1399-08-251399-09-05bool(false) 1399-08-251399-09-05bool(false) 1399-08-251399-09-05bool(false) 1399-08-251399-09-05bool(false) 1399-08-251399-09-05bool(false) 1399-08-251399-09-05bool(false) 1399-08-251399-09-05bool(false) یک‌سوم اسدآبادی‌ها اجاره نشینند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 5 آذر 1399 - شماره 3908
 
امروز : چهارشنبه ، 5 آذر 1399

Today : Wed, November 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109715 تاریخ انتشار:  1399-04-09 - 08:46 تعداد بازدید:  76
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حکایت حال ناخوش مسکن در شهرستان‌ها
یک‌سوم اسدآبادی‌ها اجاره نشینند

مادستان

  شهرستان اسدآباد با جمعیت صد هزار و ۹۰۱ نفری خود نیز از حکایت گرانی بازار ناخوش مسکن در امان نمانده و حال این روزهای مسکن، حال مستأجران این شهر را نیز در این اوضاع کرونایی ناخوش‌تر کرده است و چاره و تدبیری از سوی مسئولان برای کنترل قیمت‌های ماراتنی مسکن که جیب‌شان پاسخگوی آن قیمت‌ها نیست را انتظار دارند.
رئیس اتحادیه بنگاه‌داران اسدآباد، با بیان اینکه ۳۰ درصد از شهروندان اسدآبادی در این شهر مستأجر هستند، اظهار کرد: درحال‌حاضر گرانی و افزایش اجاره بهای مسکن موجب شده تا مستأجران اسدآبادی به‌تبع سراسر کشور با توجه به فصل جابه‌جایی، دچار دغدغه شده و برای یافتن خانه مناسب با شرایط اقتصادی خود دچار سردرگمی و نگرانی شوند.
رحمت‌ا... ولایی با اشاره به برخی عوامل قیمت بالای مسکن و اجاره‌بها در شهرستان اسدآباد خاطرنشان کرد: نبود حمایت از ساخت و ساز، بازار دلالان و سودجویان بنگاه و مشاوران املاک، صدور نشدن پروانه ساخت برای بلندمرتبه‌سازی، نبود نظارت بر بازار مصالح ساختمانی و هزینه‌های گزاف نظام مهندسی از عوامل مهم قیمت بالای مسکن در شهرستان بوده که با مرتفع شدن این مشکلات و احیای بافت فرسوده شهر و تخفیف در صدور پروانه ساخت این قیمت‌های افسارگسیخته مسکن را می‌توان کنترل کرد.
یکی از مشاوران املاک شهر اسدآباد واقع در خیابان صاحب الزمان(عج) شرقی شهر نیز با بیان اینکه در هیچ نقطه‌ای از شهر اسدآباد مسکن ارزان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته قیمت هر متر مسکن در خیابان صاحب الزمان(عج) واقع در کوچه‌ها 5/1 تا 5/2 میلیون تومان بود و درحال‌حاضر با قیمت نجومی باور نکردنی در سالجاری هر متر از یک واحد مسکونی در این خیابان به 8 میلیون تومان در کوچه و ده میلیون تومان در داخل خیابان افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: عده‌ای خاص که دارای سرمایه و پول هستند، نسبت به ساخت خانه و خرید مسکن اقدام می‌کنند و در زمان فروش ملک به هیچ‌وجه پایین‌تر از قیمتی که خود تعیین می‌کنند، نمی‌فروشند؛ املاکی‌ها هم تنها جوش‌دهنده معامله هستند و اختیاری ندارند، ضمن اینکه املاکی‌ها باید خود نیز درآمدی از این معامله کسب کنند.
فرماندار شهرستان اسدآباد نیز با اشاره به گرانی مسکن اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن استان همدان و از جمله شهرستان اسدآباد در بارانداز غرب به مرکز و شرایط جغرافیایی خاص، سرمایه‌گذاران رغبت بیشتری برای خرید مسکن در این استان دارند که این امر خود موجب گرانی مشهود مسکن در این منطقه شده است.
مجید درویشی از شناسایی خانه‌های خالی سطح شهر اسدآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداری هرچه سریع‌تر بر اساس دستورالعمل کشوری، ساختمان‌های خالی را شناسایی کند و با این اقدام مانع افزایش قیمت و کرایه‌ها شود؛ زیرا این امر یکی از دلایل افزایش قیمت و گرانی مسکن به‌شمار می‌رود.
دادستان اسدآباد نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه متأسفانه قیمت مسکن در سالجاری به‌طور سرسام‌آوری افزایش یافته است، اعلام کرد: با متخلفان واحدهای صنفی مشاوران املاک طبق قانون برخورد و واحدهای صنفی آنها تا 6 ماه به‌دستور مقام قضایی پلمب می‌شود.
علیرضا سلطانی‌متهور اظهار کرد: با توجه به تورم قیمت بالای مسکن و اجاره بها در این شهرستان از 2 ماه پیش اقدامات دادستانی اسدآباد برای پیشگیری و جلوگیری از گرانی قیمت و اجاره بهای کاذب مسکن در شهرستان انجام گرفته است.
وی در گفت وگوبا ایسنا، با تأکید بر اینکه واحدهای صنفی املاک بدون پروانه کسب طبق ماده ۲۷ و ۲۸ (ق،ن،ص) توسط پلیس اطلاعات و بازرسی اتاق اصناف پلمب خواهند شد و اجازه فعالیت صنفی به آنها داده نمی‌شود، گفت: متصدیان واحدهای صنفی املاک قیمت‌های بالا و کاذب را به هیچ‌عنوان قبول نکنند و انجام ندهند و هرگونه موارد مشابه را به‌سرعت به دادستانی، رئیس اتاق اصناف و یا پلیس اطلاعات و امنیت(اماکن) اطلاع دهند؛ بنابراین درصورت مشاهده چنین مواردی با متخلفان طبق قانون برخورد و واحدهای صنفی آنها تا 6 ماه به‌دستور مقام قضایی پلمب می‌شود.
مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد هم با اشاره به اختلاف قیمت‌ها و گرانی و تورم مسکن و مانور قیمت مسکن در شهرستان گفت: درحال‌حاضر در نقاط متوسط و مرکزی شهر اسدآباد قیمت هر مترمربع خرید مسکن حداقل 8 میلیون تومان و حداکثر ده تا ۱۱ میلیون تومان شده و این امر نشان از افزایش 3 برابری قیمت مسکن به نسبت سال گذشته در شهرستان دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com