تصمیم‌گیری؛ سرگردانی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 خرداد 1397 - شماره 3203
 
امروز : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

Today : Mon, May 28, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  77185 تاریخ انتشار:  1396-02-27 - 05:45 تعداد بازدید:  131
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نتیجه مناظره‌ها چه بود؟
تصمیم‌گیری؛ سرگردانی

گزارش

مناظره سوم هم تمام شد ولی چیزی بر معرفت ما در مورد نامزدهای انتخاباتی نیفزود. من شخصا مدتها پس از مناظره ها فکر کردم که خب حاصل کار چه شد دیدم یک سری اتهام های بدون پاسخ کافی نثار یکدیگر کردند
چیزی قابل قبول دستگیر مخاطبان نشد. این یا اشکال در شکل مناظره است و یا مربوط به توانایی نامزد ها. البته وقتی شورای نگهبان این افراد را تایید می کند معنایش این است که صلاحیت های اولیه همه را قبول دارد یعنی این ها آدم های دروغگو نیستند تخلف مالی ندارند.
مدیر و مدبر و رجل سیاسی اند. بنابراین اتهام دروغگویی و خیانت کاری به هم به نظر نمی رسد چندان وجهی داشته باشد. البته ممکن است بعضی مطالب درست باشد که هست ولی اگر به برنامه انتخابات امریکا نگاه کنیم ما هم چیزی کم نگذاشتیم. ضمن اینکه همه افراد درگیر به نوبه خود در افشای اسرار کشور و سیاه نمایی سهیم بودند. مگر اینکه بگوییم شورای نگهبان وظیفه خودش را درست ا نجام نداده باشد. چرا البته اگر درحین ارائه کار دچار تخلف و یا تناقض گویی شوند قابل ایراد است. این افراد باید برنامه ارائه دهند آنهم نه کلی گویی و نه نقطه ای به این معنا که روی یک قشری تمرکز کنند و بقیه را فراموش کنند.
برنامه یعنی نگاه همه جانبه به مسائل کشور اگر به محرومان توجه می شود از سیاست خارجی هم بایدغافل نباشد ،اگر تولید و اشتغال را راه می اندازد باید بگوید از چه ساز و کار های شدنی استفاده میکند و این را مخالفان به بحث و نقدبگذارند. البته اگر هر برنامه را تیم های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی هم نقد می کردند و آنها و یا مدافعانشان پاسخ می دادند هم می توانست راهگشا باشد.
ضمن اینکه تیمی که به کار می گیرند هم می تواندخیلی سوالات را پاسخ گوید. این اتهام زنی و بر چسب زنی جز مردم را که منتظر بهره مندی از این مناظرات هستند را گیج تر کند مشکلی را حل نمی کند. من برنامه های اختصاصی شان را مفید تر از مناظره یافتم. البته دولت مستقر دست بالاتری در ارائه آمار و اطلاعات دارد زیرا که همه امکانات در اختیار اوست و شاید دیگر نامزد ها نتوانند همانند او از اطلاعات بهره ببرند و عوامل اجرایی هم جرات نکنند اطلاعاتی را در اختیار بگذارند.
البته ضرری هم که می بیند و یا شاید منفعت، کارکرد چند ساله او ست. البته جالب بودکه بعضی ها که برنامه رقیب را نفی می کردند و ناشدنی می دانستند خودشان بعدا به گونه ای دیگر و با نامی دیگر جزو برنامه خودشان قلمداد کردند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com