نام همدان از سازمان جهانی گردشگری تا اکو همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86247 تاریخ انتشار:  1397-08-15 - 06:00 تعداد بازدید:  77
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نام همدان از سازمان جهانی گردشگری تا اکو

گردشگری
 
 مؤسسه فرهنگی اکو در تهران به‌عنوان نماینده سازمان بین‌المللی اکو موافقت کرد تا کرسی شهر جهانی ابن سینا در مقر این سازمان در وین پایتخت اتریش تأسیس شود.
«عباس صوفی» شهردار همدان با اشاره به اینکه چندی پیش درخواست این کرسی به اکو ارسال شد و با این درخواست موافقت شد، افزود: این اتفاق می‌تواند همدان را به‌عنوان یکی از شهرهای فرهنگی دنیا معرفی کند.
صوفی با اشاره به اینکه اکو زیرمجموعه‌ای از سازمان ملل متحد است، اظهار داشت: چنین اتفاقات بین‌المللی می‌تواند در توسعه و معرفی همدان مؤثر باشد.
 اجلاس جهانی گردشگری بهترین موقعیت برای معرفی جاذبه‌های گردشگری همدان به‌عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، به گردشگران سراسر دنیاست. تاکنون در حوزه گردشگری نتوانستیم همدان را به جهانیان معرفی کنیم و ظرفیت‌های بی‌نظیر آن چون آرامگاه بوعلی و غار علیصدر می‌تواند این شهر را در حوزه گردشگری، جهانی کند. وی اظهار داشت: در این مدت جلساتی با سفیران کشورهای اتریش، بلژیک، سوئیس، یونان، برزیل و ژاپن در ایران برگزار کردیم و مذاکراتی در خصوص توسعه صنعت گردشگری استان با آنان انجام دادیم. هفته گذشته همدان به‌عنوان نخستین شهر جهان در اجلاس جهانی گردشگری عضو شد که این می‌تواند در توسعه صنعت گردشگری این شهر مؤثر باشد.
 با توجه به عضویت همدان در چند نهاد بین‌المللی، در آینده‌ای نزدیک مرکز توسعه همکاری‌های بین‌المللی شهر همدان راه‌اندازی می‌شود که این مرکز هدایت و مدیریت این نهادهای بین‌المللی را به عهده می‌گیرد. این مرکز می‌تواند برای توسعه حوزه گردشگری کشور مفید باشد و یک گام بلندی در صنعت گردشگری همدان بردارد.
 در پایان این نشست از تمبر یادبود این اجلاس و همچنین پوستر جشنواره پاییزه همدان رونمایی شد. چهلمین اجلاس جهانی گردشگری از 21 تا 23 آبان با حضور اعضای کشورهای مختلف به میزبانی همدان برگزار می‌شود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com