ادامه کشمکش در اتاق بازرگاني همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  89051 تاریخ انتشار:  1397-10-27 - 06:00 تعداد بازدید:  385
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ادامه کشمکش در اتاق بازرگاني

اقتصادی

اعضاي هيأت رئيسه اتاق بازرگاني همدان بهسبب آنچه که تخلفات 29 گانه رئيس اتاق بازرگاني همدان عنوان ميکنند از سمت خود استعفا دادند.

اتاق بازرگاني و صنايع و معادن همدان در دورههاي مختلف فراز و فرودهايي را تجربه کرده است اما در حدود يکونيم سال اخير زمزمههايي از نارضايتيهاي اعضاي هيأت رئيسه اتاق بهگوش ميرسيد. تا آنجا که برخي از آنها درباره نحوه مديريت، نبود شفافيت مالي و حضور برخي افراد غيرمرتبط اعتراضهايي داشتند اما تمايل به رسانهاي کردن آن نداشتند تا اينکه در جلسهاي که در نوزدهم ديماه سالجاري برگزار شده بود اختلافات بالا گرفته و هيأت رئيسه يکجا استعفا داده بودند. همزمان دو نفر از نمايندگان اتاق هم استعفاي خود را اعلام کرده و به آنها پيوسته بودند. اين موضوع در 24 ديماه رسانهاي شد و خبرنگار همدانپيام با تعدادي از اعضاي مستعفي هيأت مديره و زبردست رئيس اتاق بازرگاني گفتوگو کرده بود. اکنون نيز در ادامه صحبتهاي يکي ديگر از اعضا و رئيس اتاق که با تسنيم گفتوگو کرده، آمده است. 

نايب رئيس مستعفي اتاق بازرگاني همدان در اين گفتوگو عنوان کرد که تفکر آقاي زبردست دولتي و سياسي است، ايشان گمان ميکند که اتاق بازرگاني هم استانداري است و همان رويه را در اداره آن به کار گرفته است.حميد بطحايي با بيان اينکه اگرچه دعوتکننده از ايشان براي حضور در اتاق خود ما بوديم اما از همان ابتدا به عملکرد او انتقاد کرديم، زيرا قرار ما حرکت در راستاي توسعه و پويايي اتاق بازرگاني و در نتيجه اقتصاد استان همدان بود که چنين نشد.

وي بيان کرد: بخاطر مشکلات و مسايل پيش آمده در اتاق بازرگاني همدان، هيأت رئيسه اتاق و دو نفر از هيأت نمايندگان اتاق از سمت خود استعفا دادهاند.

وي با بيان اينکه خودم هم جزو استعفا دهندگان هستم، بيان کرد: شايد رئيس اتاق و برخي از افراد موضوع استعفا را به انتخابات و يا شائبه سياسي ارتباط دهند درحالي که استعفاي ما هيچ ربطي به انتخابات ندارد.

نماينده مستعفي اتاق بازرگاني همدان گفت: ما قصد کانديدا شدن براي انتخابات را نداريم، بنابراين نظريه ارتباط استعفاي ما به بهانه انتخابات کاملاً نقض ميشود.

بطحايي گفت: آقاي زبردست فردي تشريفاتي است و هزينههاي هنگفتي را صرف سفرهاي خارجي، ميهمانداري و تشريفات جانبي اتاق کرده است.

وي اظهار داشت: مشکلات اتاق مربوط به امروز و ديروز نيست بلکه از مدتها پيش وجود داشته است، از سالهاي پيش چندين بار تذکر داديم  اما متاسفانه گوش شنوايي براي آن وجود نداشته است.

عضو هيأت نمايندگان اتاق بازرگاني همدان با تاکيد بر اينکه ارتباط و تعاملات با کشور غنا هيچ مزيتي براي همدان به دنبال ندارد، اظهار داشت: چندين نفر از اتاق بازرگاني همدان به کشور غنا سفر کرده و هزينه زيادي هم صرف رفتوآمد و اقامت در غنا شده است اما هيچ خروجي مثبتي نداشته است.

بطحايي با بيان اينکه بسياري از نيروهاي اتاق بازرگاني همدان بازنشسته و پا به سن گذاشته هستند، ابراز کرد: اين اتاق نيازمند نيروهاي جوان و پويا است.

وي با بياناينکه اگر دفتر صورت جلسه را بياورند متوجه تذکر پيدر پي ما در خصوص درخواست شفافسازي ميشويد، بيان کرد: در چند روز گذشته نيز 29 بند مکتوب را تنظيم کرديم و به رأيگيري در آورديم اما متاسفانه با اختلاف يک رأي که آن هم مربوط به رأي شخص آقاي زبردست بود رأي دلخواه را کسب نکرديم.

عضو هيأت نمايندگان اتاق بازرگاني همدان گفت: 13 نفر از اعضاي هيأت نمايندگان در اين رأيگيري شرکت کردند که 6 رأي مخالف و 7 رأي موافق به نفع آقاي زبردست داده شد. بطحايي از غيبت سه ساله يکي از اعضاي هيأت نمايندگان اتاق که در خارج از کشور به سر ميبرد ياد کرد و افزود: در زمان غيبت اين نماينده بايد عضوي عليالبدل معرفي ميشد اما در اين سه سال آقاي زبردست خودش را جايگزين اين عضو قرار داده است.

علي اصغر زبردست نيز درباره اتفاقات روي داده در اتاق بازرگاني همدان، بيان کرد: در روزهاي گذشته هيأت رئيسه اتاق از سمت خود استعفا دادند که به نظرم علت اين استعفا مربوط به انتخابات بوده و با شائبه سياسي همراه است.

وي با بياناينکه اعضاي مستعفي اظهار نظرهاي خود را مورد رأيگيري هيأت نمايندگان اتاق قرار دادند و نمايندگان اتاق به اظهارات آنها رأي منفي دادند، ابراز کرد: نسبت به حرفهاي بيهوده آنها بيتوجه هستم چراکه تنها نظر هيأت نمايندگان برايم مهم است.رئيس اتاق بازرگاني همدان با بياناينکه انتخابات اتاق بازرگاني همدان در تاريخ 11 اسفند ماه برگزار ميشود، بيان کرد: در حال حاضر قصد دامن زدن به اختلافات را ندارم اما پس از برگزاري انتخابات موارد پيشآمده را پيگيري حقوقي خواهم کرد.

زبردست با بياناينکه اين افراد مسير اصلي را گم کرده و به دنبال وارد کردن لطمه به انتخابات هستند، گفت: در حال حاضر خودم را درگير حواشي نميکنم و تمام تلاشم اين است که صدمهاي به انتخابات وارد نشود.

وي با تاکيد بر اينکه در اين برهه حساس اقتصادي نبايد اذهان عمومي و مردم را مسموم کرد، افزود: گفتهاند که زبردست در جلسات اتاق حضور ندارد اما اين درحالي است که اعضاي کميسون خودشان در جلسات کميسيونها غيبت ميکنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com