احتمال افزایش 40 تا 42 درصدی کرایه تاکسی همدان پیام
 
 
شنبه - 25 مرداد 1399 - شماره 3827
 
امروز : شنبه ، 25 مرداد 1399

Today : Sat, August 15, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109745 تاریخ انتشار:  1399-04-09 - 14:14 تعداد بازدید:  119
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

احتمال افزایش 40 تا 42 درصدی کرایه تاکسی

اخبار

برخی از مردم نیز می‌گویند امسال ۳۰ درصد کرایه تاکسی‌ها در همدان افزایش یافته اما بعضی از رانندگان بیشتر از این میزان را دریافت می‌کنند.

مدیر معاونت تاکسیرانی شهرداری همدان در این خصوص اظهار کرد: ما امسال کرایه‌‌ها را دونرخی کرده‌ایم یعنی در شرایط بحران و عادی نرخ‌هایی را در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش فارس، میلاد کریمی با اشاره به اینکه این نرخ هفته گذشته در شورای شهر مصوب شد و در حال حاضر منتظر رای کمیته انطباق است گفت: نرخ مورد نظر با تایید کمیته انطباق در روز چهارشنبه این هفته به ستاد تنظیم بازار خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه در شرایط عادی کرایه تاکسی ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و در شرایط بحران ۴۰ تا ۴۲ درصد افزود: در حال حاضر کمتر به رانندگان در رعایت دستورالعمل‌ها سخت می‌گیریم چون آنها هم شرایط سختی را تحمل می‌کنند و بیماری کرونا باعث شده با مشکلاتی مواجه شوند.

مدیر معاونت تاکسیرانی شهرداری همدان با تاکید به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد رانندگان مباحث مورد توجه را رعایت می‌کنند و بیشتر خط‌های حاشیه شهر هستند که کمتر به مسئله توجه دارند گفت: اگر این هفته در ستاد تنظیم بازار نرخ کرایه تصویب شود آن را به رانندگان ابلاغ خواهیم کرد و سخت‌گیری بیشتری هم خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر کمتر سختگیری داریم چون هم درآمد تاکسی‌ها پایین آمده و هم به دلیل هزینه بالای قطعات خودرو با مشکلات هزینه‌ای مواجه هستند.

کریمی با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم تاکسی‌های متخلف را به پارکینگ روانه کنیم چون مشکلات هزینه‌ای آنها را هم درک می‌کنیم و به دنبال این هستیم تا به صورت معقول افزایش کرایه را داشته باشیم افزود: در طول هفته چندین بار بازرسی‌ها را در برنامه داریم اما منتظریم تا نرخ نامه جدید مصوب شود و آن را ابلاغ کنیم تا کنترل بیشتری هم در سطح شهر داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بر نرخ جدید، هزینه‌های رانندگان جبران می‌شود و باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز مورد توجه قرار گیرد عنوان کرد: از آنجا که در حال حاضر ۳۰ درصد کرایه تاکسی افزایش پیدا کرده اما چون تاکید می‌کنیم یک نفر کمتر در صندلی عقب بنشیند، حتی کرایه تاکسی سال قبل رانندگان برنمی‌گردد و به همین دلیل کرایه‌ها را دو نرخی کرده‌ایم.

مدیر معاونت تاکسیرانی شهرداری همدان در پاسخ به اینکه برخی رانندگان همچنان دو نفر در صندلی عقب خودرو سوار می‌کنند اما برخی سه نفر و در پاسخ می‌گویند طرح دو نفر برداشته شده و وضعیت به حالت عادی برگشته است گفت: رانندگان خط‌های حاشیه شهر کمتر به سوار کردن دو نفر توجه می‌کنند و طی بازدیدهایی که داشته‌ایم این مسئله محرز شده درحالی که خط‌های اصلی اکثرا رعایت می‌کنند که البته درآمد بهتری نسبت به آن رانندگان دارند.

وی افزود: به طور مثال روز گذشته از خط‌هایی که از میدان امام (ره) عبور می‌کنند بازدیدی داشتیم و از ۱۰ خودرو یک یا دو تاکسی فاصله تعیین شده را رعایت نمی‌کردند و بقیه رعایت می‌کردند.

کریمی گفت: خط‌های حاشیه به دلیل درآمد کم کمتر به این مسئله توجه داشتند که با نرخ نامه جدید آنها نیز موظف خواهد بود که رعایت کنند و در غیر این صورت برخورد خواهیم کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com