1399-08-281399-09-08bool(false) گازرسانی به روستاهای ملایر در 7 سال 8/31 درصد رشد داشت همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111813 تاریخ انتشار:  1399-06-26 - 07:00 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گازرسانی به روستاهای ملایر در 7 سال 8/31 درصد رشد داشت

مادستان


 در دولت تدبیر و امید ۶۴ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان گازرسانی شد که در 7 سال گذشته نسبت به دوره‌های پیش گازرسانی به روستاهای ملایر رشد 8/31 درصدی داشته است.
رئیس شرکت گاز ملایر گفت: درحال‌حاضر از ۲۱۳ روستای این شهرستان ۲۰۱ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند که ۲ روستای زیر ۲۰ خانوار در برنامه گازرسانی است و مابقی روستا‌‌ها نیز خالی از سکنه است.
جهانگیر ملکی افزود: تنها ۲ روستای خوش‌آباد و قشلاق‌پیرحیاتی چون زیر ۲۰ خانوار هستند، از نعمت گاز برخوردار نیستند و چنانچه مجوز گازرسانی و اعتبار آن تأمین شود، تا پایان دولت تدبیر و امید گازرسانی به این ۲ روستا نیز به اتمام می‌رسد.
وی ادامه داد: درحال‌حاضر 8/99 درصد از جمعیت روستایی و صد درصد جمعیت شهری از نعمت گاز برخوردار هستند و نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی این شهرستان از نعمت گاز 9/99 درصد است.
ملکی با اشاره به برخورداری تمامی شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی ملایر از نعمت گاز، بیان کرد: هم‌اکنون ۴۱۴ واحد صنعتی مستقر در این شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی و سایر نقاط شهرستان دارای گاز هستند و مابقی واحدهای تازه‌تأسیس نیز در دست پیگیری و اقدام است.
وی گفت: از این تعداد ۸۷ واحد صنعتی در دولت تدبیر و امید گازرسانی شد که رشدی ۲۱ درصدی داشته است.
ملکی با بیان اینکه گازرسانی به شهرک صنعتی جوکار و واحدهای سیلیس‌کوبان در این دولت انجام شد، ادامه داد: برای شهرک‌های تازه تأسیس همچون ۲ شهرک ۶۸ و ۵۰ هکتاری گلخانه‌ای در ملایر و مجتمع دامپروری نیز مشکلی برای گازرسانی وجود ندارد و موافقت‌های اولیه آن‌‌ها انجام شده است.
ملکی افزود: درحال‌حاضر هیچ روستای بدون گاز در ملایر نداریم و در دولت تدبیر و امید رشد خوبی در حوزه گازرسانی روستایی و واحدهای صنعتی داشتیم.
وی مصرف سالانه گاز در این شهرستان را ۳۷۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: مشترکان گاز باید نسبت به صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت الگوی مصرف همراهی لازم را داشته باشند، درحالی‌که تن‌‌ها حدود ۳۰ درصد از مشترکان ملایری الگوی مصرف را رعایت می‌کنند. رئیس شرکت گاز ملایر ادامه داد: تمام تلاش ما گازرسانی به ۲ روستای زیر ۲۰ خانوار خوش‌آباد و قشلاق‌پیرحیاتی درصورت دریافت مجوز و تأمین اعتبار است و مردم باید با رعایت الگوی مصرف قدر این نعمت را بدانند.
ملکی با اشاره به برگزاری جشن اتمام گازرسانی شهری و روستایی در این شهرستان و استان، گفت: سال ۹۷ استان همدان به‌عنوان نخستین و تنها استان سبز کشور در زمینه گازرسانی شهری و روستایی معرفی شد. به گزارش ایرنا شهرستان ملایر دارای بیش از ۱۰۸ هزار مشترک گاز خانگی، تجاری و صنعتی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com