نهاوند در مرز هشدار است به استقبال فاز دوم نرویم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 خرداد 1399 - شماره 3764
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108687 تاریخ انتشار:  1399-02-31 - 08:47 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار در ستادپیشگیری:
نهاوند در مرز هشدار است به استقبال فاز دوم نرویم

نویسنده : معصومه کمالوند

مادستان


 روزهای بحرانی کرونایی در کمین نهاوند است، با اعلام وضعیت قرمز فاصله‌ای نیست
ترددهای بی‌مورد و خیابان‌های شلوغ و بی‌خیال شدن مردم نسبت به رعایت موارد بهداشتی، این وضعیت را در کنار همجواری شهرستان نهاوند با شهرهای در موقعیت هشدار تشدید کرده است.
 افزایش جهشی مبتلایان به کرونا و بستری شدن در بیمارستان و اعلام هشدار در برخی شهرها و استان‌های اطراف و تردد روزانه این افراد به شهرستان نهاوند هم این خطر را دوچندان کرده است.
 زنان خانه‌دار بیشترین آمار مبتلا در نهاوند
بنا به آمار و نمودارهای عنوان‌شده بیشترین آمار مبتلایان در نهاوند مربوط به زنان خانه‌دار بوده است و همین جای سؤال بزرگی است.
  ۴ کرونایی در وضعیت حاد
در شرایط فعلی بنا به آمار اعلام‌شده ۱۲بیمار در بیمارستان هستند که ۸ نفر از آنها بستری و ۴ بیمار در وضعیت حاد قرار دارند. مراجعه دیرهنگام بیماران و مبتلایان از دلایل دیگر این افزایش و دغدغه‌ها محسوب می‌شود.
هفته گذشته نیز نهاوند ۳ روز بحرانی را پشت سر گذاشت و در آستانه هشدار قرار گرفته بود.سراب‌ها و اماکن تفریحی شلوغ شده است، تعطیلات عید فطر هم در راه است و نگرانی‌ها را بیشتر کرده است.
 دفاتر معاملات ملکی هم این روزها کم از دیگر اماکن عمومی ندارد
کارگران فصلی که توسط پیمانکاران به بخش خزل انتقال داده می‌شوند و روزانه در تردد هستند.
فرماندار نهاوند در ستاد پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا به مردم هشدار داد تا تجمع‌ها و مراکز خطرساز را کنترل کنند.
مراد ناصری با بیان اینکه اگر کرونا مدیریت شده از توجه مردم نهاوند به توصیه‌های پزشکی است، اما اگر بی‌توجه و بی‌اعتنا باشیم، مرگ به‌واسطه شهرهای همجوار و موقعیت آنها در کمین شهروندان نهاوندی است. درحال‌حاضر ۲ بیمار کرونایی از یکی از شهرهای همجوار در نهاوند بستری است.
 بیماران شهرهای همجوار پذیرفته نمی‌شود
به گفته ناصری موقعیت نهاوند به‌دلیل مجاورت با ۲ استان کرمانشاه و لرستان، قرمز پیش‌بینی شده بود، زیرا با کمترین فاصله از این مراکز قرار دارد.
بر همین اساس ناصری تأکید کرد: جز بیماران اورژانسی و تصادفی، هیچ بیماری از شهرهای اطراف در بیمارستان‌های نهاوند پذیرفته نمی‌شود.
 مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند
وی از مردم نهاوند درخواست کمک و همراهی کرد تا فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و موضوع را جدی‌تر بگیرند.
 ایستگاه‌های ایست و بازرسی
فعال شد
ناصری به اعضای ستاد پیشگیری تأکید کرد: از امروز سه‌شنبه به مدت ۲ هفته ایستگاه ایست و بازرسی در ورودی قلعه‌قباد مستقر خواهد شد، هلال احمر، پلیس‌راه و... پای کار بیایند، زیرا شرایط خوبی پیش‌رو نداریم.
ایستگاه‌های تب‌سنجی به موقعیت تعطیلات عید بازگشته و مجدد ایست و بازرسی‌ها در ورودی شهر فعال خواهد شد تا قدر عافیت را بدانند و تلنگری باشد تا بلکه به وضعیت هشدار در شهرستان نهاوند توجه شود.
 نانوایی متخلف بنر زده شود
ناصری از اتاق اصناف و صنعت و معدن هم خواستار بررسی تخلفات نانوایی‌ها و نصب بنر تخلف و پلمب شد تا به تأمین سلامت مردم بی‌توجهی نشود.
وی تأکید کرد: هر کدام از دستگاه‌ها با شناخت وظایف‌شان مأموریت دارند وارد کار شوند، بهداشت هم موظف است که دستگاه‌ها را حمایت کند.
ناصری گفت: اگر به دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی بی‌توجه باشیم، باید از موج دوم کرونا استقبال کنیم.
آئین‌های ختم با شدت بیشتری درحال برگزاری است، در روستاها اگر با این جمع‌ها در ختم و عروسی و جشن‌ها برخورد و مدیریت نکنند عزل خواهند شد.
 راهکار دهیم
فرمانده سپاه ناحیه نهاوند نیز در این نشست گفت: نسبت به پیمانکارانی که سبب تجمع کارگران در بخش خزل می‌شوند و روزانه در تردد هستند اعلام جرم کنید تا پیگیری شود.
علی مختاری در ادامه با بیان اینکه نمی‌توان برای همیشه با قوه قهریه با مراسم‌های مردم مقابله کرد، گفت: باید یک راهکار و تدبیر اساسی ارائه دهیم.
وی تأکید کرد: ۲ روز دیگر آئین‌های عروسی آغاز می‌شود یا خانواده صاحب عزا در اوج ناراحتی و غصه است و نمی‌شود گفت برگزار نکنید، بلکه باید راهکار داد.
به این روال که مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی توسط صاحبان عزا به مردم ارائه شود به اجرا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید و مدیریت شود.
در این نشست از رسانه‌ها خواسته شد تا نسبت به اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به شیوع کرونا و فاز دوم اقدام کنند و از درج آگهی‌های ترحیم در فضای مجازی ممانعت شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com