وعده‌های ضد و نقیض درباره جاماندگان سهام عدالت همدان پیام
 
 
سه شنبه - 7 بهمن 1399 - شماره 3960
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Wed, January 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115147 تاریخ انتشار:  1399-10-24 - 07:00 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وعده‌های ضد و نقیض درباره جاماندگان سهام عدالت

اقتصادی


 از همان ابتدا پیرامون توزیع سهام عدالت بین افراد و اینکه چه افرادی باید مشمول سهام عدالت شوند حرف و حدیث‌های بسیاری مطرح بود، موضوعی که با آزادسازی سهام عدالت دوباره اوج گرفت و مجلس‌نشینان هرچند وقت یکبار صحبت جدیدی در این راستا می‌کنند که با صحبت‌های گذشته در تناقض است.
به گزارش ایسنا، با آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت سالجاری دوباره این موضوع که توزیع سهام عدالت عادلانه نبوده سر زبان‌ها افتاد و افراد بسیاری از دهک‌های پایین جامعه ضمن اعتراض به این موضوع که چرا مشمول سهام عدالت نیستند از مسئولان تقاضا کردند فکری به حال آنها کنند.
بر این اساس، مجلس جدید از زمان روی کار آمدن پرونده‌ای برای جاماندگان سهام عدالت باز کرد و نمایندگان هر از چند وقت درمورد طرح جاماندگان سهام عدالت اطلاعاتی ارائه می‌کنند.

۲۰ میلیون از جمعیت کم‌درآمد کشور از سهام عدالت محروم هستند
به گفته پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس حدود ۲۰ میلیون نفر از کسانی که در زمان تصمیم برای عرضه سهام عدالت در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ مالک سهام عدالت شدند، افرادی بودند که جزو 6 دهک پایین درآمدی کشور محسوب نمی‌شدند، یعنی ۲۰ میلیون از جمعیت کم‌درآمد کشور از سهام عدالت محروم هستند.
به گفته وی، براساس گزارش کمیته امداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش این کمیته درحال‌حاضر بدون سهام عدالت و حدود 2 میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز درحال‌حاضر بدون سهام عدالت هستند.
نه‌تنها پورابراهیمی بر این موضوع که باید برای این افراد تدبیری اندیشیده شود تأکید کرده، بلکه دیگر نمایندگان نیز به این موضوع اشاره و از پیگیری آن در مجلس خبر داده‌اند.

 موافقت یا موافقت نکردن با ثبت‌نام ۷ میلیون جامانده از سهام عدالت!
البته جمعیت جامانده از سهام عدالت نیز مشخص نیست و پورابراهیمی درحالی از جمعیت ۲۰ میلیون نفری صحبت کرده که زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ١۴٠٠ به جمعیت 7 میلیونی اشاره کرده و گفته است که موضوع واگذاری سهام عدالت به 7 میلیون ایرانی در این کمیسیون به تصویب نرسیده و جهت بررسی بیشتر به کمیته مربوطه ارجاع داده شده است.
اما در آن سوی ماجرا عزیزی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با پیشنهاد ثبت‌نام 7 میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور خبر داده است!
این درحالی است که بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت گفته که ما این موضوع را از طریق مجلس از دولت پیگیری کردیم اما دولت می‌گوید سهام عدالت ندارد و اگر ما در این وضعیت این قانون را تصویب کنیم، شورای نگهبان رد خواهد کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com