1402-11-291402-12-09bool(false) بنکداران معترض به بستن راسته حسین‌خانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 9 اسفند 1402

Today : Wed, February 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132049 تاریخ انتشار:  1402-02-25 - 08:36 تعداد بازدید:  829
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بنکداران معترض به بستن راسته حسین‌خانی

نویسنده : غزل اسلامی

اقتصادی


فرماندار: تا زمانی که مشکلات شهرک بنکداران حل نشود تصمیمی برای راسته حسین‌خانی نمی‌گیریم

 یک مغازه‌دار در راسته حسین‌خانی: اجازه ندهید افراد سودجو 8هزار نفر را از نان‌خوردن بیندازند

 معاون اقتصادی استاندار: اتحادیه بنکداران گفته همه بنکداران در شهرک، زمین خریده‌اند


 حدود 450نفر از بنکداران همدان در نامه‌ای از فرماندار همدان درخواست تجدیدنظر در تصمیم برای بستن راه تردد خودروهای باری به راسته حسین‌خانی شدند.

آن‌طور که بنکداران در راسته حسین‌خانی می‌گویند: اتحادیه بنکداران همدان در نامه‌ای به مغازه‌داران این منطقه اعلام کرده که از ابتدای خرداد راه ورود خودروهای باری به این منطقه بسته می‌شود. این نامه دلیلی شده تا حدود 450نفر از ساکنان این منطقه در نامه‌ای به فرماندار همدان، مشکلات پیش رو را مطرح کنند و فرماندار نیز با توجه کردن به مشکلات پیش رو موقتاً مانع تصمیم جدید برای راسته حسین‌خانی شده و قرر شده تا زمان افتتاح شهرک بنکداران مواد غذائی تصمیم برای فعالیت در راسته حسین‌خانی گرفته نشود.

یکی از مغازه‌داران در راسته حسین‌خانی در تماس تلفنی با خبرنگار همدان‌پیام با تأکید بر اینکه نمی‌توان بنکداران را یک‌شبه مجبور به تخلیه مغازه‌هایشان کرد، بلکه باید آرام آرام خودشان به این نتیجه برسند که شهرک بنکداران رونق پیدا کرده و بهتر است نقل مکان کنند، گفت: تعداد محدودی از افرادی که در راسته حسین‌خانی مغازه دارند در شهرک بنکداران توانسته‌اند مغازه بخرند و بقیه هیچ‌کدام نتوانسته‌اند مغازه‌ای در این شهرک خریداری کنند. حدود 100نفر در این شهرک مغازه خریده‌اند که حتی تعدادی از آنها اصلاً در این رسته فعالیت ندارند و با هدف سود این مغازه‌ها را خریده‌اند.

وی افزود: از بین این افراد هم تعداد انگشت شماری هستند که در همان ابتدا با ترفندهائی و با هدف سودگیری چند مغازه خریده‌اند در صورتی که بنکداری فقط سهمیه خرید یک مغازه را داشته و دارد، حالا هم برای دست‌یافتن به سود و گران‌شدن مغازه‌هایشان در شهرک بنکداران ما را تحت فشار گذاشته‌اند تا این مغازه‌ها را خالی کنیم.

وی ادامه داد: در راسته حسین‌خانی حدود 800-700 مغازه وجود دارد که با تعطیل‌شدن آنها حدود 8هزار نفر از نان‌خوردن می‌افتند.

این کاسب همدانی ادامه داد: این عده افراد سودجو که در زمان ارزانی چند مغازه خریده‌اند حالا می‌خواهند با فروش آنها و بلاتکلیف گذاشتن این تعداد کسبه و خانوار و زیان‌زدن به قیمت ملک 800-700نفر خودشان به سودهای کلان دست بیابند.

وی گفت: ارزش ملک‌های راسته حسین‌خانی بالاست و درصورت بستن مسیر خودروهای باری علاوه بر اینکه ارزش ملک افت می‌کند و به مردم و شهر آسیب می‌رسد.

وی افزود: مشکل ما برای نقل مکان به شهرک بنکداران، دوری مسیر است. این شهرک حدود یک کیلومتر از میدان فرودگاه دورتر است و خرده‌فروشان تمایلی ندارند برای خرید به این محل بیایند چون فردی که برای خرید می آید حدود 3ساعت باید مغازه خود را ببندد و علاوه بر آن هزینه حمل و نقل بالا می‌رود و صرفه اقتصادی برای آنها نخواهداشت.

این مغازه‌دار پیشنهاد داد که نقل و انتقال را باید آزاد بگذارند. یک زمانی بنکداران از امامزاده عبدا... تا میدان عین‌القضات مستقر بودند ولی یک‌نفر به راسته حسین‌خانی منتقل شد و آنجا را رونق داد و همه به این راسته منتقل شدند. شهرک بنکداران را هم باید به همین شیوه اداره کنند با رفتارهای چکشی نمی‌توانند آنجا را رونق بدهند. باید اجازه بدهند بنکداران خودشان به این نتیجه برسند که باید نقل مکان کنند و کسی حاضر نیست پول‌های نجومی برای خرید مغازه به سودجویان بدهد.

این مغازه‌دار گفت: فرماندار همدان هم در جلسه‌ای که با تعدادی از بنکداران معترض به این تصمیم حضور یافت خطاب به تعدادی از مسئولان این تصمیم گفت: شما که گفتید همه بنکداران موافق این تصمیم هستند؟

فرماندار همدان در گفت‌وگو با همدان‌پیام گفت: ما تصمیم برای بستن مسیر ورودی راسته حسین‌خانی جهت جلوگیری از تردد خودروهای باری نگرفته‌ایم و تا زمانی که همه مشکلات پیش رو حل نشود اقدامی نخواهیم کرد.

مسلم مخفی ادامه داد: قرار بود سوم خرداد این شهرک افتتاح شود و اما با بررسی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم مشکلاتی وجود دارد که ابتدا باید آنها را از پیش رو برداریم، بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم که مراسم افتتاح شهرک بنکداران موادغذائی در هفته دولت افتتاح شود.

 وی با بیان اینکه در بازدیدی که داشتیم یک بار دیگر تمام مسائل بررسی شد و کارشناسان ذیربط از ادارات و حوزه‌های مختلف آخرین نظرات تخصصی خود را مطرح کردند تا این شهرک بعد از رفع نواقص باقیمانده، افتتاح شود.

وی با بیان اینکه از گذشته و تاکنون همدان در بحث توزیع کالا در استان و غرب کشور مرکزیت داشته است، اظهار کرد: بازار فعلی بنکداران معروف به راسته حسین‌خانی گنجایش و ظرفیت خدمات‌دهی مطلوب را در این راستا ندارد.

مسلم مخفی در بازدید از شهرک صنفی صنعتی بوعلی ۲ با همراهی پلیس راهور، راهداری، شهرداری و اتاق اصناف همدان، افزود: ورود تعداد زیاد خودرو به ویژه خودروهای باری مشکلات و گره‌های ترافیکی عدیده‌ای در این بازار به وجود آورده که این ترافیک به خیابان‌های مجاور نیز سرایت کرده و نارضایتی کسبه و شهروندان را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به برخی از مزایای این شهرک از جمله فضای بسیار مناسب و آماده برای توزیع کالا و حل بخشی از مشکل ترافیک شهر تأکید کرد: افتتاح این پروژه می تواند ثمرات و نتایج خوبی در اقتصاد شهرستان و استان همدان به دنبال داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان هم در گفتگو با همدان‌پیام با تأکید بر اینکه پیش از این اتحادیه بنکداران ادعا کرده که به همه اعضای اتحادیه، اطلاع‌رسانی شده، پیش‌بینی می‌شود در حال حاضر به اغلب آنها زمین واگذار شده است.

سیدمجتبی حسینی گفت: در هیچ کجای دنیا محل تجمع فعالیت اقتصادی بنکداران در مرکز شهر نیست زیرا موجب افزایش تردد خودرو و ترافیک می‌شود. در راسته حسین‌خانی هم هر روز با معضل ترافیک مواجه هستیم به صورتی که در مواقعی قفل ترافیکی به‌وجود می‌آید.

حسینی اظهار امیدواری کرد که این جا به جایی خیلی زود انجام شود چرا که پیش از این اتحادیه بنکداران همدان اعلام کرده بود که همه بنکداران واقعی و رسمی واحدی در شهرک خریداری کرده‌اند.

شهرک صنفی صنعتی بوعلی۲ در 10سال گذشته با ۴۵۰ واحد تجاری و ۱۰هزار میلیارد تومان اعتبار ساخته شده است. این شهرک در 3فاز برای بنکداران موادغذائی، لوازم خانگی و سایر مشاغل ساخته می‌شود که در مرحله نخست بخش بنکداران مواد غذائی برای بهره‌برداری در حال آماده‌شدن است. به گفته حقیقی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، بیش از 95درصد شهرک بنکداران برای مواد غذائی پیشرفت فیزیکی داشته و بقیه موارد نیز در حال انجام جهت آماده‌سازی برای افتتاح است.

با افتتاح این شهرک بنکداران در این 3بخش از داخل محدوده شهر به این شهرک نقل مکان خواهندکرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com