1401-05-161401-05-26bool(false) صنایع‌دستی دوباره به نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بازگشت همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : چهارشنبه ، 26 مرداد 1401

Today : Wed, August 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  121699 تاریخ انتشار:  1400-10-21 - 10:38 تعداد بازدید:  146
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صنایع‌دستی دوباره به نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بازگشت

گردشگری


 مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی از اضافه شدن صنایع‌دستی به پانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران خبر داد.
خشایار نیکزادفر با اعلام این خبر گفت: نظر عزت‌ا... ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این بود که بخش صنایع‌دستی نیز به این دوره از نمایشگاه گردشگری افزوده شود پیش از این قرار بود؛ پانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران تنها مختص به حوزه گردشگری و صنایع وابسته باشد.
وی در ادامه با بیان این که این دوره از نمایشگاه از نهم تا دوازدهم بهمن ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، افزود: برخلاف دوره‌های قبل این دوره از نمایشگاه به‌صورت رویدادمحور برگزار می‌شود؛ و آژانس‌های مسافرتی، استارتاپ‌ها، هتل‌ها و بومگردی‌ها در حوزه گردشگری در ۳۴ هزار مترمکعب و  در قالب ۸ سالن حضور خواهند داشت. همچنین ۳ سالن نیز به صنایع‌دستی اختصاص خواهد یافت.
نیکزاد با بیان این که در این دوره به دلیل رویدادمحور بودن نمایشگاه بخش خصوصی به حضور علاقه زیادی داشت، گفت: تقریباً تمام غرفه‌های گردشگری اجاره داده شده و البته اگر افراد بیشتری علاقه‌مند به حضور در این دوره از نمایشگاه بودند سالنی را رزرو داریم که می‌توان در آن بخش حضور پیدا کنند.
وی افزود: در پایان هفته پیش نیز ابلاغیه‌ای برای حضور فعالان صنایع‌دستی به استان‌ها ارسال شده و علاقه‌مندان تا پایان دی ماه فرصت دارند، حضورشان را اعلام و غرفه مورد نظرشان را اجاره کنند.
پیش از این علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور درباره پانزدهمین نمایشگاه  بین‌المللی گردشگری تهران گفته بود، درصدد هستیم با تداوم و تکرار نمایشگاه گردشگری در سایر استان‌ها، مشابه آنچه هر سال در تهران برگزار می‌شود، به‌صورت مستمر تلاش کنیم گردشگری در ویترین و پیشانی اداره کشور جای گیرد.
وی همچنین با تأکید بر این‌که هر یک از ادارات ‌کل استانی در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران باید معین یکی از بازارهای هدف باشند، اظهار کرد: نیاز است تمشیت فعالان بازار در اولویت کاری استانی قرار گیرد و با حمایت بخش خصوصی برگزاری نشست‌های B ۲ B به صورت حضوری و مجازی با مشارکت میهمانان بین‌المللی مدنظر قرار گیرد. ادارات‌کل استانی باید با تسهیلگری امکان حضور شایسته بخش خصوصی در این رویداد مهم را فراهم آورند.
شالبافیان همچنین همکاری فعال با سایر شرکت‌ها و مؤسسات معتبر مطرح را که فعالیتی غیر از گردشگری دارند نیز در صدر امور اجرایی استانی قرار داد و تأکید کرد:  با توجه به این‌که بسیاری از شرکت‌های مهم بر مبنای مسئولیت اجتماعی‌شان دغدغه فعالیت و حمایت از حوزه گردشگری را دارند، می‌توانیم در راستای ترغیب، تشویق و تبیین حضور شایسته در نمایشگاه گردشگری تهران از آنها به عنوان حامیان این حوزه بهره ببریم.
معاون گردشگری از رؤسای ادارات‌کل استانی درخواست کرد: با فعال کردن و تجهیز نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حوزه روابط‌عمومی و ایجاد زمینه حضور شخصیت‌های مطرح و تأثیرگذار استانی در غرفه‌های مربوطه نسبت به محتواسازی و انعکاس ارتباط دوسویه و تعاملات فرابخشی در این حوزه اقدام کنند.
شالبافیان سپس با تأکید بر تخصصی بودن نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران، گفت: معرفی محصولات گردشگری از جمله گردشگری خوراک، دریایی، معرفی محور غرب و...  زمینه‌ای ایجاد کرده است تا استان‌های برخوردار از ظرفیت‌های موجود بتوانند با تکیه بر داشته خود در راستای برندسازی و معرفی استان در قالب مورد نظر تلاشی ویژه به‌صورت بصری و ساختاری داشته باشند تا عموم مردم و فعالان این حوزه بتوانند از فرصت فراهم ‌شده بهره‌مند شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com