهم اقدام کنند.

 شهریورماه ۱۴۰۰کنگاور تأمین اعتبار شد
آخرین وعده ساماندهی محور نهاوند به کنگاور و  پیگیری این مطالبه را شهبازی در هفته نخست شهریورماه امسال این‌چنین پاسخ داده بود؛ نماینده نهاوند در مجلس ضمن اعلام خبر تأمین‌مالی پروژه ساماندهی محور ارتباطی این شهرستان به شهر کنگاور گفت: با پیگیری‌های انجام شده تکمیل و ساماندهی جاده نهاوند به سه‌راهی کنگاور بالأخره تأمین مالی شد و مبلغ ۱۲۰میلیارد تومان از طریق بانک‌سپه و از محل اعتبارات ماده ۵۶ برای این طرح تأمین‌مالی شد تا دیگر شاهد حوادث در این محور نباشیم.وی بیان کرد: همچنین علاوه بر مبلغ فوق، میزان ۲۰میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی سال ۱۴۰۰ و مبلغ ۴۰ میلیارد تومان نیز از طریق اوراق قرضه اسلامی، اعتبار به این پروژه مهم تخصیص یافته است.
نماینده نهاوند در مجلس گفت: جاده نهاوند به سه‌راهی کنگاور از محورهای مهم مواصلاتی و ترانزیتی شهرستان و راه اصلی ارتباط استان‌ها و شهرهای مختلف کشور با غرب کشور است.
 ۳۱شهریورماه ۱۴۰۰ مرگ 2 جوان 30 و 35ساله در محور نهاوند کرمانشاه
برخی اقدامات و پیگیری‌ها به جان مردم گره خورده است و باید تمهیداتی برای سریع اجرا شدن آنها و حذف پروسه‌های زمان‌بر انجام شود.
تا رسیدن اعتبارات این محورها آن هم در آستانه پایان یافتن فصل کاری معلوم نیست چند حادثه دیگر در مسیرهای ناامن و محورهای ارتباطی مرگبار نهاوند در انتظار هموطنان است!


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com