تصویب اساس‌نامه الحاق صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : جمعه ، 9 خرداد 1399

Today : Fri, May 29, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108527 تاریخ انتشار:  1399-02-25 - 07:00 تعداد بازدید:  216
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با رأی هیأت دولت
تصویب اساس‌نامه الحاق صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی

فرهنگی

 مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف از تصویب اساس‌نامه الحاق صنعت فرش از وزارت صمت به این صندوق و تحت نظارت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.
تصویب اساس‌نامه الحاق صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی هادی میرزایی، مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی، در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به اینکه مصوبه هیأت دولت برای تأیید به شورای نگهبان ارائه شده است، افزود: امیدواریم با همکاری وزارت صمت و شرکت ملی فرش الحاق مجموعه فرش دستباف کشور به صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌زودی عملیاتی شود.
مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی ابراز امیدواری کرد با همکاری مجلس جدید و ایجاد ظرفیت‌های جدید امکان بیمه هنرمندان قالیباف نیز فراهم خواهد شد.
میرزایی افزود: از آنجا که سازمان تأمین اجتماعی معتقد است که امکان تأمین منابع مالی لازم برای بیمه هنرمندان قالی‌باف را ندارد انتظار می‌رود با مساعدت مجلس شورای اسلامی امکان تأمین منابع مالی از بودجه سنواتی و یا محل در آمدهای پایدار برای بیمه هنرمندان فراهم شود.
وی تأکید کرد: صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف پس از ابلاغ اساس‌نامه از سوی شورای نگهبان درباره بیمه هنرمندان قالی‌باف اقدامات لازم را آغاز خواهد کرد.
وی گفت: توسعه تجارت الکترونیک و تکمیل حلقه‌های مفقوده دسترسی هنرمندان قالی‌باف به بازارهای داخلی و خارجی از اولویت‌های اساس‌نامه جدید است.
مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، افزود: آموزش شناخت بازار برای هنرمندان قالی‌باف و چگونگی راه‌های دسترسی آنها به بازار برای عرضه هنر خود از مستمری موارد اساس‌نامه است.
میرزائی گفت: حفاظت و احیای نقش‌های اصیل فرش از دیگر اولویت‌ها در اساس‌نامه است و تأکید شده که نقش‌های اصیل فرش دستباف نباید به نگاه بازار محور تبدیل شود.
وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تبلیغ فرش دستباف افزود: امروز ساعت‌های زیادی از تبلیغات به مجموعه‌های فرش ماشینی اختصاص دارد اما هنر فرش دستباف در این تبلیغات نقشی ندارد.
مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تأکید کرد: رسانه‌ها باید به نقش هنرمندان در سال جهش تولید توجه کنند زیرا آنها بخش مهمی از تولید در کشور محسوب می‌شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com