وضعیت حقوق کارکنان برخی ادارات فاجعه است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 5 تير 1403

Today : Tue, June 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130804 تاریخ انتشار:  1401-12-15 - 11:05 تعداد بازدید:  548
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وضعیت حقوق کارکنان برخی ادارات فاجعه است

داخلی


 یک نماینده مجلس گفت: در شرایطی که وضعیت اقتصادی مملکت ثبات مشخصی ندارد و تورم کمر بسیاری از خانواده‌ها را خم نموده و در این میان، کارمندان، آسیب‌پذیرترین اقشار شده‌اند، چرا در افزایش حقوق این بخش از مستخدمین دولت، باید اینگونه خساست به خرج داده‌شود.

مجتبی بخشی‌پور نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، از پایین بودن حقوق کارکنان برخی وزارتخانه‌ها به شدت انتقاد کرد و گفت: اینکه چرا باید اشل حقوقی کارکنان ادارات با یکدیگر، چنین تفاوت فاحشی داشته‌باشد و به چه دلیلی افرادی که از نظر تحصیلات و سنوات خدمتی برابر باشند، در ادارات مختلف حقوق‌های متفاوت دریافت می‌کنند، آیا معنایی جز تبعیض و تضییع حق‌الناس دارد؟

وی افزود: تأسف بارتر از همه اینکه پرسنل دستگاه‌های حاکمیتی که مسئولیت استان‌ها، شهرها و بخش‌ها را برعهده دارند و یا سازمان‌هایی که با طیف گسترده‌ای از وظایف، به کشاورزان و دامداران و...خدمات می‌دهند یا حتی اداراتی که وظیفه برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای جوانان و ورزشکاران این سرزمین را برعهده دارند، با تمام مسئولیت و مشغله خود، از ضعیف‌ترین اقشار این کشور محسوب می‌گردند و دریافتی آنها به قدری ناچیز می‌باشد که ناچارند به شغل دوم روی آورند و این برای نظام اداری کشور، مایه شرمساری است.

وی با خطاب قرار دادن دولت، از بی‌توجهی برخی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها به وضعیت معیشت و زندگی کارکنانِ خود که می‌توانند در ایجاد رضایتمندی شهروندان بسیار مؤثر باشند اما از نظر دریافتی با دیگر ادارات فرق دارند، به‌شدت گلایه نمود و اظهار کرد: در شرایطی که وضعیت اقتصادی مملکت ثبات مشخصی ندارد و تورم کمر بسیاری از خانواده‌ها را خم نموده و در این میان، کارمندان، آسیب پذیرترین اقشار شده اند، چرا در افزایش حقوق این بخش از مستخدمین دولت، باید اینگونه خساست به خرج دهند و برای پرداخت فوق العاده خاص به آنها که می‌تواند قدری حقوقشان را ترمیم نماید، این قدر مقاومت کنند؟

چرا این مزایا باید به یک بخش از کارمندان تعلق گیرد و بخشی دیگر در وزارتخانه‌هایی مانند وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و وزارت ورزش و جوانان از دریافت آن محروم گردند؟ آیا با این تناقض‌ها و تصمیم‌گیری‌های ناعادلانه می‌توانیم ادعای عدالت و برابری داشته‌باشیم؟

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com