بی اثر بودن واکسیناسیون 60 ساله ها تکذیب شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119285 تاریخ انتشار:  1400-05-25 - 11:19 تعداد بازدید:  184
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بی اثر بودن واکسیناسیون 60 ساله ها تکذیب شد

اجتماعی

اثر گذاری واکسیناسیون درگروه‌های هدف، سه ماه آینده خود را نشان می‌دهد و همچنین بی‌اثر بودن واکسن سینوفارم برای گروه سنی بالای ۶۰ سال کذب است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت:هیچ منبع معتبری مبنی بر بی‌اثر بودن واکسن سینوفارم به‌ویژه برای گروه سنی بالای ۶۰ سال وجود نداشته و این‌گونه بحث‌ها هیچ پشتوانه علمی ندارد، بنابراین توصیه می‌شود شهروندان به این موضوعات توجه نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، محمد خزایی اظهار کرد:انجام این واکسیناسیون هیچ تأثیری بر کنترل موج پنجم ندارد چراکه اثرگذاری واکسن با دریافت دُز دوم ایجاد می‌شود و نباید فردی که دُز اول را دریافت کرده نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت باشد.

وی با تأکید براینکه برای کنترل موج پنجم کرونا شهروندان همچنان باید فاصله فیزیکی حداقل دو متر را رعایت کرده و هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند و از حضور در دورهمی‌ها خودداری کنند، خاطرنشان کرد: اثر گذاری واکسیناسیون شهروندان در گروه‌های هدف سه ماه آینده خود را نشان می‌دهد و در کنترل کرونا اثرگذار خواهد بود.

خزایی گفت:  تماس‌های متوالی برای دعوت از این افراد برای انجام واکسیناسیون گرفته شده، در حالی‌که این گروه سنی در صورت ابتلا به کرونا آسیب‌پذیرتر بوده و خطر مرگ و میر در این گروه سنی بیشتر است، بنابراین امیدواریم هر چه سریعتر این افراد برای دریافت واکسن خود اقدامات لازم را انجام دهند.

 وی افزود: برخی از مشمولین دریافت واکسن در گروه سنی بالای ۶۰ سال وارد دریافت دُز دوم واکسن شده‌اند که اجرای طرح واکسیناسیون در ماه‌های آینده اثر خود را نشان می‌دهد.

خزایی با بیان اینکه بیماری زمینه‌ای بر مقاومت فرد در شدت ابتلا اثرگذار است، گفت: برخی اخبار مبنی بر فوت افراد با وجود دریافت واکسن که منتشر می‌شود، در گروه‌هایی دیده می‌شود که تنها دُز اول را دریافت کرده‌اند و در کنار این موضوع بیماری زمینه‌ای داشته‌اند که داشتن بیماری زمینه‌ای فاکتوری برای شدید شدن کروناویروس محسوب می‌شود، بنابراین افرادی که واکسیناسیون را به‌طور کامل انجام می‌دهند ریسک شدید شدن بیماری و خطر مرگ در آن‌ها به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

وی از باز شدن سامانه سلامت و کاهش گروه سنی به سه سال خبر داد و گفت: این سامانه به زودی برای گروه‌های سنی پایین‌تر باز خواهد شد.

 تا کنون ۲۶ و نیم درصد کل جمعیت مشمول واکسن در استان واکسینه شده‌اند، همچنین بیش از ۸۶ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال واکسن دریافت کرده‌اند که امیدواریم مابقی این افراد برای دریافت واکسن به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com