اصل تثبیت مدیریت‌ها آسیب نبیند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96099 تاریخ انتشار:  1398-04-20 - 09:13 تعداد بازدید:  51
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اصل تثبیت مدیریت‌ها آسیب نبیند

یادداشت


 تغییر و جابجایی مدیران از بحث انگیز‌ترین موضوعاتی است که از سال گذشته تاکنون در فضای سیاسی و رسانه‌ای استان مطرح و دنبال شده است.
این موضوع پس از رفتن نیکبخت استاندار سابق و تغییر در مدیریت ارشد استان، ابعاد متفاوتی به خود گرفته است؛ به گونه‌ای که در این مدت روند تغییرات گذشته از اینکه مدیرانی که آمده اند یا جابجا شده‌اند، از چه ویژگی‌هایی برخوردارند، یک روند مستمر بوده و هنوز هم متوقف نشده است.
در این مدت هر شخص یا گروهی اعم از احزاب و گروه‌های سیاسی، چهره‌های شاخص و تاثیرگذار، نمایندگان، رسانه‌ها و... از ظن خود و متناسب با اهدافی  که دنبال می‌کرده است، به موضوع تغییرات پرداخته و یا در آن موثر بوده است.
در شرایط فعلی نیز که بحث انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی به نوعی بر فضای سیاسی کشور و به تبع آن استان سایه افکنده است، چنین موضوعی به شکل خاصی در دستگاه‌های مختلف دنبال می‌شود و برخی از نمایندگان ورود جدی‌تری به بحث انتصاب ها دارند.
این در حالی است که افکار عمومی چنین روندی را چندان بر نمی‌تابد، چراکه انگیزه‌های سیاسی و انتخاباتی در تغییر و جابجایی‌هایی که متاثر از تحرک نمایندگان و یا احیانا فشار آنها به مدیران صورت می‌گیرد ، نمود خاصی می‌تواند داشته باشد.  
اینکه تغییرات و ادامه جابجایی‌ها در حال حاضر چقدر ضرورت دارد و چه میزان از آنها طبیعی است یا تحت تاثیر دیگران صورت می‌گیرد، موضوعی است که نیازمند بررسی و تامل بیشتری است، اما در این زمینه از دو نکته اساسی نباید غافل شد.
یک نکته به منافع مردم و توسعه استان بر می‌گردد که هر گونه برنامه و فعالیتی از جمله تغییر مدیران باید در راستای آن باشد؛ به‌گونه‌ای که با رفتن یک مدیر و جابجایی آنها منافع مردم تضمین شود و روند توسعه شتاب بگیرد.
بر این اساس تلاش‌هایی که از سوی اشخاص و گروه‌های تاثیرگذار از جمله نمایندگان برای تغییرات صورت می‌گیرد، چنانچه متناسب با منافع مردم نباشد و یا روند توسعه را کند نماید، آسیب‌های بسیاری به دنبال دارد.
نکته دیگر اینکه اصل تثبیت مدیریت‌ها به عنوان یکی از ملاک‌های پیشرفت و توسعه ایجاب می‌کند که روند تغییرات مستمر نباشد و شرایطی به‌وجود نیاید که هر از گاهی بدون توجه به منافع سازمانی و اهداف توسعه استان و صرفا تحت تاثیر فشارهای سیاسی نیروها جابجا شوند و یا افرادی که اتفاقا در مسیر درست حرکت می‌کنند و در پیشرفت یک مجموعه نقش مهمی دارند، کنار گذاشته شوند.
با این اوصاف باید چاره‌ای اندیشیده شود تا شرایطی رقم بخورد که برخی‌ها نتوانند در راستای اهداف و مطامع شخصی یا گروهی خود تثبیت مدیریت‌ها را دچار خدشه کنند و به شکل غیر مستقیم به استان آسیب برسانند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com