1397-01-221397-02-01bool(false) 1397-01-221397-02-01bool(false) رأی 12 هزار نفری لیست امید دور از انتظار بود همدان پیام
 
 
شنبه - 1 ارديبهشت 1397 - شماره 3174
 
امروز : شنبه ، 1 ارديبهشت 1397

Today : Sat, April 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  79279 تاریخ انتشار:  1396-04-10 - 05:46 تعداد بازدید:  294
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نفرنخست راه‌یافته به شورای همدان :
رأی 12 هزار نفری لیست امید دور از انتظار بود

اقتصادی

شورای شهر به عنوان مهم‌ترین پارلمان شهری در نظام اجتماعی و اقتصادی کشور این‌روزها درگیر کش‌و‌قوس‌هایی شده که مهم‌ترین آنها همان موضوع تایید نتایج آرا است که پنج‌شنبه گذشته با تایید هیات نظارت و اجرایی استان به این داستان خاتمه داده شد.
میزان حساسیت فعالیت‌های این نهاد به عنوان تاثیرگذارترین بخش مدیریت شهری تا جایی است که حضور نخبگان و متخصص‌ها می‌تواند در راهبرد و پیشروی اهداف مورد نظر توسعه شهری مفید به فایده باشد. یکی از همین نخبگان جوان که شاید بتوان از او به عنوان پدیده شورای پنجم نام برد جوان نخبه و فعال همدانی، حمید بادامی نجات است که در انتخابات این دوره از شورای شهر توانست با حداکثر آرا به صحن شورای شهر همدان ورود پیدا کند.
گفت‌و‌گوی فوق ماحصل بحث و تبادل نظر این جوان خوش آتیه شهر با کادر تحریریه روزنامه همدان پیام است که به شکل مشروح برای مخاطبان انعکاس داده شده است.
عضو راه‌یافته به شورای پنجم در این گفت‌وگو با بیان اینکه تصور آرا 12 هزار نفری لیست اصلاحات به شورای پنجم دور از تصور بود اظهار داشت: تعمیم برنامه لیست‌دهی تهران به شهر همدان سبب شد تا ورود طیف‌های مختلف سیاسی به صحنه انتخابات نتیجه‌بخش باشد اینکه کدام جناح و حزب موفق برای حضور در صحن شورا و حتی ریاست جمهوری شد مهم نیست بلکه چیزی که اهمیت دارد حضور مردم در صحنه انتخابات و مشارکت بالای آنها بود.
بادامی نجات، تاکید کرد: حاشیه شهر همدان با جمعیت 4تا 5 هزار نفری نیازمند توجه خاص و ویژه‌ای است که دین منتخبان آنها در دور جدید شورای شهر است که سبب می‌شود مسئولیت سنگینی را در قبال آنها به دوش خود احساس کنند.
بادامی نجات با بیان اینکه انتخابات باعث شد شهر تغییر را با افراد جدید احساس کند، تصریح کرد: با اینکه چهره‌های شناخته شده‌تری در لیست نامزدهای شورای پنجم شهر همدان قرار داشت اما شهروندان همدان رای خود را به نوگرایی و تازگی تفکر داده و سبب شدند تا چهره‌های تازه‌ای وارد شورای شهر شوند.این عضو تازه نفس شورای پنجم عنوان کرد: اعضا و کابینه این دوره از شورای شهر به نسبت هر 4 دوره قبلی تعامل بیشتری با هم خواهند داشت بر همین ادعا اگرچه گرایشات سیاسی و تفکرات شخصی افراد را نمی‌توان حذف کرد اما این دوره اشتراکات اعضا بیشتر از تفاوت و اختلافات خواهد بود بر همین اساس تمام اعضا سعی دارند جدا از باور‌‌ها و عقاید سیاسی خود برای توسعه شهری همدان به یک نظر واحد و برنامه اجرایی تیمی دست پیدا کنند.
رئیس انجمن اسلامی مهندسان همدان بیان کرد: گاهی پیش آمده که به دلیل مصاحبه نکردن با برخی نشریات و خبرگزاری‌ها دلخوری‌هایی ایجاد شده که در این زمینه باید گفت دلیل مصاحبه نکردن‌های شخص بنده شکل نگرفتن شاکله فکری شهری بوده و جوی که در مقابل نتایج آرا صورت گرفت سبب شد تا از هرگونه مصاحبه خودداری کنم.  بادامی نجات با بیان اینکه رسانه همدان‌پیام در استان موفق عمل کرده و توانسته بیشترین مخاطب‌های نشریات را به خود اختصاص دهد، عنوان کرد: تیتری که کادر تحریریه همدان‌پیام برای ویژه نامه تبلیغاتی من آماده کرد بیشترین تاثیرگذاری را در بین عموم داشت و سبب شد تا تیم تبلیغاتی ما از این ویژه بیشترین بهره‌مندی را داشته باشند. وی با اشاره مختصر به جوی که در مقابل تائید نشدن‌های آراء ایجاد شد گفت: متاسفانه رفتار برخی مسئولان تبعاتی را دارد که حتی در برخی موارد نظام را تحت تاثیر قرار می‌دهد بر این اساس هیچ دلیلی بر تأیید نشدن آراء  وجود نداشت اما برای پاک کردن ذهنیت‌های ایجاد شده به عنوان فردی که یکی از منتخبان مردم برای حضور در شورا بودم از این طرح استقبال کردم. نجات تاکید کرد: نتیجه انتخابات نشان داد که رأی مردم شهر به شایستگی‌ها است و احساس می‌شود که تغییر نگرش در مردم بیشتر شده و شهروندان همدانی بهتر از گذشته می‌توانند نظر دهند در یک تبلیغات سالم فعالیت کردند.
بادامی نجات با بیان اینکه همواره تخریباتی علیه شوراهای شهر وجود دارد گفت: متاسفانه جایگاه امروزی شورای شهر جایگاهی تضعیف شده است و می‌توان مدعی بود که قدرت واقعی خود را از دست داده که می‌توان با کمک رسانه و تنویر افکار عمومی و حتی از شعار به عمل رسیدن مدیریت شیشه‌ای بار دیگر این جایگاه را به آن بازگرداند.  
وی تا کید کرد: مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده در شورای شهر این دوره مبارزه با رانت است که همیشه از دغدغه‌های اصلی مسئولان و مردم است بر این اساس یکی از روش‌ها در همین زمینه حضور علنی رسانه‌ها در جلسات شورای شهر است که در دوره قبل هم اجرا شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com