1400-01-211400-01-31bool(false) 1400-01-211400-01-31bool(false) همدان بوتیک‌هتل ندارد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : سه شنبه ، 31 فروردين 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  116709 تاریخ انتشار:  1400-01-16 - 10:02 تعداد بازدید:  161
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ترندهای صنعت میهمان‌نوازی؛ اقامتگاه‌هایی فراتر از یک هتل
همدان بوتیک‌هتل ندارد

گردشگری

 گردشگری در مسیر حیات دوباره پس از یک کرونازدگی حاد می‌تواند باشد اگر، متولیان امور و سرمایه‌گذارن و فعالان گردشگری این احیا را جدی بگیرند.
تعریف انواع هتل‌ها با کاربردهای متفاوت آنها این روزها در رکود نسبی گردشگری در استان همدان می‌تواند فرصتی برای آینده باشد.
هتل‌ها تا به امروز مسیری طولانی پیموده‌اند. هتل‌های مدرن برای ماندن در این عرصه و مطرح بودن در تلاش هستند خود را به ابزارهای به‌روزتری تجهیز کنند.
نکته قابل توجه افزایش محبوبیت رزروهایی است که نه از طریق تلفن، بلکه با وب‌سایت هتل و دیگر برنامه‌های نرم‌افزاری انجام می‌شود. پیدایش سبک جدیدی از هتلداری به نام شیوه زندگی (Lifestyle Hotels) ترند دیگری است که مؤسسات کوچک‌تر دنبال می‌کنند تا خلاق‌تر، پویاتر، مدرن‌تر و از نظر مالی مناسب باشند.
 ظرفیت‌های موجود در بوتیک‌هتل‌ها
صنعت هتلداری شاهد یک تحول سریع است. از طرفی خواسته میهمان هم در طول سال‌ها تغییر کرده است. تغییر روند صنعت هتلداری و خواسته مصرف‌کننده سبب شده بوتیک‌هتل‌ها پدید آیند. در این بین هتل‌های بزرگ تجاری سعی در کنار آمدن با این روندهای درحال تغییر دارند.
اما با توجه به تعدد خانه‌های تاریخی جای پرسش دارد که چرا در همدان برای تعریف بوتیک‌هتل تلاشی نمی‌شود.
این اقامتگاه‌های کوچک غالباً متناسب با فرهنگ محلی هستند. نوآوری در خدمات و روابط با مشتری از عناصر اصلی یک بوتیک‌هتل است. توجه آنها به جزئیات از بازاریابی و تجربه میهمان براساس احساس محلی گسترش می‌یابد تا با نگاه خود به روش معناداری آشنا گردند. مدل كسب‌وكار كوچك بوتیک‌هتل‌ها چابكی در نوآوری و استقرار ابزارها و فناوری‌های جدید را به آنها می‌دهد.
میهمانان امروزی به‌دنبال خدمات شخصی هستند که احساس خاصی به آنها بدهد. آنها می‌خواهند چیزی خاص و به یادماندنی را تجربه کنند.
بوتیک‌هتل‌ها و هتل‌های سبک زندگی لوکس، عامل محرک روندهای جدید در صنعت هتلداری بوده‌اند. آنها آزادی خلاقانه را برای طراحان و تجربیات منحصر به‌فرد برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند؛ بنابراین چه چیزی سبب می‌شود که یک بوتیک‌هتل از دیگری متمایز شود؟
معماری بوتیک‌هتل‌ها موجب ایجاد حس منحصر به‌فرد بودن و هویت در همه جنبه‌های زیبایی‌شناسی، برنامه‌ریزی و عملکرد می‌شود. هدف ایجاد تجربه‌ای به یادماندنی و گاه غیرمنتظره برای میهمان است.
از دیدگاه داخلی، بوتیک‌هتل‌های موفق دارای یک داستان بسیار قوی و تأثیرگذار تا سطح جزئیات هستند و همه عناصر با دقت بررسی می‌شوند؛ از فردیت و هویت در طراحی گرفته تا نوع مکعب یخ موجود در نوشیدنی میهمان. بهترین بوتیک هتل‌ها تجربه‌ای ویژه را ارائه می‌دهند که میهمان را با چیزي خاص در مورد بافت هتل مرتبط می‌کند.
رویکرد بوتیک‌هتل‌ها فرایندی اکتشافی است که موارد بسیاری از جمله زمینه تاریخی و فرهنگ محلی را درنظر می‌گیرند. الهام بوتیک‌هتل‌ها از میهمان و درک روشنی از اهداف و خواسته‌های آنها آغاز می‌شود سپس با استفاده از خلاقیت و تخصص‌شان با تجربیات میهمان موردنظر ارتباط پیدا می‌کنند.
اصطلاح بوتیک‌هتل در بهترین حالت ممکن، تنها می‌تواند به‌نوعی خاص از هتل‌ها اطلاق شود که سعی در احیا و حفظ سنت‌ها همراه با رعایت اصل مدرنیته دارد. یکی از ویژگی بوتیک هتل‌ها، تفاوت در نحوه ارائه خدمات است. بدین معنا که هر بار میهمان در هتل شما اقامت داشته باشد برایش تازگی دارد. خلق و اجرای خدمات در بوتیک هتل‌ها اهمیت دارد و این ویژگی بر پایه بینش میهمان استوار و پایه و حاصل آموختن است. فراهم کردن سرگرمی‌های سالم و متناسب با سلیقه میهمان، ویژگی مهم بوتیک‌هتل‌ها است. این درحالی است که هتل‌های دیگر تنها یک خط تئوریک را برای میهمان ارائه می‌دهند.
یکی از اساسی‌ترین مراحل سرویس‌دهی در بوتیک‌هتل‌ها، ایجاد یک ارتباط پیش‌بینی نشده است. در این اقامتگاه‌ها، خلق نقطه اتصال بین میهمان و میزبان از خلاقیتی متفاوت و در عین حال شناخته‌شده بهره می‌گیرد.
جالب است بدانید که بوتیک‌هتل‌ها با عناوین متناقضی مطرح می‌شوند. بدین شکل که میهمان در بدو ورود انتظار دارد با وسایل قدیمی مواجه شود، درصورتی‌که گاه با خدمات مدرن و تجهیزات پیشرفته روبه‌رو می‌شود. مدرنیته بودن بوتیک‌هتل‌ها در ایران جلوه‌های گوناگونی دارد. به‌طوری‌که تمامی اجزا و زوایای سبک خلاق و هنری، همچنین دکوراسیون گرم و صمیمی همراه با خدماتی ویژه را در خود جای داده است.
بوتیک‌هتل تداوم حس در زمان است که می‌توان گفت فرهنگی خاص را به‌دنبال دارد. بدین‌گونه معماری و طراحی، دارای سبک خاص، آزادی و خلاقیت از مشخصه‌های بارز بوتیک‌هتل‌ها است.
بوتیک‌هتل‌ها مفهومی هستند که رویکردی اتیک بر میهمان‌نوازی گذاشته‌اند و به‌واسطه ارتباطشان با سنت و مدرنیته هویت مشخص دارند و تغییرات هم ناشی از پویایی و زنده بودن این نوع هتل‌ها است. در تعریف خصوصیاتی که می‌توان به رویکرد و فعالیت این نوع هتل‌ها درنظر گرفت، استفاده از خدمات شخصی‌سازی شده برای میهمان به‌صورت مجزا است. یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی بوتیک‌هتل‌ها بررسی نیازهای میهمان است و ارائه‌دهندگان این عرصه برای ثبات خود در چرخه رقابت بایستی با به‌کارگیری متخصصان کشش بازار را شناسایی کنند.
بوتیک‌هتل‌ها ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم داشته و در دوران معاصر با ورود به صنعت هتلداری و تغییر و تحولات در سیستم میهمان‌نوازی دستخوش تغییراتی شده است.
تلاش برای تعریف اینکه بوتیک‌هتل چیست همچنان یک چالش محسوب می‌شود، اما شاید یادآوری این نکته بی‌ثمر نباشد که این اقامتگاه‌ها آنقدر بی‌نظیر و متفاوت از یکدیگرند که هرکدام سزاوار معیارهای خاص خود هستند و البته شاید فکر کردن در مورد بوتیک هتل‌ها به‌عنوان یک دسته عادلانه نباشد.
علاوه‌بر این چه کسی اهمیت می‌دهد که فرهنگ لغت چه می‌گوید؟ یک بوتیک هتل روش ارتباطی منحصر به‌فرد خود را با بازار هدف، شکستن قواعدهای خشک و دست و پاگیر، القا کردن حس ویژه بودن به میهمانان و پیشی گرفتن از انتظارات آنها دارد و دیگری با به هم آمیختن هرکدام می‌تواند حس جدیدی را برای میهمان به ارمغان بیاورد. بهتر است بگویم هیچ دستورالعملی برای آنها وجود ندارد، در غیر این‌صورت همه یکسان و شبیه به هم بودند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com