1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) موکب امام حسن(ع) نماد همکاری هیأتهای مردمی و شهرداری منطقه 3همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : چهارشنبه ، 4 ارديبهشت 1398

Today : Wed, April 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86180 تاریخ انتشار:  1397-08-13 - 06:00 تعداد بازدید:  105
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

موکب امام حسن(ع) نماد همکاری هیأتهای مردمی و شهرداری منطقه 3همدان

گزارش ویژه
 همه ساله در ایام منتهی به اربعین حسینی، زائران و عشاق ثارا... مسیر نجف تا کربلا را به عنوان یک سنت حسنه با پای پیاده طی می‌کنند. در طول مسیر هم موکب هایی هستند که زائران می توانند در آنجا استراحت کنند. در راستای حفظ و گسترش این سنت حسنه ستاد اربعین، هيأت مردمی و روابط عمومی شهرداری منطقه سه همدان نیز یکپارچه و یک رنگ بصورت شبانه روزی در موکب امام حسن مجتبی واقع در میدان امام حسن ابتدای بلوار خلیج فارس (جاده ملایر) در خدمت زوار کربلای معلی بودند.
آموزه‌های دینی بر فعالیت‌ کار گروهی و جمعی برای رسیدن به نتیجه مطلوب و بهتر، تأکید زیادی داشته و  کارهای جمعی را در موارد گوناگون، خواه در مسائل اقتصادی و خواه در مسائل معنوی و علمی مورد تاکید قرار داده است . یکی از آسیب‏های فرهنگی که در کشور ما وجود دارد ضعف انجام امور به صورت جمعی و گروهی است. 
 در روایات بیان شده که حضرت صاحب همراه با 313 نفر از یاران خود ظهور خواهند کرد که این نشان دهنده کار گروهی برای یک انقلاب بزرگ است. 
در قرآن کریم هم وقتی عبارت " تعاونوا علی البرّ و التقوی" بیان شده نشان می‏ دهد خداوند متعال برای این امر ویژه دستور فرموده است. البته کار گروهی برکات بسیاری دارد که از آن جمله می‏ توان به موارد زیر اش اره کرد: 
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه همدان  فعالیت گروهی به دلیل در کنار هم قرار گرفتن افکار، انرژی‌ها و توانمندی‌ها، باعث به وجود آمدن آثار، برکات مثبت و مفیدی است و موجب تولید فکر بیشتر، تقویت اندیشه، بوجود آمدن افکار گوناگون، همدلی و همراهی بیشتر و تقویت انگیزه‌ افراد می‌شود و در نهایت منجر به افزایش کمی و کیفی در امور می‌شود.
همچنین تشکیل و ایجاد گروه‌های هم‌فکر و همکار باعث ارتقا همّت و تلاش و اراده جمعی برای انسجام کارها و فعالیت‌های بزرگ‌تر می‌شود و مضاف براینکه اینگونه فعالیتهای گروهی در لابه لای خود نیروهای متخصص بهتری را تربیت خواهد کرد .
شاید مهمترین ویژگی ایستگاه صلواتی امام حسن مجتبی و وجه تمایز خادمین این موکب را می توان انجام کار گروهی فارق از نام و سمت در خدمت به زوار کربلای معلی برشمرد. کار گروهی در این خدمت معنوی به مسافران سفر معنوی اربعین در مسیر رفت و نیز در مسیر برگشت زوار آثار و فواید زیادی داشت که در ذیل می توان به آن اشاره کرد.
به منظور راهنمایی بهتر زوار محترم کربلای معلی بنرهای راهنمای مسیر با درج فواصل مختلف در مسیر ورود و خروج از شهر همدان نصب شده است. از آنجایی که توقف زائران محترم و شهروندان فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ عاشورا و آشنایی بیشتر با شور و شعور حسینی است. بدین منظور بنرهای محتوی سخنان گوهر بار امام حسین علیه السلام زینت بخش فضای اطراف ایستگاه صلواتی فوق میباشد. پیشانی موکب امام حسن مزین به تصاویر شهدای مدافع حرم می باشد که راه و رسم حسینی را در عمل نیز به تصویر کشیدند.
در ایستگاه صلواتی امام حسن مجتبی علیه السلام امکانات مختلفی برای زوار تدارک دیده شده و تا زمان بازگشت اخرین مسافر این سفر روحانی از همدان ارائه خدمات مینماید. درج بنر راهنمای  خدمات در فواصل مختلف ایستگاه صلواتی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به منظور رفاه حال زوار صورت گرفته است.
ایستگاه صلواتی امام حسن مجتبی پذیرای زائران از شهرهای مشهد، زنجان، اهواز ، لرستان، کرمان، قم ، بخشی از شهرهای شمالی و کشورهای افغانستان و آذربایجان در 24 ساعت شبانه روز می باشد. بیشترین ساعات مراجعه هنگام اذان صبح، ظهر و مغرب است. سیب زمینی و چای بصورت 24 ساعته توزیع می شود. وعده صبحانه حلیم، تخم مرغ، و آش توسط نذورات مردمی تامین می شود. برای وعده نهار و شام نیز روزانه 1200 غذای گرم توسط ستاد اربعین در این ایستگاه صلواتی توزیع می گردد. میوه ( سیب و نارنگی ) برای میان وعده در نظر گرفته شده است. 
نمایشگاه عکس شهدای کشور آذربایجان نیز به همت ستاد اربعین و تلاش خادمین ایستگاه صلواتی در مسجد امام حسن برپاست. نظم در پذیرایی از زائرین و مدیریت اسکان حداقل 70 نفر از زوار هر شب در ایستگاه صلواتی امام حسن مجتبی چشم نواز است.
صوفی شهردار منتخب و مردمی همدان نیز موکب امام حسن را نماد همکاری هیأتهای مردمی و شهرداری منطقه سه معرفی کرد و اظهار امیدواری کرد تداوم این یکرنگی نوید بخش مدیریت بهتر شهری در آینده خواهد بود.
صادق نظری مسئول ستاد اربعین شهرستان همدان در این خصوص بیان کرد: با توجه به سعادتی که نصیب شهر همدان شده و در مسیر زوار کربلا قرار گرفته است امسال 25 موکب برپا گشته که در این میان موکب ویژه امام حسن مجتبی به دلیل قرار گرفتن در یکی از ورودی های شهر همدان و همکاری گروههای مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  بسته های فرهنگی برای پذیرایی از زائرین ترکیه ای و آذربایجانی تدارک دیده شده که شامل کتب ترجمه شده گلستان یازدهم، وقتی مهتاب گم شد و دختر شینا می باشد.
 در پایان از زحمات اهالی خوب شورین،  هیأتهای مردمی مساجد شهرک های مدنی، قاسم آباد، شورین، مزدقینه، تفریجان و روابط عمومی شهرداری منطقه سه همدان تشکر و قدردانی می کنیم.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com