تلاطم‌های بازار خودرو بزودي فروکش می‌کند همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85198 تاریخ انتشار:  1397-07-08 - 06:00 تعداد بازدید:  104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس سازمان صمت استان:
تلاطم‌های بازار خودرو بزودي فروکش می‌کند

داخلی


حمیدرضا متین عنوان کرد: برخی از قطعه‌سازان با روابط کاری که با صادرکنندگان در سامانه نیما داشتند، ارز مورد نیاز خود را تأمین کردند و مشغول تولید هستند و مشکلی در این زمینه ندارند.
وی با اشاره به اینکه با بررسی‌های صورت گرفته هنوز ارزی به قطعه‌سازان تعلق نگرفته است، افزود: امیدواریم یک‌سری از موارد خاص در جدول 25 قلم کالای ضروری برای تخصیص ارز 4250 هزار تومانی قرار بگیرد که مشکلات تولید و تأمین مواد اولیه آنها نیز مرتفع شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه مشکل قطعه‌سازان درباره تأمین مواد اولیه است و مشکل جدی در زمینه تولید ندارند، به ايسنا گفت: با وضع کنونی قطعه‌سازان تا دو ماه دیگر نیز با این روند می‌توانند تولید داشته باشند که با برطرف شدن موانع واردات و ترخیص کالا از گمرکات و تخصیص ارز مشکل این بازار نیز برطرف می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه تا 20 مهرماه امسال با ثبت سفارش‌ها و تخصیص‌هایی که صورت می‌گیرد در بازار قطعات خودرو تلاطم‌های به وجود آمده فروکش می‌کند، خاطرنشان کرد: بازار قطعات خودرو با کمی کمبود مواجه است که علت آن ایجاد وقفه‌ای بود که در واردات و ثبت سفارش در اردیبهشت تا تیرماه صورت گرفت که از اواخر مرداد تا کنون با عادی شدن واردات این روند به سمت ثبات بازار قطعات خودرو و برطرف شدن مشکلات تأمین مواد اولیه منجر خواهد شد.
 متین با بیان اینکه برخی از قطعه‌سازان به علت نامشخص بودن نرخ ارز بازار ثانویه و عدم مهارت کافی در ایجاد رابطه کاری با صادرکنندگان در سامانه نیما دچار مشکلاتی شدند، افزود: این قطعه‌سازان درحال حاضر دچار مشکل تأمین مواد اولیه هستند که با تمهیدات صورت گرفته در زمینه تخصیص ارز دولتی 4250 هزار تومانی امیدواریم مشکلات این قطعه‌سازان برطرف شود.
وی در ادامه با اشاره به وجود 7 واحد شاخص توليد قطعات خودرو در استان همدان اظهار کرد: 3 واحد در شهر همدان، 2 واحد در شهرستان رزن، یک واحد در شهرستان تویسرکان و یک واحد نیز در ملایر مشغول به فعالیت هستند که مابقی تولیدکنندگان سفارش‌های مربوط به این 7 واحد قطعه‌ساز را تولید می‌کنند.
متین ضمن اشاره به اینکه قطعه‌سازان 11 قطعه از شرکت پژو فرانسه را تحت لیسانس همین شرکت تولید و صادر می‌کردند، گفت: در زمینه مشارکت و همکاری با شرکت‌های باتجربه خارجی این سابقه را قطعه‌سازان استان دارند که با توجه به شرایط کنونی اولویت فعلا تمرکز بر تأمین نیاز داخلی است و تمایلی به تولید در بحث صادرات نداریم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com