کلینیک دامپروری آبزیان در نهاوند ایجاد می شود همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126857 تاریخ انتشار:  1401-07-06 - 20:04 تعداد بازدید:  57
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کلینیک دامپروری آبزیان در نهاوند ایجاد می شود

مادستان

 
کارشناس امور شیلات جهاد کشاورزی نهاوند بر لزوم ایجاد کلینیک دامپروری آبزیان در این شهرستان تأکید کرد و گفت: این کلینیک می‌تواند کمک قابل توجهی به توسعه صادرات شهرستان و ارزآوری برای کشور کند.

، مصطفی کزازی اظهار کرد: کار صادرات ماهی از شهرشتان نهاوند بر اساس بازدید اسفندماه سال گذشته هیات روسی از حوزه شیلات شهرستان و شرکت پرورش ماهی قزل پروتئین گاماسیاب که منجر به انعقاد قرارداد شد انجام گرفت.
وی افزود: این شرکت در زمینه بسته‌بندی آبزیان مطابق با نیازهای مصرف‌کنندگان و بر اساس فناوری‌های روز فعالیت می‌کند که بر همین اساس در سال گذشته موفق به اخذ کد IR را دریافت کرد و سومین مرحله صادرات آن به کشور روسیه در شهریورماه انجام گرفت.
کارشناس امور شیلات جهاد کشاورزی نهاوند افزود: شهرستان نهاوند به لحاظ وجود تعداد زیادی از مراکز تکثیر و پرورش ماهی سهم ۶۰ درصدی را در صنعت آبزی‌پروری استان همدان دارد و بر همین اساس نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مرتبط با این حوزه برای توسعه است.
وی ایجاد کلینیک دامپروری آبزیان را از جمله ضرورت‌های توسعه شیلات در شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های نهاوند از جمله وجود واحد فرآوری شیلاتی ۱۰۰۰ تنی، وجود نمایندگی خوراک فرادانه و بهدانه، افتتاح خط تولید خوراک آبزیان و دام مستعد استفاده از مزایا و حمایت بخش دولتی و خصوصی در ایجاد کلینیک دامپروری آبزیان است.
کزازی با بیان اینکه ایجاد این کلینیک می‌تواند کمک قابل توجهی به توسعه صادرات شهرستان و ارزآوری برای کشور کند افزود: انتظار ما از مسئولان ذیربط این است که با توجه به ظرفیت‌های زیرساختی موجود در حوزه آبزی‌پروری مساعدت لازم را برای صدور مجوز ایجاد کلینیک داشته باشند.
وی گفت:  با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و اخذ مجوز صادرات به کشورهای اوراسیا از سوی شرکت قزل پروتیین گاماسیاب نهاوند تاکنون سه مرحله ماهی به کشور روسیه صادر شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com