مالیات درآمدی پاک برای تأمین بودجه کشور همدان پیام
 
 
سه شنبه - 2 بهمن 1397 - شماره 3395
 
امروز : چهارشنبه ، 3 بهمن 1397

Today : Tue, January 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


نمایشگاه شیراز97
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84319 تاریخ انتشار:  1397-02-26 - 05:45 تعداد بازدید:  105
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل امورمالیاتی استان همدان:
مالیات درآمدی پاک برای تأمین بودجه کشور

اخبار

مالیات یک درآمد پاک است و یکی از درآمدهای پایداری است که در بیشتر جوامع و دولت ها در تأمین بودجه و هزینه های عمومی کشور بسیار موثر می باشد.
مدیر کل امورمالیاتی استان در جلسه شورای اداری این استان گفت: عواید حاصل از مالیات می تواند صرف ایجاد زیر ساخت های تولیدی و بهبود فناوری گردد، که هم زمینه ساز افزایش تولید و اشتغال خواهد بود و هم بالا رفتن بهره وری در جامعه را به دنبال خواهد داشت.
دلشادی در ادامه افزود: در دنیای امروز، مسائل اقتصادی در عرصه بین المللی نقش مهمی را ایفا می‌کند و از آنجایی که قدرت هر جامعه و کشوری به قدرت اقتصادی و تولیدی آن بستگی دارد، از این رو تاکنون گامهای بلندی در این خصوص برداشته شده و دولتهای مختلف، با اتخاذ سیاست های مناسب به برطرف نمودن بیماریهای مزمن اقتصادی نظیر بالا بودن نرخ بیکاری، تورم، رکود، و... همت گماشته و با حمایت های وسیع از تولیدات ملی کشور، موجبات پیشرفت و توسعه را فراهم نموده اند.
وی در ادامه افزود: سیستم مالیاتی مناسب، یک راهکار مهم درتأمین منابع مورد نیاز دولت بوده و با اتخاذ سیاست های مناسب میتوان افزایش هرچه بیشتر حمایت از تولیدات داخلی را نیز شاهد بود.
وی ادامه داد: بنابراین ایجاد یک نظام مالیاتی مناسب، در گرو عملکرد صحیح دولت و برقراری یک رابطه مبتنی بر اطمینان، بین مردم و دولت بوده، و مالیات به عنوان یک ابزار تنظیم گر بازار می تواند با شفاف سازی در مبادلات اقصادی و با جلوگیری از قاچاق کالا، موجب از بین رفتن اقتصاد زیرزمینی را فراهم گردیده و نهایتا منجر به کاهش فرار مالیاتی شده و منابع درآمدی قابل توجهی از محل مالیات را عاید دولت گرداند.
دلشادی در پایان با اشاره به اقدامات صورت گرفته طی سالهای گذشته در خصوص نهادینه ساختن فرهنگ مالیات در جامعه گفت: رواج فرهنگ پرداخت مالیات می تواند منجر به اقتصاد مقاومتی گردد، زیرا بر اساس این فرهنگسازی، عموم مردم به این آگاهی می رسند که تحول از درون آغاز می گردد. اگر عموم مردم، کشوری پیشرفته و توسعه یافته می خواهند، قدم های فرد فرد آنها، در گسترش اقتصاد مقاومتی، مهم و اثر گذار است، زیرا هرگونه تحول در نظام مالیاتی و اقتصادی کشور بدون خواست و اراده مردم راه به جایی نخواهد برد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com