جزئیات افزایش یارانه همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 7 مهر 1402

Today : Fri, September 29, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  132362 تاریخ انتشار:  1402-03-10 - 08:48 تعداد بازدید:  255
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جزئیات افزایش یارانه

نویسنده : غزل اسلامی

اقتصادی


با 70درصد خرید 20درصد به یارانه اضافه می‌شود

 وزیر کار: برای دهک‌های سوم به‌بعد تصمیم جدید می‌گیریم

 مدیرکل کار استان: 972فروشگاه در همدان خدمات کالابرگ الکترونیکی می‌دهند


 تحت شرایطی، یارانه دهک‌های اول تا سوم، 80هزار تومان افزایش می‌یابد.
افرادی که یارانه 400هزار تومانی می‌گیرند درصورت خرید 70درصد از یارانه‌شان به‌صورت کالابرگ، می‌توانند از افزایش 20درصدی یارانه برخوردار شوند. این خدمات در 972فروشگاه در سطح استان همدان از یک هفته دیگر به‌اجرا درمی‌آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در این‌باره گفت: تمام افرادی که دارای یارانه 300و 400هزارتومانی هستند، می‌توانند از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند. اما 3دهک اولی که یارانه ۴۰۰هزار تومانی می‌گیرند، سرانه‌شان ۲۰درصد یعنی ۸۰هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

یوسف شعبانی افزود: لازمه برخورداری و استفاده از این یارانه این است که از کالابرگ الکترونیکی استفاده کرده و کالا دریافت کنند، به این شکل که چنانچه یارانه‌بگیران تا ۷۰درصد یارانه‌شان را بتوانند کالابرگ و کالاهایی که در سامانه تعریف شده است، استفاده کنند، حتماً مشمول افزایش ۲۰درصدی یارانه نقدی خواهند شد.

به گفته وی، 11درصد از جمعیت همدان جزو دهک اول، 12درصد دهک دوم و 12درصد هم جزو دهک سوم هستند.

شعبانی ادامه داد: 639هزار و 142نفر در قالب 236هزار و 480خانواده جزو دهک یک، 2و 3 هستند و شامل این طرح می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه تاریخ دقیق اجرای این طرح از سوی وزارتخانه اعلام خواهدشد، اظهار کرد: تاکنون 972فروشگاه در سطح استان همدان مجهز به سامانه «شما» هستند و تنها در تعداد کمی از روستاهای درگزین و کبودراهنگ فروشگاهی مجهز به این اپلیکیشن نداریم.

وی گفت: هر فروشگاه صنفی و زنجیره‌ای که تمایل داشته و توانائی ایجاد ساختار استفاده از دستگاه پُز و نصب اپلیکیشن «شما» را داشته باشد، می‌تواند این خدمات را به مشتریان خود بدهد.

وی افزود: پیش‌بینی شده با اضافه‌شدن به تعداد فروشگاه‌ها، به‌زودی هزار و 350فروشگاه این خدمات را به مشتریان خود ارائه بدهند.

شعبانی با بیان اینکه 10قلم کالا در طرح سراسری کالابرگ تعیین شده است، گفت: این تعداد شامل کالاهای پرمصرف مانند قند، شکر، برنج، ماکارونی، روغن، تخم‌مرغ، مرغ، انواع پنیر، انواع شیر و انواع ماست است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تأکید بر اینکه استفاده از این طرح اختیاری است، گفت: در راستای کنترل بازار و با هدف کاهش نرخ تورم و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر این طرح به‌زودی به اجرا درمی‌آید.

وزیر کار هم گفت که این طرح را سال قبل و در راستای اجرای قانون به‌صورت ملی و آزمایشی در سراسر کشور راه‌اندازی کردیم. اما چون این طرح مشوق‌های لازم را نداشت با اقبال عمومی مواجه نشد ولی امیدوارم که افزایش درصد یارانه‌ها سبب شود که با اقبال جامعه هدف روبه‌رو شویم.

صولت مرتضوی با بیان اینکه امیدواریم که این اقدام بتواند قدری به حداقل‌بگیران جامعه کارگری کمک کند، افزود: در گام‌نخست به شکل تدریجی و دهک به دهک‌ پیش می‌رویم و در ابتدا افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی خواهند بود و در خرداد ماه 3دهک اول را اجرایی و عملیاتی خواهیم‌کرد و در آینده تصمیمات دیگری برای سایر دهک‌ها اتخاذ خواهد‌شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com