1402-06-221402-07-01bool(false) داستان ناتمام همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 1 مهر 1402

Today : Sat, September 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  134129 تاریخ انتشار:  1402-06-12 - 08:47 تعداد بازدید:  109
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

داستان ناتمام

یادداشت


 پتروشیمی هگمتانه برای همدان  تبدیل به داستان ناتمام شده است.

جدیدترین برگ این داستان در شرایطی که همه انتظار توسعه و اقدامات بعدی را از سهامداران همدانی آن داشتند و بر این باور بودند که کارها خوب پیش می‌رود، اعلام خبر فروش سهام سهام‌داران بزرگ آن است.

این پتروشیمی که زمانی از طرح‌های نیمه تمام استان بود سرانجام با گذشت قریب دو دهه از کلنگ‌زنی آن به بهره‌برداری رسید اما داستان آن تمام نشد و هنوز موضوعاتی تا رسیدن به جمله آخر داستان که راوی معمولاً می گوید؛ "سالها به خوبی و خوشی تولید کرد"، باقی است.

روزی مشکل تسهیلات، روزی مشکل آب، روزی مشکل پرداخت حقوق کارکنان، روزی مشکل با وزارت نفت و روزی مشکل بین سهامداران مشکلاتی بوده که در سال‌های ساخت تاکنون  عیان شده  و با ورود استانداران و حمایت آنها حل شده است
در آخرین نمونه استاندار همدان در نشست خبری به مناسبت هفته دولت از تأمین خوراک شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه خبر داده است.

اما اکنون خبر رسیده که سهامداران بزرگ این شرکت فروش سهام خود را آگهی کرده‌اند.

با انتشار آگهی مزایده آن هم به بالاترین قیمت پیشنهادی، به نظر می‌رسد فرزندان مرحوم علاقبندیان که سهم 63/1 درصدی در این پتروشیمی دارند، قصد خروج کامل از این شرکت را دارند.

مرحوم علاقبندیان برای راه‌اندازی پتروشیمی هگمتانه تلاش‌ها و سختی‌های زیادی را تحمل کرد هر چند راه‌اندازی این واحد تولیدی در زمان حیات وی نبود و در نهایت با حضور فرزندان او این اتفاق رخ داد اما این کارخانه با اراده و همت مرحوم علاقبندیان شکل گرفته و نام او با این پتروشمی، عجین است.

در سایت پتروشیمی هگمتانه آمده است؛ پتروشیمی هگمتانه با شروع به تولید، تبدیل به تنها تامین کننده خوراک صنایع پایین دستی و تولید کنندگان لوازم و تجهیزات پزشکی و صنایع بسته بندی در حوزه تولید محصولات خوراکی و غذایی، مطابق با آخرین و به روزترین استانداردهای جهانی در سطح کشور و منطقه شده است. پتروشیمی هگمتانه به مدد حق و با تلاش متخصصان داخلی به تنها واحد تولید پلی وینیل کلراید با گرید پزشکی استاندارد در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است ودر تلاش است با تکیه بر توان تولیدی خویش به یکی از مدعیان این حوزه و صادرکنندگان بزرگ این ماده استراتژیک در جهان بدل شود.

در کنار این تعریف و چشم‌انداز تعیین شده برای این مجموعه از سوی سهامداران، پس از راه‌اندازی انتظاراتی از سوی مسئولان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی از پتروشیمی مطرح شد که پتروشیمی نیز آن مسئولیت‌ها را پذیرفت.

پتروشیمی هگمتانه نماد بازگست سرمایه یک سرمایه‌‌گذار همدانی به همدان است.
هر چند آنقدر مرحوم علاقبندیان در راه عمل به  نیت نیک خود، انجام کار در زادگاه و خدمت به مردم همدان، سختی کشید که در جایی گفته بود؛ "با سرمایه‌گذار همدانی کاری می کنند که اگر کلاهش هم همدان افتاد، برای برداشتن آن هم برنگردد" البته وی همه این سختی ها را به جان خرید و کار را به جایی رساند که با همت فرزندان وی کار تمام شد اما اکنون به نظر آنها که خواهان رویکرد سرمایه‌گذاران همدانی به همدان نیستند، کار را تمام شده ندانسته و برای تمام کردن کار وارد میدان شده‌اند.

در این شرایط انتظار از وراث مرحوم علاقبندیان این است که مانند آن مرحوم پایداری و مقاومت خود را افزایش دهند و برای خدمت در زادگاه سختی های بیشتری را به جان بخرند و نگذارند نماد رویکرد همدانی ها به سرمایه‌گذاری در زادگاه خود با تغییر سهامدار دستخوش تغییرات احتمالی ناخوشایند شود.

انتظار بر این است که وراث مرحوم علاقبندیان  تعهدات وی در نشست سرمایه‌گذاری استان را که به نظر محقق شده با توسعه فعالیت‌ها و همچنین احداث واحد‌های تولیدی بیشتر صیانت کرده و اجازه ندهند نام نیک وی از روند توسعه استان، کنار رود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com