نيازي به احتکـار نيست همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 22 ارديبهشت 1400 - شماره 4033
 
امروز : يكشنبه ، 26 ارديبهشت 1400

Today : Sat, May 15, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  113520 تاریخ انتشار:  1399-08-29 - 11:30 تعداد بازدید:  134
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صمت همدان:
نيازي به احتکـار نيست

اقتصادی

■ تا پایان سال کالاهای اساسی موردنیاز تأمین شده است

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه تا پایان سال کالاهای اساسی مورد نیاز استان تأمین شده است، گفت: درحال‌حاضر هیچ مشکل و کمبودی در کالاهای مورد نیاز مردم وجود ندارد و تا پایان سال کالاهای اساسی استان تأمین است.
فراشی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کمبود روغن جامد در استان، اظهار کرد: حدود ۷۰۰ تن روغن خوراکی در استان توزیع شده اما روغن جامد مقداری کم است که این موضوع به‌دلیل کاهش تولید روغن جامده در بازه زمانی ده روزه بوده و در 15-10 روز آینده روغن جامد نیز فراوان خواهد شد.
وی با بیان اینکه روغن جامد مصارف خانوار توسط صنایع مصرف شده است، به ايرنا گفت: با توجه به اینکه برخی از صنایع و قنادی‌ها که روغن جامد مصرف می‌کنند، روغن‌های جامد بازار را مصرف کردند اما با این‌حال روغن خانوار جذب شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.
فراشی با اشاره به کسری روغن جامد در بازار، یادآور شد: کسری موجود به این دلیل بوده که در آبان‌ماه حدود ده روز تولید روغن جامد توسط کارخانجات کاهش یافت.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صمت استان همدان با تأکید بر اینکه احتکارهای خانگی به‌شدت ما را اذیت می‌کند، افزود: لزومی ندارد مردم کالایی را احتکار کنند زیرا این موضوع به ما و کارخانجات تولیدی فشار می‌آورد.
وی از مصرف‌کنندگان خواست تا به بهبود شرایط کمک کنند و ادامه داد: اگر مصرف‌کننده به این فرهنگ برسد که به اندازه نیاز خود تأمین کند این وضعیت در بازار به وجود نمی‌آید اما متأسفانه برخی افراد برای خرید حرص می‌زنند.
فراشی در پاسخ به اینکه نگرانی مردم از افزایش قیمت کالاها سبب شده تا مردم دست به احتکار خانگی کالاها بزنند، گفت: روغن افزایش قیمت جزئی داشت و دیگر قرار نیست افزایش داشته باشد و فقط کمبود مقطعی وجود دارد که تا این کمبود جبران شود چند روزی زمان می‌برد.
وی درباره وضعیت شکر در بازار همدان نیز یادآور شد: در مقطعی شکر نیز تغییر قیمتی داشت و شوک کوچکی به بازار وارد شد اما درحال‌حاضر شکر به فراوانی و در تمام فروشگاه‌ها وجود دارد.
این مقام مسئول اظهار کرد: در برنج نیز هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد و با توجه به افزایش قیمت برنج‌های هندی رویکرد مردم نسبت به استفاده از برنج ایرانی بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینکه در گوشت قرمز نیز هیچ مشکلی وجود ندارد و حتی کاهش قیمت داشته است، گفت: کسری مرغ در بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام و توزیع مرغ منجمد تأمین شد و درحال‌حاضر نیازی به توزیع مرغ منجمد وجود ندارد ضمن اینکه مردم زیاد از مرغ منجمد استقبال نمی‌کنند.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی سازمان صمت استان همدان با تأکید بر اینکه در شوینده‌ها و مواد بهداشتی نیز هیچ کمبودی در استان نداریم و به فراوانی موجود است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال کالاهای اساسی و مورد نیاز استان تأمین شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com