تا انتخابات 1400 کرونا کمتر خواهد شد همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : يكشنبه ، 9 آذر 1399

Today : Sun, November 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  113532 تاریخ انتشار:  1399-08-29 - 07:00 تعداد بازدید:  74
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روحانی در جلسه هیأت دولت:
تا انتخابات 1400 کرونا کمتر خواهد شد

داخلی■  استانداران و فرمانداران به هیچ‌عنوان به سمت حاشیه حرکت نکنید
  به‌دلیل اوج‌گیری کرونا در آستانه مرحله جدیدی از مسئولیت‌پذیری اجتماعی هستیم؛ در این مرحله جدید، شهرهای قرمز به حالت تعطیل و شهرهای نارنجی به حالت نیمه‌تعطیل درمی‌آیند.
به گزارش ایسنا، رئیس جمهور روزگذشته در جلسه هیأت دولت اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ و انتخابات خواهد رسید و در آن زمان کرونا کمتر خواهد بود و فضا و روحیه‌ها بهتر است، برخی نیز فرصت دارند اقدامات سیاسی و جناحی خود را انجام دهند. اما اکنون موقع آرامش کشور است. خواهش می‌کنم در مقطع حساس کنونی کسی به‌دنبال تسویه حساب سیاسی و جناحی نباشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تأکید بر اینکه مهم است که به اسم نقد قواعد بازی سیاسی را به هم نزنیم عنوان کرد: ما نباید به اسم نقد دولت به‌دنبال تطهیر و تبرئه دولت‌ آمریکا باشیم. این دولت اخیر آمریکا جنایتکار و تروریست بود و عده‌ای هم در داخل به‌صورت مجانی درحال تطهیر آن هستند. حالا تکلیف رسانه‌های خارجی که پول می‌گیرند مشخص است. اما این عده برای صدمه به دولت و آماده کردن فضا برای انتخابات ۱۴۰۰ چنین حرف‌های می‌زنند.
وی افزود: تا انتخابات ۱۴۰۰ خیلی مانده و آن موقع می‌توانید برای خودتان هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، اما ایجاد یأس در جامعه خیانت ملی است و نباید در جامعه یأس ایجاد کنید.
رئیس‌دولت دوازدهم همچنین یادآور شد: در دنیای سیاست نقد، تضارب آرا و اعلام نظر اشکال ندارد، اما نباید واقعیت‌های جهان را منحرف کنیم و به خورد مردم بدهیم. نباید جنایت آمریکا را لاپوشانی کنیم و بگوییم مثلا دولت فلان کرده است. اصلا شما می‌دانید مدیریت چیست؟ این دولت همان دولتی است که در ۴ سالنخست بالاترین رشد اقتصادی و کاهش تورم را ایجاد کرد. ما در فضای تنفسی که از سال ۹۴ ایجاد شد، توانستیم فروش نفت را به نزدیک 3 میلیون بشکه برسانیم.
روحانی ادامه داد: در آن زمان تمام قطعاتی که در گمرکات معطل مانده بودند آزاد شدند و بسیاری از طرح‌ها نهایی و اجرا شد. طرح‌هایی که این روزها افتتاح می‌کنیم در همان فضای تنفسی آغاز شده و درحال به بهره‌برداری رسیدن است.
وی با بیان اینکه به هرحال تحریم‌ها امروز یا فردا یا هر زمانی کنار زده خواهد شد، تصریح کرد: بعضی‌ها تنش ایجاد می‌کنند که مثلا قهرمان رفع تحریم چه کسی باشد. خوب اصلا شما قهرمان باشید ما به‌دنبال قهرمان‌سازی نیستیم؛ زیرا تنها ملت ایران قهرمان است. ما اگر در سال ۹۴ پیروز شدیم ملت پیروز شد و اگر در ۹۹ یا ۱۴۰۰ هم پیروز شویم ملت قهرمان خواهد بود. به‌دنبال چه می‌گردید؟ اینکه این آقا قهرمان نشود و آن یکی بشود؛ درحالی‌که باید بدانیم دولت و رئیس جمهور نیستند که قهرمان می‌شوند.
رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: در این 3 سال مقاومت ملت قهرمان بود نه دولت. دولت تنها در کنار مردم بود و در کنار مردم خواهد بود. قهرمانی هم لقب ملت ایران است. مثل همان سال ۹۴ که محاصره را شکاندیم و آن‌هم برای مردم است و یا مقاومتی که در این 3 سال با حضور ملت انجام دادیم.
روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خطاب به اعضای دولت گفت: از تمام اعضای دولت از جمله وزرا، استانداران و فرمانداران خواهش می‌کنم که به هیچ‌عنوان سمت حاشیه حرکت نکنند. ما باید وظایف اصلی خود را انجام دهید البته نباید بگذاریم در جامعه ابهام ایجاد شود و همه موظف هستند واقعیت‌ها را توضیح بدهند و حتی خودشان را نقد کنند؛ زیرا نقد هم به ما وارد است. اما مهمتر این است که مردم واقعیت‌ها را به‌خوبی بدانند.
وی همچنین اظهار کرد: ما از اول هم گفتیم که دست دوستی به سمت همه قوا و ارکان کشور دراز می‌کنیم و این دست ما همچنان جلو است. اکنون روزهای تسویه حساب و ایجاد حاشیه نیست. در این هفته‌ها فضای مثبتی در جامعه آغاز شده و باید بتوانیم با این فضا کاری برای مردم انجام دهیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه در این ایام شرایط اقتصادی و اجتماعی رو به بهبود است افزود: ما درحال مشاهده پیامدهای کاهش قیمت کالا و ارز هستیم. خواهش می‌کنم آنهایی که به ناروا می‌گویند دولت به‌دنبال افزایش قیمت ارز است چنین حرف‌هایی نزنند. تمام تلاش دولت رفاه و کاهش آلام مردم است. احساس ما این است که شرایط در روزهای آینده بهتر خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند تا ما می‌گوییم شرایط بهتر خواهد شد، لابد می‌خواهیم با آمریکا مذاکره کنیم چنین چیزی نیست اما دولت جدید در آمریکا شرایط را به سمت قواعد بازخواهد گرداند. این دولت آخری آمریکا یاغی بود اما اگر آمریکایی‌ها به قواعد بازی بازگردند می‌توانیم فضا را برگردانیم و از فضای تهدید به فرصت بازگردیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com