حداقل سایه‌ ۹۰ باشید! همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 10 آذر 1400 - شماره 4190
 
امروز : شنبه ، 13 آذر 1400

Today : Fri, December 3, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120810 تاریخ انتشار:  1400-09-04 - 11:09 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

حداقل سایه‌ ۹۰ باشید!

نویسنده : حامد صیفی

یادداشت

 احتمالاً با این نوشته متهم خواهیم شد به یک آدم‌پرستِ ثناگوی فردوسی‌پور. اما چه بخواهیم و چه نخواهیم، باید قبول کرد که فوتبال برتر حتی نمی‌تواند سایه‌ نودِ عادل باشد.
خیلی سخت نیست اثبات حرفی که در پاراگراف نخست به رشته‌ تحریر درآوردیم. به‌خصوص برای آنهایی که الفبای رسانه را بدانند، الفبای حرفه‌ای‌گری را بدانند یا حداقل درک تقریباً متوسطی از ورزش و فوتبال داشته باشند. کیست که نداند فوتبال برترِ محمدحسین میثاقی فرسنگ‌ها با نودِ عادل فاصله دارد؟
آنچه این هفته در برنامه‌ فوتبال برتر دیدیم، نه‌فقط نمایش نوجوان حاضر در استادیوم آزادی و در حال سیگار کشیدن بود، بلکه از چهره‌ واقعی افرادی پرده برداشت که عاجز از ساخت یک برنامه‌ متوسط به بالا برای لیگ حرفه‌ای ایران هستند.
همه‌چیزمان به هم می‌آید. وصله‌ جور است همه‌چیز با هم. از فوتبالمان تا برنامه‌ای که برایش می‌سازند. برنامه‌ای که حالا مفتخر شده به نمایش یک نوجوان در حال سیگار کشیدن روی سکوهای آزادی. برنامه‌ای که حتی نمی‌تواند ادای نود را هم در بیاورد.
 واقعاً به این رسانه باید گفت ملی؟ عجب دروغ بزرگی! اشتباه فاحش برنامه‌ فوتبال برتر در نشان دادن هوادار تیم استقلال در حال سیگار کشیدن و ورود به حریم خصوصی افراد، خطای بزرگی بود که نباید از جانب برنامه‌سازان صداوسیما سر می‌زد.
هر از گاهی اهالی فوتبال مثل علی دایی یا وریا غفوری برنامه‌های تلویزیونی را تحریم می‌کنند. در این مجال نمی‌خواهیم به تأیید رفتار افراد بپردازیم که هریک قطعاً جای بحث دارد. اما چیزی که کفر آدم را بالا می‌آورد تکرار عبارت «رسانه ملی» از سوی مجریان و برنامه‌سازان است. خودشان به خودشان یک لقب داده‌اند، اما سؤال اینجاست که رسانه ملی چطور می‌تواند این گونه با آبروی یک ‌پسربچه بازی کند؟
رسانه ملی یعنی اینکه خط و ربطش را ملت و مردم تعیین می‌کنند. آیا هواداران فوتبال خواهان یا موافق این هستند که دوربین فوتبال برتر زوم کند روی سکوها و هواداری را در حال کشیدن سیگار نمایش دهد؟
این چه کاری بود آخر؟ عادل فردوسی‌پور برای دیده شدن برنامه‌اش و بیشتر‌شدن مخاطب‌هایش، کجای دوشنبه‌ شب‌ها می‌رفت سراغ چنین سوژه‌هایی؟
شاید کسی عادل فردوسی‌پور را دوست نداشته باشد که سلیقه و حق محترمشان است. به‌علاوه او هم انسان بود و طبیعتاً دچار کاستی‌ها و اشتباهاتی بود. اما حالا که میثاقی اینگونه برنامه اجرا می‌کند، چه‌کسی می‌تواند صلاحیت و مهارت مجری برنامه‌ ۹۰ را منکر باشد؟
نویسنده‌ ایرانی‌ورلدساکر با چشمه‌ جوشان علاقه و استعدادش و با آن قریحه‌ ناب و استثنایی، بیشتر از ۳۰ ماه است خانه‌نشین شده تا برنامه‌ای روی آنتن صداوسیما برود که حالا کارش شده بازی با آبروی مردم.
عن‌قریب با این سبک کاری برنامه‌هایی مثل فوتبال‌ برتر، احتمال زیاد مردم روز به روز بیشتر از فوتبال زده خواهند شد. افسوس و صدافسوس که مثل آب خوردن سرمایه‌ای مثل عادل از چرخه‌ فعالیتی که عاشقش بود محو شد و برنامه‌ای جایش را گرفت که نمی‌تواند حتی سایه‌اش باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com