زیرساخت‌های بخش کشاورزی همدان متناسب با استانداردها توسعه یابد همدان پیام
 
 
شنبه - 3 خرداد 1399 - شماره 3762
 
امروز : دوشنبه ، 5 خرداد 1399

Today : Mon, May 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  69923 تاریخ انتشار:  1394-12-26 - 05:45 تعداد بازدید:  3421
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون استاندار همدان:
زیرساخت‌های بخش کشاورزی همدان متناسب با استانداردها توسعه یابد

اخبار
■ ۹۵ درصد آسانسورهای همدان استاندارد نیستند 
 معاون عمرانی استاندار همدان بر اصلاح سردخانه‌های غیراستاندارد همدان تأکید کرد و گفت: زیرساخت‌های بخش کشاورزی متناسب با استانداردهای ملی و بین‌المللی توسعه یابد.
محمودرضا عراقی روز گذشته در کارگروه استانداردسازی و ارتقاي کیفیت کالا و خدمات در استانداری همدان اظهار داشت: سردخانه‌های غیراستانداردی كه در گذشته ایجاد شده که باید با تدبیر مناسب آن‌ها را اصلاح کرد.
وی تأکید کرد: در گذشته محصولات کشاورزی و سیب‌زمینی تولیدی دور ریز فرآوانی در استان همدان وجود داشت اما امروز با وجود سردخانه‌های استاندارد می‌توان این محصول را نگهداری و به خارج از استان صادر کرد.
به گزارش تسنیم، عراقی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل استاندارد همدان در قالب همکاری و جلسه تفاهمی برنامه اجرایی زمانبندی برای رسیدن به کیفیت بهتر سردخانه‌ها را در دستور کار قرار دهند تا شاهد ارتقاي سردخانه‌ها در همدان باشیم.
وی با بیان اینکه استان همدان یک استان کشاورزی بوده و باید زیرساخت‌ها متناسب با علم روز توسعه یابد، گفت: البته باید در این زمینه به دنبال ارتقا و بهبود استاندارد لازم بود و روند بهبود استانداردها را درست گزارش کرد.
معاون عمرانی استاندار همدان تعریف و ایجاد استاندارد را یکی از بزرگترین وظایف حاکمیت دانست و گفت: تعریف استاندارد مناسب می‌تواند سبب فراهم شدن زمینه فعالیت بخش خصوصی شده و ارتقای کیفیت کالا و بهره‌وری را به دنبال داشته باشد.
عراقی با بیان اینکه اشکالات و ایرادات موجود در زمینه استاندارد خدمات و کالاها که از گذشته ایجاد شده باید در این دولت اصلاح شود، تصریح کرد: کارگروه استاندارد یکی از کارگروه‌های زیربنایی توسعه و برنامه‌ریزی است که باید به صورت مستقل و قانونی فعالیت کند.
وی با تصریح بر اینکه باید در حوزه استاندارد منطقی عمل شود و روند بهبود در این بخش را درست منعکس کرد، اظهار داشت: در حال حاضر قطار توسعه در کشور در حال حرکت بوده و این دولت به عنوان دولت عقلانیت در حال انجام اصلاحات و بهبود کاستی‌های گذشته است.
 ۹۵ درصد آسانسورهای همدان استاندارد نیستند 
مدیرکل استاندارد استان همدان نیز از استاندارد نبودن ۳۴ واحد سردخانه در همدان و ۹۵ درصد آسانسورها در کشور خبر داد.  سید سعید میرنظامی‌مدنی گفت: 38 واحد سردخانه فعال در استان همدان وجود دارد که از این تعداد چهار واحد پروانه استاندارد دارند ولی 34 واحد دیگر فاقد پروانه استاندارد و غیراستاندارد هستند.
 وی با بیان اینکه مشکلات متعددی برای استانداردسازی سردخانه‌ها در استان همدان وجود دارد، وی افزود: تطابق نداشتن نقشه‌های اجرایی با الزامات مندرج در استاندارد ملی، صدور پروانه بهره‌برداری پيش از اتمام پروژه احداث سردخانه، ناآگاهی متقاضیان نسبت به اجباری بودن و رعایت نکردن نکات ایمنی از جمله مشکلات موجود بر سر راه استانداردسازی سردخانه‌هاست. 
میرنظامی‌مدنی در بخش دیگری از سخنان خود درباره استاندارد آسانسور نیز گفت: در حال حاضر 27 شرکت دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور در استان همدان هستند که 22 شرکت در همدان و پنج شرکت در ملایر در حال فعالیت هستند.
کارشناس بخش آسانسور اداره کل استاندارد استان همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سال گذشته 50 بازرسی ادواری از آسانسور ادارات و بیمارستان‌های همدان انجام شد، گفت: همدان از استان‌های پیش‌رو در صنعت آسانسور در بین استان‌های همجوار محسوب می‌شود. 
محمدعلی استقامتی بیان کرد: متاسفانه 95 درصد از آسانسورها در کشور استاندارد نیست که این مشکل نیاز به مصوبه کلی دارد و باید اقدام مناسبی در راستای اجباری و دوره‌ای شدن بازرسی‌ها شود. وی نبود آموزش تخصصی نفرات فنی بخش آسانسور، نبود نظارت مدیریتی مناسب بر کارکنان فنی توسط شرکت‌های فروشنده آسانسور و ناآشنایی بعضی مهندسان با مبحث 15 را از جمله کاستی‌ها و کمبودهای بخش آسانسور برشمرد.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com