پرداخت ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی به مددجویان نهاوند همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  79975 تاریخ انتشار:  1396-04-26 - 05:45 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پرداخت ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی به مددجویان نهاوند

مادستان

امسال ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی برای پرداخت به مددجویان بهزیستی نهاوند در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره بهزیستی نهاوند در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی در محل اداره بهزیستی شهرستان نهاوند با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته به 103 نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی شهرستان مبلغ 9 میلیارد و 960 میلیون ریال وام خوداشتغالی پرداخت شد که امسال این مبلغ به دو میلیارد و 800 میلیون تومان افزایش یافته است.
علی محمد محمدی تصریح کرد: در پرداخت وام‌های خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی اولویت اول با حوزه توانبخشی و زنان بی‌سرپرست است و پرداخت وام خوداشتغالی به بهبود یافتگان اعتیاد در اولویت سوم قرار دارد که امسال  پنج درصد از اعتبار وام‌های خوداشتغالی به این بخش اختصاص یافته است.
محمدی افزود: مددجویانی می‌توانند وام خوداشتغالی دریافت کنند که حتما دارای گواهی‌نامه از فنی و حرفه‌ای باشند و به صلاح‌ دید کمیته‌ای که در این باره تشکیل داده‌ایم وام‌های خوداشتغالی در زمینه‌های دیگر از جمله دامداری و کشاورزی نیز پرداخت می‌شود.
وی با بیان این‌که جامعه هدف بهزیستی شهرستان نهاوند 9 هزار و 500 نفر هستند، عنوان کرد: در بحث حوزه پیشگیری که شامل معلولین جسمی، بینایی و شنوایی است در شهرستان سه هزار و 602 پرونده داریم که از این تعداد 508 نفر مستمری بگیر هستند و هزار و 385 نفر نیز خدمات روستایی دریافت می‌کنند.
رئیس اداره بهزیستی نهاوند بیان کرد: در شهرستان سه مرکز حرفه‌ آموزی پسران معلول بالای 14 سال با هدف ایجاد مهارت در معلولین وجود دارد و مرکز توانبخشی پویا برای کودکان معلول ذهنی زیر 14 سال خدمات کار درمانی و گفتار درمانی را ارائه می‌دهد و مرکز ویزیت در منزل با یک تیم پزشکی نیز به بیماران روانی در منزل خدمات ارائه می‌دهند.
محمدی اظهار داشت: امور اجتماعی بهزیستی شهرستان که به زنان بی‌سرپرست، سالمندان، کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست خدمات ارائه می‌دهد در حال حاضر 180 زن سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد هستند که 156 پرونده برای آن‌ها تشکیل شده و ماهیانه به آن‌ها مستمری پرداخت می‌شود.
وی تصریح کرد: مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست مهر علی در شهرستان 15 پسر 6 تا 12 سال را نگهداری می‌کند و برای کودکان بد سرپرست نیز تا کنون 41 پرونده تشکیل شده و ماهیانه مبلغی نیز به عنوان مستمری به آن‌ها پرداخت می‌کند.
محمدی به مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان اشاره کرد و گفت: مرکز اورژانس اجتماعی در نهاوند در سال 88 راه‌اندازی شد که این مرکز با پنج واحد فعال در زمینه‌های جلوگیری از کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان کار و کودکان خیابانی، خانواده‌های در معرض اختلافت شدید و غیره خدماتی ارائه می‌دهد و تلفن گویای 123 فوریت‌های اورژانس نیز به طور شبانه روزی پاسخگوی شهروندان و آماده خدمت در برابر هرگونه آسیب‌های اجتماعی در نقاط مختلف است.
وی تاکید کرد: با توجه به این‌که امروزه آسیب‌های اجتماعی در هر جامعه در حاشیه‌های آن جامعه رخ می‌دهد مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان اقدام به افتتاح پایگاه اورژانس اجتماعی در حاشیه‌‌های شهر نهاوند کرده است که توسط مددکاران و روانشناسان در تک‌تک خانه‌های این مناطق حضور پیدا می‌کنند و با پرسشنامه‌هایی آسیب‌های این خانواده‌ها را شناسایی و به ما اعلام می‌کنند.
محمدی عنوان کرد: همچنین در بحث احداث مسکن برای خانواده‌های دو معلولی در شهرستان 32 دو مورد درخواست مسکن داشته‌‌ایم که 16 مورد احداث شده، 14 مورد نیز در دست اقدام و دو مورد نیز آماده بهره‌برداری است که هر کدام از این افراد  18 میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند و 18 میلیون تومان نیز کمک بلاعوض از طرف بهزیستی به آن‌ها پرداخت شده است.محمدی تصریح کرد: در بحث احداث مسکن برای خانوادهای دارای یک معلول نیز 33 مورد اقدام به ساخت مسکن کرده‌اند که به این افراد نیز 15 میلیون تومان وام و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com