انتقادها از برگزاری مجمع نظام مهندسی استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131077 تاریخ انتشار:  1401-12-25 - 11:40 تعداد بازدید:  729
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتقادها از برگزاری مجمع نظام مهندسی استان

نویسنده : میثم میرزایی

داخلی


 سازمان نظام مهندسی استان همدان تاریخ 27 اسفندماه سالجاری را برای برگزاری نوبت دوم مجمع عمومی عادی سالیانه انتخاب کرده‌است، تاریخی که در بحبوحه شب عید بوده و 3 روز به عید باقی مانده‌است، البته پیشتر و در تاریخ 18 اسفند ماه نیز نخستین فراخوان داده شده بود که بنا بر اعلام سازمان نظام مهندسی در این تاریخ، مجمع به حد نصاب نرسید و برای همین به تاریخ بعدی یعنی 27 اسفند منتقل شد اما آنچه که باعث انتقادات و اختلافات در درون اعضای نظام مهندسی شده‌است، که چه تاریخ 18‌اسفند ماه و چه تاریخ 27 اسفند، هیچکدام از تاریخ‌های مذکور دارای جنبه قانونی نیستند، زیرا در شیوه‌نامه برگزاری مجامع عمومی سال1397 قید شده‌است که تاریخ برگزاری مجمع عمومی از نوع عادی باید در 9 ماه نخست سال باشد، اما تاریخ های 18 و 27 اسفند هیچ‌یک جزو 9 ماه نخست سال نبوده و برای همین این مجمع در این تاریخ دارای جنبه قانونی نمی‌باشد.

در تاریخ 16 بهمن ماه سالجاری، 3 نفر از بازرسان سازمان نظام مهندسی در نامه‌ای به ریاست سازمان نظام مهندسی در خصوص تاریخ برگزاری و مغایرت آن با شیوه‌نامه برگزاری هشدار دادند.

همچنین در تاریخ 20 اسفند سالجاری نیز، ایوب اسداللهی مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در نامه‌ای برگزاری مجمع در تاریخ‌های مذکور را تأیید نکرد.

از سوی دیگر در تاریخ 23 اسفند ماه نیز یکی از بازرسان سازمان نظام مهندسی استان همدان، ریاست سازمان نظام مهندسی به تمکین از قانون در برگزاری مجمع دعوت کرد.

با تمام این توصیفات و بحث‌های صورت‌گرفته پیرامون برگزاری مجمع در تاریخ تعیین شده و انتقاداتی که برخی اعضای سازمان نظام مهندسی داشتند (به دلیل زمان برگزاری) اما سازمان نظام مهندسی بی‌اعتنا به انتقادات، فرم وکالتنامه‌ای جهت حضور افرادی که امکان حضور در جلسه مجمع را ندارند در سایت اینترنتی سازمان نظام مهندسی قرار داد تا از این طریق بتوانند یک جانشین برای خود در این مجمع معرفی کنند.

برخی از اعضای نظام مهندسی معتقدند که علت اصرار بر برگزاری مجمع از سوی سازمان نظام مهندسی، مصوب نمودن ردیفی برای افزایش درامد سازمان در بودجه سال آینده است. که این ردیف مغایر با ماده37 قانون نظام مهندسی است.

آنها می‌گویند که افراد زیادی امکان حضور در تاریخ 27 اسفند را ندارند و برای همین این ردیف درامدی در سال آینده از این طریق به راحتی مصوب می‌شود زیرا در شیوه‌نامه برگزاری مجمع آمده‌است که برگزاری نوبت دوم مجمع حتی با حضور اقلیت حاضر در جلسه رسمی می‌شود.

گفتنی است که سازمان نظام مهندسی استان همدان حدود 10 هزار عضو داشته و به‌تازگی به دلیل برخی مشکلات مالی که به وجود آمده با برخی مسائل در تأمین هزینه‌ها مواجه شده‌است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com