1399-07-271399-08-07bool(false) «مردي كه قبر پدرش را فروخت» شناسنامه ايران است همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 7 آبان 1399 - شماره 3885
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  50371 تاریخ انتشار:  1393-06-22 - 05:00 تعداد بازدید:  433
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

«مردي كه قبر پدرش را فروخت» شناسنامه ايران است

فرهنگی

 رمان «مردی که قبر پدرش را فروخت» نوشته محمدرضا نظری دارکولی، نویسنده و منتقد ادبی صاحب سبک ایرانی، کتابی است که تمام فرهنگ زیبای ایرانیان اصیل را در خود دارد.
به گزارش آرتنا، كتاب فوق آداب و رسوم، جشن‌ها، ارزش‌ها و تمامی زیبایی‌های فرهنگ مردم پارس را به نمایش می‌گذارد. کتابی که خواندن آن به هر ایرانی توصیه شده است.
در این رمان مردمی می‌بینیم که مهربان و بخشنده هستند، آداب مهرورزی و برادری دارند، شب‌نشینی و گردهم آیی رایج است، دستگیری از نیازمند فرهنگ است، سفره‌ها مشترک و دل‌ها به هم نزدیکند. در این رمان فرهنگ زیبای ایرانیان را می‌بینیم فرهنگی که در آن، زن موجودی مقدس است. چنانکه برای برطرف شدن خشکسالی زن‌های مقدس مراسمی با نام « گاروا » برگزار می‌کنند. در این مراسم زن‌ها با چوب به جان هم می‌افتند تا خداوند دلش بسوزد و راه باران را بگشاید. زن پیش قدم می‌شود چون خالی از شرارت است و قلب پاک دارد. به این عقیده خداوند به خاطر رضایت دل آنها خشکسالی را از میان برده و فراوانی می‌دهد. جشن‌های زیبا و پاک ایرانی در این کتاب نشان می‌دهند، ایرانی همیشه پر انرژی و شادکام بوده است.
این رمان دوران خشکسالی‌، غم‌ها و شادی‌های مردم ایران را به تصویر کشیده است. کتاب به روش سیال ذهن نوشته شده و نمادین است. یکی از ویژگی‌های این رمان توصیف شگفت‌انگیز صحنه‌ها و موقعیت‌هاست. افکار، خیالات و احساسات شخصیت‌ها چون آینه روشن به نمايش در آمده‌اند. از دیگر ویژگی‌های ادبیات دارکولی و این رمان می‌توان به جذابیت متن آن اشاره کرد.
ادبیات دارکولی چنان است که خواننده رمان، تحت اختیار راوی مطیع می‌گردد و سر سپرده به امواج سیال متن، تا پایان داستان مشتاقانه پیش می‌رود . رمان «مردی که قبر پدرش را فروخت» شناسنامه ایران است. شناسنامه‌ای که سراسر پاکی و زیبایی است اما در نهایت در موقعیت نازیبا قرار می‌گیرد.
ساختار، شخصیت‌پردازی، پیرنگ و معنا در این رمان به گونه‌ای بسیار پیشرفته و مستحکم شکل یافته‌اند. این رمان پرچم بالا رفته ادبیات داستانی ایران است که در لس آنجلس امریکا منتشر شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com