همدان در تکاپوی برگزاری سومین همایش بین المللی معماری دستکند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85320 تاریخ انتشار:  1397-07-17 - 00:43 تعداد بازدید:  112
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان در تکاپوی برگزاری سومین همایش بین المللی معماری دستکند

گردشگری

  همدان در تکاپوی برگزاری سومین
همایش بین المللی معماری دستکند
 سومین همایش بین‌المللی معماری دست‌کند با عنوان «میراث معماری دست‌کند برای نسل‌ها» ۱۷ تا ۱۹  مهرماه در همدان برگزار می‌شود. دبیر همایش و معاون گردشگری استان همدان با اعلام این خبر عنوان کرد : توجه مجامع علمی و حرفه‌ای جهانی به موضوع معماری دست‌کند باعث شد تا همایش بین‌المللی معماری دست‌کند هر سه سال یکبار با هدف شناخت و توسعه هنر خلاقانه بشر در به آشتی رسیدن با طبیعت به صورت بین‌المللی برگزار شود.
علی خاکسار گفت: برگزاری موفق همایش‌های پیشین در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۴ در کرمان و تهران و استقبال بینظیر پژوهشگران و متخصصین حوزه‌های مرتبط منجر به برقراری ارتباط علمی بیشتر بین پژوهشگران این حوزه شده است.
وی با اشاره به این نکته که این گردهمایی هر سه سال یکبار توسط دبیرخانه دائمی همایش برگزار می‌شود افزود: همایش سوم با عنوان میراث معماری دست‌کند برای نسل‌ها در تاریخ ۱۷تا ۱۹ مهرماه امسال، با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، مدیریت امور پایگاه های میراث جهانی و دانشگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود.
خاکسار تاکید کرد : در سومین همایش بین المللی معماری دستکند که قرار است از ۱۷ الی ۱۹ مهرماه در همدان برگزار شود ،  مجموعه های دستکند قلعه جوق، ارزانفود و شهر زیرزمینی سامن معرفی خواهند شد. این همایش سه سالانه برگزار میشود. همایش نخست درسال ۱۳۹۱ در کرمان برگزار گردید. دومین همایش در سال ۹۴ در موزه ملی ایران باستان برگزار شد  حالا سومین همایش به میزبانی همدان در مهرماه ۱۳۹۷ برگزار میشود.
خاکسار تاکید کرد : دراین همایش بیش از ۲۰ سخنرانی علمی توسط پژوهشگران داخلی و خارجی در زمینه معماری دستکند ارائه خواهد شد. این همایش یکی از برنامه های بین المللی مرتبط با رویداد همدان ۲۰۱۸ بوده و با مشارکت پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی کشور، دفتر امور پایگاه های میراث فرهنگی و جهانی، دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی سینا و اداره کل میراث فرهنگی استان و به میزبانی استان همدان برگزار میشود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com