نیروگاه مفتح پرمصرف‌ترین مشترک همدان پیام
 
 
دوشنبه - 4 مهر 1401 - شماره 4417
 
امروز : سه شنبه ، 5 مهر 1401

Today : Mon, September 26, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126754 تاریخ انتشار:  1401-06-31 - 17:28 تعداد بازدید:  53
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مطالبات ۳۰۸ میلیارد تومانی شرکت گاز از مشترکان
نیروگاه مفتح پرمصرف‌ترین مشترک

مادستان


 مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از مطالبات ۳۰۸ میلیارد تومانی از مشترکان خانگی و صنعتی خبر داد و گفت: همدان در وصول مطالبات آخرین رتبه کشور را دارد.

به گزارش فارس، محمدصادق محبی‌نظر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صد درصد خانوارهای شهری در ۳۱ شهر استان همدان و ۹۹ درصد خانوارهای روستایی گازرسانی شده است اظهار کرد: با توجه به افزایش گازرسانی در شهرها و روستاهای استان، همدان اولین استان سبز کشور نام گرفت.
وی با اشاره به گازرسانی در بخش روستایی اضافه کرد: یک‌هزار و ۴۲ روستا در استان همدان دارای گاز هستند، هشت روستا در حال گازرسانی بوده و پنج روستا نیز در حال اجرای مقدمات عملیات گازرسانی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان در ادامه از افزایش ۱۳ درصدی مصرف گاز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و یادآور شد: سال گذشته یک‌میلیارد و ۴۵۲ میلیون متر مکعب مصرف داشتیم در حالی که امسال مصرف گاز یک‌میلیارد و ۶۴۶ میلیون مترمکعب بود که این افزایش مصرف ناشی از رشد صنایع واحدهای تولیدی و افزایش اشتراک‌های گاز بود.
وی میزان مطالبات گازبها از مشترکان شهری، روستایی و صنعتی را ۳۰۸ میلیارد تومان دانست و گفت: استان همدان در زمینه مطالبات گازبها از مشترکان در سطح کشور رتبه ۳۱ و آخرین را رتبه را دارد که ۳۰ درصد مطالبات مربوط به صنایع با بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان و ۸۱ میلیارد تومان بدهی در بخش خانگی است.
محبی‌نظر تصریح کرد: در سطح استان ۴۵۱ هزار و ۹۷۹ خانوار شهری و ۲۲۲ هزار و ۴۳۶ خانوار روستایی مصرف‌کننده گاز طبیعی هستند که هر سال با افزایش اشتراک خانگی و صنایع به این میزان اضافه می‌شود.
وی با بیان اینکه فضاهای اصلی مساجد و حسینیه‌ها، مؤسسات قرآنی، حوزه‌های علمیه، گلزارهای شهدا، امامزاده‌ها، خانه‌های عالم در روستاها و اماکن اقلیت‌های دینی از پرداخت ماهانه گازبها معاف هستند گفت: مدارس دولتی نیز تا سقف الگوی مصرف از پرداخت گازبها معاف هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان تصریح کرد: شرکت گاز ملزم است به صنایع و واحدهای تولیدی که سوخت مایع مصرف می‌کنند، گازرسانی داشته باشد تا از مصرف گاز مایع جلوگیری کنیم زیرا علاوه بر هزینه بالا، کمبود منابع و آلودگی هوا را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم به عنوان اولین استان همه واحدهای صنعتی از نعمت گاز بهره‌مند شوند افزود: پرونده گازرسانی به صنایع طی امسال یا سال آینده بسته می‌شود تا واحد صنعتی بدون گاز در استان نداشته باشیم.
محبی‌نظر با تأکید بر اینکه در کل استان ۹ هزار و ۸۵۴ کیلومتر اجرای عملیات گازرسانی داشتیم گفت: طی سال گذشته ۲۴۹ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه ایجاد شده و از ۳ هزار و ۸۲۰ مشترک صنایع، ۳۱۳ صنعت از ابتدای دولت سیزدهم گازدار شده‌اند.
وی با اشاره به پروژه‌های هفته دولت پروژه‌هایی به ارزش ۴۸۹ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ‌زنی شد عنوان کرد: ۱۱۷ پروژه با مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال افتتاح و ۳۴ پروژه به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com