1397-03-201397-03-30bool(false) 1397-03-201397-03-30bool(false) سربازان فراری محکوم به زندان نمی شوند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 30 خرداد 1397 - شماره 3219
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1397

Today : Wed, June 20, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  79713 تاریخ انتشار:  1396-04-19 - 05:45 تعداد بازدید:  141
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سربازان فراری محکوم به زندان نمی شوند

حوادث

سربازان فراری در صورت مراجعه به یگان محل خدمت یا دادسرای نظامی به تحمل زندان محکوم نمی‌شوند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان گفت: طبق قانون جدید مجازات اسلامی، حکم زندان برای سربازان فراری حذف شده و مجازات های جایگزین پیش بینی شده است.
محمد جعفر بیان کرد: یادآوری کرد: برخی از سربازان غایب و فراری به علت ترس از مجازات حبس حاضر به حضور در خدمت سربازی نبودند که با قانون جدید می‌توانند برای انجام خدمت به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه اضافه خدمت سربازان فراری و مشمولان غایب نیز با فرمان رهبری انقلاب بخشیده شده است، اظهار کرد: معظم له طبق سالهای گذشته اضافه خدمت سربازان و مشمولان دارای اضافه خدمت انضباطی و دفترچه‌ای را مورد عفو قرار دادند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همدان تاکید کرد: این عفو شامل مشمولان غایبی می‌شود که تا تاریخ 22 بهمن امسال خود را به حوزه نظام وظیفه معرفی کنند.
شهبازی با گرامیداشت هفته قوه قضاییه یادآوری کرد: ایستادگی در برابر تهمت‌ها یکی از درس هایی بزرگ شهید بهشتی به جامعه بود.
وی اضافه کرد: این در حالی‌است که برخی مواقع انسان‌ها کم طاقت شده و مسایلی و موضوعاتی را مطرح می‌کنند که دشمن را شاد و خوشحال می‌کند.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش آستانه تحمل گفت: نداشتن صبر و حوصله در برابر آماج تهمت ها موجب سو استفاده دشمنان از این شرایط است.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان با بیان در پیش بودن هفته حجاب و عفاف بیان کرد: نخستین وظیفه مهم برای احیای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر تغییر دیدگاه خود نسبت به این فریضه است.
شهبازی افزود: جفای بزرگی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر شده است چون وقتی سخن از این فریضه به میان می آید بلافاصله برخورد با بی حجابی در ذهن افراد متبادر می شود.
معاون سازمان های نظامی و قضایی ستاد احیاء استان همدان اضافه کرد: برخورد با بی حجابی و رعایت حجاب هر چند امری مهم و توجه به آن لازم است ولی امر به معروف تنها مولفه حجاب نیست.
وی امر به معروف را رمز پایداری نظام اسلامی و اجرای فرایض الهی دانست و تصریح کرد: معروف ها فراموش شدند و از منکرها نیز تنها بحث عفاف و حجاب مطرح است.
به گزارش ایرنا وی گفت: طبق قانون برای حمایت از آمران به معروف شعبه های ویژه ای در تمامی شهرستانهای همدان تشکیل شده است.
معاون سازمان های نظامی و قضایی ستاد احیاء استان همدان افزود: در قاون امر به معروف که 2 سال پیش مصوب شد از تشکیل گروه های خود سر برای تعرض به مردم جلوگیری شده است.
شهبازی بیان کرد: هفته عفاف و حجاب از 21 تیر شروع می شود و یکی از مهمترین برنامه های این هفته تجمع بزرگ خانواده ها در صیانت از عفاف و حجاب در همدان است.
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا بنا به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح اضافه خدمت سنواتی سربازان وظیفه در حال خدمت را عفو فرمودند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com