تأکید مدیرکل راهداری همدان بر نقش آموزش در کاهش تصادفات جاده‌ای همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 10 آذر 1400 - شماره 4190
 
امروز : شنبه ، 13 آذر 1400

Today : Fri, December 3, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120804 تاریخ انتشار:  1400-09-04 - 07:00 تعداد بازدید:  47
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأکید مدیرکل راهداری همدان بر نقش آموزش در کاهش تصادفات جاده‌ای

اجتماعی


 شهناز کرمی - خبرنگار همدان‌پیام :مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان بر نقش آموزش و فرهنگسازی در کاهش تصادفات جاده‌ای تأکید کرد.
صفر صادقی‌راد در نشست کمیسیون ایمنی استان با محوریت یادمان قربانیان سوانح رانندگی با اشاره به نقش آموزش و فرهنگسازی در کاهش تصادفات جاده‌ای بر نقش آموزش‌وپرورش و نیز صداوسیما در این زمینه تأکید کرد و گفت: استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای بهبود رفتارهای ترافیکی در استان بسیار ضروری است.
وی ادامه داد: آموزش از دوران کودکی بسیار تأثیرگذار است و در این زمینه نقش آموزش‌وپرورش در نهادینه کردن این موضوع امری ضروری است.
مدیرکل راهداری استان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های پلیس‌راه و راهداری موضوع تصادفات جاده‌ای است، تصریح کرد: تمامی اقدامات و برنامه‌ریزی‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان و پلیس‌راه باید موجب کاهش تلفات جاده‌ای شود.
این مسئول در ادامه افزایش ایمنی در جاده‌ها را از اولویت‌های این اداره‌کل عنوان و بیان کرد: تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه انجام گرفته که اجرای 7 کیلومتر از حفظ میانی و 5 کیلومتر از روشنایی گردنه اسدآباد از جمله این اقدامات است.
صادقی‌راد، ایمن‌سازی مدارس، حاشیه راه‌ها، عابران‌پیاده، ادوات کشاورزی و راکبان موتورسیکلت‌ها را از دیگر اقدامات بیان کرد.
معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز در این نشست با تأکید بر رصد با دقت بر نحوه اجرایی شدن مصوبات کمیسیون ایمنی استان گفت: ضروری است برنامه کاهش تصادفات در استان تدوین و از تمامی ظرفیت‌ها برای آموزش و فرهنگسازی کاربران جاده‌ای استفاده شود.
فرهاد فرزانه، مسأله فرهنگ و آموزش را موضوع مهمی در کاهش تصادفات برشمرد و تأکید کرد: لازم است برنامه مدونی در این‌خصوص با دانشگاه‌ها اجرایی شود و اعتبارات آموزشی را به سمت برنامه‌های ترافیکی سوق داده و در این زمینه برنامه‌ای راهبردی داشته باشیم.
وی با تأکید بر نگاهی جامع بر مسأله آموزش یادآور شد: انجام کاری تیمی و نگاهی تیمی با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تحقق این مهم ضرورت دارد.
این مسئول در ادامه با اشاره به وجود نقاط حادثه‌خیز در استان، بر آشکارسازی و رفع این نقاط تأکید و تصریح کرد: در این زمینه نیز لازم است جلساتی با فرمانداران شهرستان‌ها برگزار و اقدامات جدی در این زمینه انجام شود.
رئیس پلیس‌راه استان هم در این نشست با قدردانی از عملکرد راهداری در بحث ایمن‌سازی راه‌های استان و اقداماتی در این خصوص گفت: ارتقای ایمنی راه‌ها موضوع مهمی است و تمامی تلاش ما باید ارتقای ایمنی برای داشتن جاده‌ای ایمن باشد و باید برای رسیدن به این امر مهم از تمام توان استفاده شود.
 رضا عزیزی با انتقاد از اینکه متأسفانه مردم در اجرای نظم و مقررات بسیار ضعیف هستند، ادامه داد: عامل انسانی یکی از علت‌های اصلی تلفات جاده‌ای است و تجربه ثابت کرده است که در بحث تصادفات جاده‌ای باید خود مردم در درجه نخست مسئولیت‌پذیر بوده و قوانین و مقررات رانندگی و نکات ایمنی را رعایت کنند.
در این نشست سایر مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو کمیسیون ایمنی استان نیز به ارائه گزارش، شرح عملکرد و پیشنهادات خود درخصوص موضوع جلسه پرداختند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com