راه‌اندازی رشته «هواوفضا» در همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 1 تير 1403

Today : Fri, June 21, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130922 تاریخ انتشار:  1401-12-20 - 14:18 تعداد بازدید:  419
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده مردم همدان در مجلس اعلام کرد
راه‌اندازی رشته «هواوفضا» در همدان

اخبار

 

آغاز به کار پتروشیمی ابن‌سینا از فروردین‌ماه


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتروشیمی ابن‌سینا با ۴۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری از فروردین‌ماه آغاز به کار خواهد کرد، گفت: قرار است ۲۰۰۰ میلیارد تومان پول این پتروشیمی در بانک‌های همدان سپرده گذاری شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی شنبه ۲۰ اسفندماه در نخستین جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی استان همدان، اظهار کرد: قرار است پتروشیمی ابن‌سینا از فروردین‌ماه با سرعت کار خود را آغاز کند و هر چه پول دارد در بانک‌های استان همدان قرار دهد که همین ۲۰۰۰ میلیارد تومان بانک های استان را زیر و رو خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فضای تلخ اقتصاد و معیشت مردم نمی‌گذارد کارهای بزرگی که در استان می شود را بیان کنیم، تصریح کرد: امروز هر کس نظام اسلامی ایران را دوست دارد باید کار کرده و شغل ایجاد کند.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با تأکید بر اینکه هر راهی که بتواند به ما قدرت بدهد، اسم آن ابزار یا مبانی راهکارهای اقتصاد مقاومتی است، افزود: یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی سپاه پاسداران است که انصافاً توانسته در این زمینه گام‌های مؤثر و مهمی بردارد به همین علت سپاه همواره مورد هجمه افرادی قرار می گیرد که با رشد کشور مخالف هستند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه در حوزه های مختلف از جمله آبرسانی به روستاها، دفاعی و دانش بنیان و پروژه‌های بزرگ ورود کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس در ادامه اعلام کرد: جذب ۱۰۰ عضو هیأت علمی نخبه و راه‌اندازی ۱۰ رشته جدید از جمله هواوفضا را در دانشگاه های همدان خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی با پیگیری های استاندار و نمایندگان در حال پیگیری است و با بزرگترین خیّر کشور جلساتی داشتیم تا پارک علم و فناوری سلامت را در استان همدان راه اندازی کنیم.

مهمترین کلید تحقق اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است

مسئول سازمان بسیج کارخانجات استان همدان نیز با تأکید بر اینکه مهمترین کلید تحقق اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است، گفت: خوشبختانه در استان همدان در بخش دولتی و خصوصی این روحیه وجود دارد.

ابوالفضل برات‌زاده افزود: این جشنواره برگرفته از اصل ۲۰ سیاست های اقتصاد مقاومتی است که یکی از اصول مغفول مانده بوده است.

وی با بیان اینکه توجه به این اصل اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه‌های اصلی بسیج کارخانجات در سال جاری قرار گرفت، تصریح کرد: ابتدا پنج معیار اصلی از اصل ۲۰ سیاست های اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است که در مرحله بعدی ۲۹ هدف از این پنج معیار احصاء شد.

مسئول سازمان بسیج کارخانجات استان همدان خاطرنشان کرد: ۹۴ سنجه از اهداف ۲۹گانه به عنوان شاخص های کمی احصاء شده است.

وی با تأکید بر اینکه در استان همدان واحدهای زیادی نمونه هستند، ادامه داد: تمام تلاش را کردیم که بهترین ها را در این جشنواره انتخاب کنیم.

این مقام مسئول یادآور شد: در بسیج و هیأت اندیشه ورز بسیج کارگران استان مشکلات و مسائل اقتصادی احصاء شده که مهمترین کلید و الزام در تحقق اقتصاد مقاومتی داشتن روحیه جهادی است.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com