والدین در انتظار تعطیلی مدارس همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112128 تاریخ انتشار:  1399-07-07 - 09:55 تعداد بازدید:  472
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ستاد کرونا هنوز تصمیم قطعی نگرفته است
والدین در انتظار تعطیلی مدارس

اخبار

 روز شنبه 5 مهر ماه در ستاد کرونا اعلام شد که رئیس دانشگاه‌علوم‌پزشکی همدان خواستار غیر‌حضوری شدن مدرسه و به عبارتی تعطیلی آن است این خواسته از آنجایی شکل می‌گیرد که بر اساس اطلاعات علوم‌پزشکی استان بازگشایی مدارس یکی از عوامل تأثیرگذار است که در هفته‌های اخیر باعث شد استان بیش از 32 مرتبه طغیان بیماری را به خود ببیند.
از طرفی بازگشایی مدارس در چنین شرایطی که حالا همدان هم به لیست استان‌های پر‌خطر و قرمز اضافه شده است از همان روز‌های نخست واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت تا جایی که برخی از والدین اجازه حضور فرزندان خود را در مدارس ندادند و سلامتی جگر‌گوشه‌هایشان را ارجح دانستند.
ترس از ناتوانی دانش آموزان ابتدایی در رعایت نکات بهداشتی، نگرانی از رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در سرویس مدارس و در نهایت ترس از ابتلا به این ویروس از جمله نگرانی های والدین در استان به شمار می‌رود که به نظر می‌رسد با موج جدیدی که از بیماری در همدان قوت گرفته چندان هم بیراه نبوده است.
 مدارس تا دو هفته دیگر
تعطیل می‌شوند
در همین راستا 29 شهریور ماه رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی همدان در گفت‌و‌گو با ایرنا اعلام کرده بود که تا دو هفته آینده مدارس استان تعطیل می‌شود که بر اساس این ادعا حداقل زمانی که ممکن است مدارس به شکل حضوری دایر باشد تا پایان همین هفته است.
رشید حیدری مقدم گفته است طبق بررسی‌های صورت گرفته ۷۳ درصد دانش‌آموزان مدارس ابتدایی، ۷۵ تا ۷۷ درصد متوسطه اول و ۸۰ درصد متوسطه دوم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند یعنی در خوشبینانه‌ترین حالت ۲۰ تا ۲۵ درصد دانش‌آموزان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند اما با این حال زمانی که یکی از اساتید و پزشکان بخش عفونی که متولی بخش کرونا است به این ویروس مبتلا شده نمی‌توان انتظار داشت که یک دانش‌آموز ابتدایی ۱۰۰ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کند و ترس از همه‌گیری بیماری در مدارس وجود دارد.
وی همچنین در این مصاحبه اشاره کرده است که برخی دانش‌آموزان و معلمان علائم بیماری خود را پنهان می‌کنند که سبب می‌شود زنجیره شیوع در مدارس اتفاق افتد.
وی همچنین معتقد است 77 درصد دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، ۷۲ درصد متوسطه اول و ۶۲ درصد متوسطه دوم در مدارس حضور دارند و در مجموع ۷۰ درصد دانش آموزان به صورت حضوری در مدارس به کسب علم می پردازند در حالی که با شرایط موجود خواستار غیرحضوری شدن مدارس هستیم.
 تعطیلی مدارس مشروط به ابلاغ ستاد استانی کرونا است
این در حالی است که مدیر‌کل‌آموزش‌وپرورش استان تعطیلی مدارس و زمان اجرای آن را مشروط به تصمیم ستاد کرونا می‌داند و در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما می‌افزاید: آموزش‌ها در مدارس این استان به ۲ شیوه حضوری و غیرحضوری ادامه دارد و به تازگی اعتبار مناسبی تحت عنوان سرانه بهداشتی از سوی وزارتخانه متبوع به این اداره کل اختصاص یافت.
محمد پورداود با بیان اینکه در روزهای نخست بازگشایی سامانه شاد با مشکلاتی مواجه بود که خوشبختانه برطرف شده است گفت: قابلیت شبکه شاد در ۲ هفته گذشته ارتقا یافته و محتواهای آموزشی، دعوت از دانش آموزان، معلمان، احراز هویت، حضور و غیاب، مشاهده کلاس‌ها، آزمون و نحوه آموزش همکاران در شبکه جدید بارگذاری شده است.
وی درباره نظارت بر رعایت پروتکل ها توسط دانش آموزان در زنگ تفریح و... گفت: آموزش‌و‌پرورش اعلام کرده است اگر دانش‌آموزی در خانواده اش فردی به کرونا مبتلا باشد نباید به مدرسه بیاید یا اگر کوچکترین نشانه سرماخوردگی هم در خود دانش‌آموز وجود داشته باشد باید در منزل بماند.
وی همچنین در خصوص زمان قطعی تعطیلی مدارس عنوان کرد: در تازه‌ترین جلسه ستاد استانی کرونا غیر حضوری شدن کامل آموزش در مدارس عنوان شده که هنوز تصمیم قطعی برای آن اتخاذ نشده است با این حال تعطیلی مدارس مشروط به تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا و یا ستاد استانی آن است که بر اساس اختیارات درون استانی می‌تواند مدارس را تعطیل کند بنا بر این تا قبل از اعلام و تصمیم‌گیری نهایی این ستاد مدارس چون گذشته به دو شیوه حضوری و غیر‌حضوری فعال خواهند بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com