درس عبرتی از داستان پاس همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 اسفند 1397 - شماره 3440
 
امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83962 تاریخ انتشار:  1396-12-10 - 05:45 تعداد بازدید:  245
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درس عبرتی از داستان پاس

یادداشت

بازتاب رسانه‌ای دیالوگ جنجالی حاجی‌بابایی و فردوسی‌پور در برنامه 90 به قدری گسترده بود که تاکنون تحلیل‌های گوناگونی در خصوص آن از سوی کارشناسان فوتبال و البته سیاسیون و فعالان رسانه‌ای ارائه شده است.
اینکه در این گفت‌وگوی تلفنی چه نکاتی حايز اهمیتی بود و چه نتیجه‌ای به دنبال داشت و حتی بازخورد اظهارات نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی، به هیچ وجه مقصود این یادداشت نیست.
ما می‌خواهیم از زوایه‌ای دیگر به چالشی بپردازیم که سال‌هاست ذهن مردم خوب بویژه جوانان استان و البته رسانه‌ها و حتی در مواردی مسئولان را به خود مشغول نموده است.
این چالش به نوع برخوردها و مواجهه ما با مسائل و موضوعات مهمی چون مسأله تیم پاس برمی‌گردد که اتفاقاً از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است.
اینکه در مقطعی با شور و حرارتی وصف‌ناپذیر به جوانان امید دهیم که تحولی در عرصه ورزش استان با آمدن یک تیم بزرگ صورت خواهد گرفت و با ژستی پیروزمندانه و قهرمانانه تصویری بسیار امیدبخش برای مردم ترسیم نماییم و بعدها نیز به کرات آن را بازتاب دهیم اما با گذشت زمان و بویژه روشن شدن ابعاد یک قضیه و بروز مشکلات عدیده‌ای که معلوم نیست اسباب و علل آن از کجاست، صحنه را خالی و یا سکوت پیشه کنیم نه‌تنها قابل تأمل است، بلکه اصولاً اینگونه روندها برای افکار عمومی قابل هضم نیست.
ما را چه شده که روزگاری برای ثبت یک افتخار به نام خود از یکدیگر سبقت می‌گیریم اما همین که اوضاع وفق مراد ما نبود و شرایط طور دیگری رقم خورد، سعی در فرار از ماجرا و یا مسئولیت را به گردن دیگران انداختن داریم.
واقعیت امر آن است که درآمدن پاس به همدان افراد زیادی مؤثر و نقش‌آفرین بودند که هر یک از آنها در آن ایام با افتخار از اقدام خود دفاع نمودند و حتی روز‌های خوب و درخشانی را به مردم وعده دادند.
امروز اما این افراد یا در دسترس نیستند و یا اصولاً خود را درمقام پاسخگویی نمی‌بینند.
اینجاست که افکار عمومی با این سؤال جدی مواجه می‌شود که چرا برخی‌ها در هنگام خوشی‌ها و پیروزی‌ها سعی در حضور پررنگ در صحنه دارند و تلاش می‌کنند هر طور شده خود را سهیم در موفقیت‌ها نشان دهند، اما در سختی‌ها و گرفتاری‌ها که بعضاً همین افراد نیز به نوعی مسبب آن هستند، صحنه را خالی یا بسیار خلوت می‌بینیم؟!
داستان پاس نمونه‌ای از این چالش بزرگ است که در موارد مشابه نیز مشاهده شده است؛ از این رو بهتر است قدری تأمل کنیم و صادقانه خود را در معرض افکار عمومی قرار دهیم و حواسمان باشد که مردم تیزتر و دقیق‌تر از هر کسی هستند و تمام حرکات و سکنات ما را بی‌کم‌وکاست مشاهده می‌کنند.
از این داستان درس عبرت بگیریم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com