1399-05-061399-05-16bool(false) همه انتصابات شاهرخی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 16 مرداد 1399 - شماره 3821
 
امروز : پنجشنبه ، 16 مرداد 1399

Today : Thu, August 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  103030 تاریخ انتشار:  1398-09-30 - 11:17 تعداد بازدید:  955
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همه انتصابات شاهرخی

اقتصادی

 ■ شاخص‌های سیاسی، بومی گرائی و تحصیلات مدیران را بررسی کرده ایم 

 ■ میانگین سنی و مدرک تحصیلی مدیران ارتقا یافته است

عمر مديريت در استان همدان به‌طور ميانگين حدود 18 ماه است اما اين زمان ممکن است براي برخي مديران تا 14 سال برسد. چنانچه مدير مخابرات همدان 14 سال بر صندلي خود تکيه زد و پس از آن بازنشسته شد، اما مدير کل راه‌وشهرسازي پس از 14 ماه توديع شد.
در استان همدان و حتي کشور، خارج از تصميم‌گيري مديران مافوق در وزارتخانه‌ها، کانون‌هاي مختلف سياسي و قدرت بر تغيير و انتصاب مديران تأثيرگذار هستند. در همدان نيز سياسيون، نمايندگان مجلس، افراد ذي‌نفوذ، روابط دوستي و خانوادگي، احزاب و ... بيشترين تأثير را بر انتصابات دارند. همين روش انتصاب موجب شده تا موضوع بومي و غيربومي و تخصص مديران کل در انتصاب آنها همواره چالشي بين منتقدان و مدیران ارشد باشد. اين موضوع در دوره صدارت شاهرخي استاندار نمود پررنگ‌تري داشته است. وي در آغاز کارش در سمت استانداري و حتي در دوره معاونت سياسي خود در همدان نشان داد که گرايشش به سمت انتصاب‌ مديران غيربومي و از نزديکان خود بالا است.
بعضي‌ها معتقد هستند با توجه به در پيش بودن انتخابات مجلس و تعامل و بده بستان‌هاي سياسي که بين استاندار و اکثر نمايندگان مجلس وجود دارد ممکن است اين تغييرات بنابه فشار و درخواست نمايندگان مجلس باشد. برخی دیگر هم معتقدند که درگیری نمایندگان مجلس به مقوله انتخابات فرصتی برای شاهرخی است. بنابراين در بحبوحه انتخابات راحت‌ترين کار براي مديريت ارشد استان اين است که مديراني انتخاب کند تا به طور کامل با او همراه باشند.
توجه به اين موضوع زماني حساس‌تر شد که استاندار دو هفته قبل يک مدير همشهري خود را از لرستان جايگزين مدير بومي راه و شهرسازي در همدان کرد. براساس شنيده‌ها در روزها يا هفته‌هاي آينده نيز دو تغيير مديريتي يکي در بانک و ديگري در يک دستگاه اجرايي قرار است انجام شود که در اين تغيير ظاهراً جايگزيني غيربومي‌ها در دستور کار مديريت ارشد است.
در 14 ماه گذشته که شاهرخي از سمت معاونت سياسي به لطف قانون بازنشستگی به جايگاه استاندار رسيده است تغييرات متعددي در بسياري از دستگاه‌هاي اجرايي و نظارتي، فرمانداري‌ها، مديران کل استانداري و معاونت‌ها در بخش‌هاي مختلف صورت گرفت که تعدادي از آنها مخصوصاً در استانداري صرفاً‌ جابجا شده و از حوزه‌اي به حوزه ديگر منتقل شده‌اند اما برخي از آنها، يا به دلايلي از استان رفته‌اند و يا بازنشسته شده‌اند. چنين تغييراتي از دوره معاونت شاهرخي در منصب معاونت سياسي استاندار با تغيير همه فرمانداران رخ نمود و در دوره استانداري به‌طور پررنگ خودش را نشان داد. در جداول حاضر به بررسي انتصاب مديراني پرداخته‌ايم که همزمان با انتصاب وي در ساختمان استانداری، دستگاه‌ها و ادارات کل، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، دستگاه‌هاي نظارتي و در دوره معاونت سياسي تغيير فرمانداران ايجاد شد.
موضوع بسيار مهمي که يکي از چالش‌هاي اطلاع‌رساني در استان محسوب مي‌شود اين است که بيوگرافي حداقل 90 درصد مديران در سايت‌ها در دسترس نبوده و مدیران نیز علاقه‌ای به انتشار آن نداشته اند. از اين‌رو اطلاعات به‌صورت تلفني از نزديکان و يا اطلاعات جسته و گريخته‌اي که در سايت‌ها موجود بود گردآوري شده است. مهم‌تر اينکه هيچ‌گونه اطلاعاتي از مديران کلي که در استانداري مشغول به خدمت هستند و فرمانداران شهرستان‌هاي استان نه در سايت استانداري و نه در منابع ديگر موجود نیست، چند موردي هم که اطلاعات آنها آمده پيش از اين نزد همدان‌پيام بوده است.
طبق آمار موجود در 14 ماه گذشته در 36 دستگاه استان تغيير مديريت صورت گرفته است.
■ توضیح 1: فرمانداران در دوران معاونت سیاسی شاهرخی منصوب شده‌اند و در این لیست اضافه گردیده است.
■ توضیح 2: شرکت سیاحتی علیصدر خصوصی است که معاون عمرانی استاندار رئیس هیأت مدیره آن است و مدیرعامل آن توسط سیستم دولتی  انتخاب می‌شود.
■ توضیح 3: در این لیست مدیران کل حوزه استانداری نیز لحاظ شده است.
■ توضیح 4: در دوره استانداری سیدسعید شاهرخی مدیران غیربومی از سهم 33 درصدی به 39 درصد افزایش یافته است.
■ توضیح 5: در دوره استانداری سیدسعید شاهرخی برخلاف پیش‌بینی ها انتصاب تعداد مدیران اصلاح طلب از سهم 39 درصدی به 36 درصد تقلیل یافته است.
■ توضیح 6: در ستون گرایش سیاسی کلمه "سایر" به منزله نامشخص بودن گرایش سیاسی مدیر می باشد.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com