ارزیابی نمایندگان استان از وزرای پیشنهادی همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 اسفند 1396 - شماره 3161
 
امروز : شنبه ، 4 فروردين 1397

Today : Sat, March 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  81091 تاریخ انتشار:  1396-05-22 - 05:45 تعداد بازدید:  38
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کار سخت روحانی در روزهای رای اعتماد
ارزیابی نمایندگان استان از وزرای پیشنهادی

داخلی

پس از برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف در هفته گذشته از این هفته مجلس مفصلا به بررسی صلاحیت نفرات معرفی شده برای کابینه دوازدهم می‌پردازد. کابینه‌ای که اسکلت و نفرات کلیدی خود را با کمی تغییر حفظ کرده که البته این به معنای تحقق خواسته‌های هواخواهان سیاسی و اقتصادی دولت در فضای عمومی نبوده است. برخی واکنش ها پس از ارائه لیست کابینه از سوی روحانی بیانگر این مدعاست.
از درون مجلس دهم هم علیرغم انتظارات صدای انتقادات از برخی نفرات گزینش شده از سوی دولت شنیده می‌شود.این در حالی است که برخی ناظران پیش از این معتقد بودند حسن روحانی برای رای اعتماد در دولت جدید کاری راحت تر از دولت گذشته خود خواهد داشت.
نظرات متفرق مجلسی ها در مورد نفرات معرفی شده برای کابینه را ازموضع گیری‌های برخی نمایندگان عضو فراکسیون امید می‌توان دریافت که در روزهای گذشته پیام هایی مبنی بر رای ندادن به حداقل سه گزینه برای وزارتخانه ها از آنها شنیده شده است. در این میان گزینه‌های وزارت آموزش و پرورش و اقتصاد و دارایی با نقد بیشتری از سوی نمایندگان فراکسیون امید روبه روهستند. فراکسیون امید پیش از این در نمره دهی به کابینه دولت یازدهم هم به دولت پیام داد که نباید تصور گرفتن ساده رای اعتماد از اکثریت مجلس را داشته باشد. این فراکسیون در بررسی به 7 وزیر از 9 وزیر کابینه یازدهم نمره مردودی داده بود که البته روحانی در لیست خود برای دولت دوازدهم روی نام آنها خط کشیده است.
حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس و یکی از اعضای فراکسیون امید در ارزیابی خود از فضای کنونی مجلس و گرایش به کابینه معرفی شده گفته : با توجه به فضای داخلی مجلس به‌ جرأت می‌توانم بگویم وزیر بهداشت از مجلس بالاترین رأی اعتماد را خواهد گرفت و در کابینه دولت دوازدهم حضور خواهد داشت.
وی که با فارس گفتگو کرده با اشاره به معرفی اعضای کابینه از سوی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: جلسات نمایندگان مجلس با وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور ادامه دارد و نمایندگان سؤالات خود را از وزرای پیشنهادی پرسیده و گفت‌وگوها صورت می‌گیرد. وی افزود: وزرا باید برنامه‌های خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که درآمدها افزایش‌یافته و هر وزیر قدرت تصمیم‌گیری و حل مشکلات را داشته باشد.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد وزیر بهداشت دولت یازدهم، تأکید کرد: آقای قاضی‌زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت در این چهار سال زحمات بسیاری را کشیدند و استانداردهای جهانی وزارت بهداشت و وضعیت بهداشتی کشور را بالا برده‌اند.
لطفی با اشاره به طرح شدن برخی مسائل در خصوص تأمین نشدن سهم‌خواهی برخی احزاب، مطرح کرد: فراکسیون امید و نمایندگان عضو این فراکسیون به هیچ عنوان به دنبال سهم خواهی از رئیس‌جمهور برای اعضای کابینه نیستند و تنها به دنبال این هستیم که با انتخاب افراد توانمند و کارآمد که از سوی رئیس‌جمهور معرفی می‌شوند مشکلات مردم و کشور حل شود.
وی اضافه کرد: مباحثی که در رسانه‌ها در خصوص سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان و لیست امید مطرح می‌شود تنها گمانه‌زنی رسانه‌ها است و صحیح نیست.
این نماینده عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارآمدی تیم اقتصادی معرفی شده از سوی رئیس‌جمهور، خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی که از سوی رئیس‌ جمهور معرفی شده است به نظر می‌رسد تیم اقتصادی ضعیفی است.
اما فراکسیون مستقلین مجلس هم انتقاداتی مشابه فراکسیون امید را بر برخی نفرات معرفی شده دارد. بطوریکه از قطعیت رد سه وزیر خبر داده شده است. جعفرزاده نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس گفته که افتادن ۳ وزیر پیشنهادی قطعی است چون اوضاع رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور، جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و بطحایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اصلا خوب نیست.
امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین هم به عنوان عضوی از این فراکسیون از نظر مثبت مجلس به وزیر بهداشت خبر داده و گفته: مطالبه اصلی مردم و نمایندگان مجلس حضور وزرای کارا، بدون حاشیه، عمل گرا و خستگی ناپذیر مثل هاشمی در بدنه دولت است تا بخشی از معضلات کشور مرتفع شود. وی با تاکید بر این که نمایندگان مجلس به عملگرایی و تعهد کاری اعضای کابینه پیشنهادی رئیس جمهور توجه ویژه خواهند داشت، افزود: ما به وزرای متعهدی مثل وزیر بهداشت و وزیر دفاع نیاز داریم که از تمام ظرفیت‌های خود در جهت اعتلای کشور استفاده کرده اند.
خجسته گفت: به طور کلی هر وزیری که کارنامه و عملکرد مطلوبی داشته باشد، با هر نوع گرایش سیاسی به طور قطع مورد حمایت همه جانبه نمایندگان مجلس خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com