جزئیات لایحه جدید دولت برای توقف اجرای حکم ای‌تی‌اس در گمرک همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124872 تاریخ انتشار:  1401-04-22 - 10:58 تعداد بازدید:  243
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وزیر اقتصاد:
جزئیات لایحه جدید دولت برای توقف اجرای حکم ای‌تی‌اس در گمرک

داخلی


در بودجه سالجاری به دولت اجازه داده شده است تا بر روی ماشین آلات وارداتی و مواد اولیه تعرفه گمرکی وضع کند. مدت زمان زیادی از اجرای این طرح نگذشته بود که در اوایل خرداد سالجاری سه تن از وزرای دولت سیزدهم یعنی وزرای صمت، اقتصاد و کار خواستار بازنگری و کاهش در این تعرفه‌ها شدند که این امر به صورت یک لایحه از سوی دولت با قید دو فوریت به مجلس رفت تا نمایندگان در مجلس به بررسی آن بپردازند که در نهایت با تقلیل به یک فوریت از دستور کار خارج شد اما به دنبال آن وزرای صمت و اقتصاد از رئیس جمهوری خواستند تا مجدد به این موضوع به منظور مهار تورم رسیدگی گردد. وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه لایحه دوفوریتی جدیدی برای بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک به نرخ ۴۲۰۰ تومان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، گفت: با توجه به تأثیر این موضوع بر قیمت تمام‌شده تولید امیدوار هستیم مجلس با فوریت این لایحه موافقت کند.
سید احسان خاندوزی در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین وضعیت لایحه دوفوریتی بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک از نرخ ETS به 4200 تومان گفت: لایحه قبلی که شامل موارد دیگری نیز بود به مجلس ارائه شد اما دوفوریت آن مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار نگرفت.
وی افزود: پس از آنکه مجلس شورای اسلامی دوفوریت لایحه قبلی دولت را در موضوع اصلاح نرخ ارز محاسباتی گمرک و برخی موارد دیگر بودجه سال 1401 رد کرد، به‌جهت اهمیت ویژه این موضوع برای دولت، مجدداً یک لایحه دوفوریتی مستقل و تنها متمرکز بر موضوع بازگشت نرخ محاسباتی گمرک از نرخ ETS به 4200 تومان به تصویب هیئت دولت رسیده است.
وزیر اقتصاد ادامه داد: اهمیت این مسئله از این جهت است که نرخ محاسباتی ارز در گمرک تأثیر بالایی در هزینه تمام‌شده تولید دارد و برای آنکه قیمت‌ها در سال 1401 بیش از این افزایش پیدا نکند دولت تصمیم به بازگشت نرخ محاسباتی گمرک به نرخ سال گذشته گرفته است. وی با بیان اینکه لایحه دوفوریتی جدید با امضای رئیس جمهور به مجلس ارسال شده است، گفت: به‌محض اینکه اعلام وصول این لایحه از سوی هیأت رییسه مجلس انجام شود، این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com